reklama
reklama

Nowe oblicze Skaryszewa

7 lutego 2018

Nowe oblicze Skaryszewa

Czy podczas skaryszewskich Wstępów nie będzie już koni sprzedawanych na mięso? Czy ciesząca się wielowiekową tradycją impreza zmieni całkowicie swoje oblicze?

REKLAMA

reklama
Tradycja końskiego targu w Skaryszewie sięga 1433 roku, kiedy to przywilej jego organizacji przyznał miastu król Władysław Jagiełło. Był to dowód królewskiej wdzięczności za oddanie przez mieszkańców Skaryszewa koni, które służyły koronnym rycerzom w trakcie wojny z Zakonem Krzyżackim i podczas bitwy pod Grunwaldem.

Sama nazwa Wstępy pochodzi od terminu, w którym odbywa się koński jarmark, czyli zawsze w pierwszy, „wstępny” poniedziałek po środzie popielcowej.

Tegoroczna edycja Jarmarku ponownie została podzielona na dwa dni i odbędzie się w poniedziałek, 19 oraz we wtorek, 20 lutego. Impreza zyska w tym roku całkowicie nową formułę, a to z powodu porozumienia jakie w imieniu gminy Skaryszew podpisał z Fundacją Centaurus Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa.

Zobaczcie materiał zrealizowany przez Świat Koni podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej tegorocznym Wstępom.
 

 

 

Komentarze (12)

Kaszeba (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Miasto sprzedało koniarzy zamiast koni. jestem zażenowany. Centaurus nigdy nie był wiarygodny, a teraz to już masakra. Wstępy się nie odbędą w tym roku i w tej formule nigdy więcej.

Tomek (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Właśnie pan burmistrz zakończył kilkusetletnią tradycję jarmarków końskich!!! Szkoda że opierając się na błędnych i nieprawdziwych przesłankach A partnera warto by było sprawdzić zarówno pod względem celów i motywów działania.

Kaszeba (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Tomek- pięknie dopełniłeś com miał do powiedzenia. racja!

Oburzona (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Fundacje powinny zostac zamkniete...maszynka do robiena pieniedzy...kasa trafia do kieszeni i zeruja na naiwnosci ludzi... rabunek w bialy dzien...tylko szkoda ze hosowcy na tym cierpia

xxx (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Smutny Burmistrz cos zle policzył ...wyszło mu że od 1433 roku do dzisiaj mineło 400 lat....

Ewa (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

To rodzi podziemie i brak prawidłowego nadzoru. Hipokryzja i kpina, zwłaszcza ludzi fundacji wpierdzielających dietetyczną pierś z kurczaczka, schabowego, noszących skórzane buty i wożãcych tłuste dupy w skorzanych siodlach. Brawo wy...właśnie zaszkodziliscie koniom

Art (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Pierdołę pociskają że koniny w Polsce nie jemy oczywiście że jemy tylko jest za droga

k (niezarejestrowany)6 miesięcy temu

teraz te zagranicznego pochodzenia fundacje oplywaja w dostatki bo puscily hodowcow polskich koni z torbami., Na kogo teraz kolej przyjdzie...

jadacz koni (niezarejestrowany)5 miesięcy, 3 tygodnie temu

Kto wybrał tego geniusza na burmistrza?? Dlaczego dzialacze maja niemiecka flage??

jadacz koni (niezarejestrowany)5 miesięcy, 3 tygodnie temu

Kto wybrał tego geniusza na burmistrza?? Dlaczego dzialacze maja niemiecka flage??

kasia (niezarejestrowany)5 miesięcy, 3 tygodnie temu

ale wy pierdoły piszecie! konie i tak byly sprzedawane na rzez, tylko poza terenem targu... zreszta mi sie to w pale nie mieści: ludzie, którzy niby kochają konie i pozwalają na takie rzeczy... wstyd.

Dino (niezarejestrowany)5 miesięcy, 3 tygodnie temu

Nie ma to jak wylać dziecko z kąpielą. Najpierw palec dali, to teraz całą rękę te fundację odgryzły. I po co te wszystkie ulepszenia, inwestycje jak wszystko wróciło do punktu wyjścia czyli handlu w szczerym polu bo na nowoczesnym targu już nic nie można, bo tak fundsracyjki wymogły se.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.