reklama
reklama

HPP-B po VII etapie

Sławomir Dudek | 11 lutego 2018

HPP-B po VII etapie

Konkursem Grand Prix Michałowic zakończyły się HZO-B2*, będące siódmą kwalifikacją Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody.

REKLAMA

reklama

Po rozegranych w dniu wczorajszym finałach na dzisiaj pozostały organizatorom do rozegrania jeszcze dwa finały: w kategorii młodych jeźdźców oraz seniorów. 

W obydwu przypadkach lista jeźdźców objętych pucharową rywalizacją nie jest tak imponująca, jak ma to miejsce w kategorii Open.

W ośrodku jeździeckim KJK Szary w Michałowicach do walki o punkty, w łącznym rankingu, w kategorii młodych jeźdźców przystąpiło 11 par. O zwycięstwie w tym konkursie zadecydowała dwukonna rozgrywka, do której zakwalifikowali się Nina Milczarek z KJ Infernal Team oraz Aleksandra Bolko ze SK Ciekocinko.
Wczorajsza zwyciężczyni finału w kategorii juniorów, Aleksandra Bolko, startując na 8-letniej klaczy Fatima tym razem musiała uznać wyższość swojej rywalki. W konkursie zwyciężyła Nina Milczarek dosiadająca doświadczonej, 14-letniej klaczy Cyandra.


CYANDRA - Milczarek Nina

Miejsce trzecie wywalczyła najszybsza spośród trójki jeźdźców, z dorobkiem 4 punktów karnych w przebiegu podstawowym, Martyna Rynkiewicz dosiadająca 10-letniej klaczy Nirmette.

W klasyfikacji łącznej Halowego Pucharu Polski w kategorii młodych jeźdźców, jak na razie w czołówce nie zaszły poważniejsze zmiany. Weronika Minkiewicz wypracowała sobie na tyle dużą przewagę, że nikt nie zdołał odebrać jej pozycji liderki. Choć po dzisiejszym finale w kategorii młodych jeźdźców Olaf Klein i Nina Milczarek zmniejszyli do niej dystans.

W konkursie Grand Prix Michałowic, a więc finale rywalizacji seniorów Halowego Pucharu Polski wytarowały 14 pary. Miejsca na podium w tym konkursie wyznaczyła trzykonna rozgrywka. Jedyny bezbłędny przejazd w niej należał do Michała Kaźmierczaka, startującego na 11-letniej klaczy Helia Van De Heihoek, drugie miejsce zajął Damian Zmorek na 11-letnim wałachu Diego, trzecią lokatę wywalczył Andrzej Głoskowski startujący na 10-letnim wałachu Bachelord Lad.

„Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Mimo, że Helia ma już 11 lat, to nie jest doświadczonym koniem. To bardzo delikatna klacz i trzeba z nią ostrożnie postępować. Dlatego bardzo mnie cieszy jej dobra forma zaprezentowana w Michałowicach. Dam jej teraz trochę odpocząć, a potem pojedziemy na warszawską Cavaliadę, gdzie będzie startować w niższych konkursach. Moje plany startowe od naszej ostatniej rozmowy się nie zmieniły, czyli w najbliższym czasie czekają mnie zawody w Lublinie, Warszawie i w Paryżu.” powiedział nam uśmiechnięty zwycięzca konkursu Grand Prix w Michałowicach, Michał Kaźmierczak.

W klasyfikacji łącznej Halowego Pucharu Polski w skokach w kategorii seniorów na prowadzeniu znajduje się nadal Grzegorz Kubiak. Na drugie miejsce według naszych nieoficjalnych wyliczeń awansowała Magdalena Matuszewska, a na trzecie spadł Seweryn Murdzia.

Dziś rozegrano również finały małej i średniej rundy. W finałowych zmaganiach małej rundy zobaczyliśmy aż 66 par, podwójne zwycięstwo zanotował Andrzej Głoskowski. Lepszy czas drugiej fazy uzyskał na wałachu Ducati, drugi był na wałachu Forest, z trzecią lokatą ukończyła konkurs 17-letnia Nikola Nowicka i Ametys.


DUCATI - Głoskowski Andrzej  

Finał średniej rundy wygrał najlepszy, polski zawodnik - Jarosław Skrzyczyński, a dokonał tego wraz z holsztyńskim wałachem Casquell, którego do tej pory dosiadała jego właścicielka - Angelika Ojczenasz. Drugie miejsce zajęła Julia Cieślar i Poetin, a trzecie Michał Kaźmierczak i Wilander.


CASQUELL - Skrzyczyński Jarosław 

Komentarze (1)

Zawodnicy (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

Halo Organizatorzy! Halo PZJ! My już chcemy wiedzieć co z finałem!!!!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.