reklama
reklama

HPP-B - Sobotnie Finały w Łącku

Świat Koni | 3 lutego 2018

HPP-B - Sobotnie Finały w Łącku

W dniu dzisiejszym podczas zawodów HZO-B 2* rozgrywanych hali Stada Ogierów w Łącku rozegrano dwa finały VI kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody.

REKLAMA

reklama

W pierwszym z dzisiejszych finałów, w kategorii Open wystartowało 39 par. do rozgrywki tego konkursu zakwalifikowała się spora stawka - 1/3 startujących. Zwyciężyła przejazdem „double clear” amazonka z KJ Royal Opole, Karolina Godoś. Według naszych nieoficjalnych wyliczeń zwycięstwo to dało jej awans z 5 na 3 miejsce w klasyfikacji łącznej HPP. 

Dotychczasowy lider w tej kategorii, Leszek Nieużyła z KJ J. J. Darboven Rumia zdobył dzisiaj tylko 8 pkt do klasyfikacji łącznej. Ponieważ we wcześniejszych 5 startach zajmował miejsca wyższe niż dzisiaj, to zgodnie z Regulaminem HPP wynik z Łącka nie będzie wliczany do punktacji łącznej. Wykorzystała tę sytuację wiceliderka Milena Dobkowska, która zdobyła w hali w Łącku 12 punktów i według naszej nieoficjalnej klasyfikacji prowadzi w tej chwili w tabeli łącznej HPP w kategorii Open.

W drugim z sobotnich finałów, w kategorii juniorów nie trzeba było przeprowadzać rozgrywki, bo w przebiegu podstawowym jedynie Aleksandra Bolko zdołała zjechać z parkuru bez bagażu punktów karnych. Zwycięstwo to według naszych wyliczeń pozwoliło tej młodej amazonce na awans w klasyfikacji HPP na miejsce drugie (zajmuje je razem z Niną Milczarek – drugiej w dzisiejszym konkursie dzięki najszybszemu przejazdowi z jednym błędem). Z drugiego miejsca zajmowanego do tej pory spadła na miejsce czwarte Milena Dobkowska. Dotychczasowa liderka w tej kategorii, Wiktoria Głowacka wypracowała sobie na tyle dużą przewagę, że bez problemu dalej przewodzi stawce.

Komentarze (7)

rozczarowana (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

szkoda że nie mozna było obejrzeć finałów na zywo. Poprzedni puchar miał transmisje z kazdej rozgrywki :(

kibic (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

ważne żeby jutrzejsze finały były online. Gratulacje zwycięzcą

Octan (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Brawo Ola!!!

do organizatora (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

to nieładnie lekceważyć "młodsze" kategorie wiekowe... OPEN też ma swoich kibiców

qwerty (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

co z transmisją? gdzie można zobaczyć przejazdy????

telewidz (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

moze jakis program relacji?? czy to taki problem napisac co o której?

Administrator6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Szanowni Państwo, z Łącka nie będzie transmisji na żywo. Natomiast właściciele ośrodka w Michałowicach zapraszają wraz z redakcją Świata Koni na transmisję z VII kwalifikacji HPP-B. Transmisje rozpoczniemy w sobotę w godzinach popołudniowych. Zapraszamy :)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.