HPP-B - Sobotnie Finały w Łącku

Świat Koni | 3 lutego 2018

HPP-B - Sobotnie Finały w Łącku

W dniu dzisiejszym podczas zawodów HZO-B 2* rozgrywanych hali Stada Ogierów w Łącku rozegrano dwa finały VI kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody.

REKLAMA

reklama

W pierwszym z dzisiejszych finałów, w kategorii Open wystartowało 39 par. do rozgrywki tego konkursu zakwalifikowała się spora stawka - 1/3 startujących. Zwyciężyła przejazdem „double clear” amazonka z KJ Royal Opole, Karolina Godoś. Według naszych nieoficjalnych wyliczeń zwycięstwo to dało jej awans z 5 na 3 miejsce w klasyfikacji łącznej HPP. 

Dotychczasowy lider w tej kategorii, Leszek Nieużyła z KJ J. J. Darboven Rumia zdobył dzisiaj tylko 8 pkt do klasyfikacji łącznej. Ponieważ we wcześniejszych 5 startach zajmował miejsca wyższe niż dzisiaj, to zgodnie z Regulaminem HPP wynik z Łącka nie będzie wliczany do punktacji łącznej. Wykorzystała tę sytuację wiceliderka Milena Dobkowska, która zdobyła w hali w Łącku 12 punktów i według naszej nieoficjalnej klasyfikacji prowadzi w tej chwili w tabeli łącznej HPP w kategorii Open.

W drugim z sobotnich finałów, w kategorii juniorów nie trzeba było przeprowadzać rozgrywki, bo w przebiegu podstawowym jedynie Aleksandra Bolko zdołała zjechać z parkuru bez bagażu punktów karnych. Zwycięstwo to według naszych wyliczeń pozwoliło tej młodej amazonce na awans w klasyfikacji HPP na miejsce drugie (zajmuje je razem z Niną Milczarek – drugiej w dzisiejszym konkursie dzięki najszybszemu przejazdowi z jednym błędem). Z drugiego miejsca zajmowanego do tej pory spadła na miejsce czwarte Milena Dobkowska. Dotychczasowa liderka w tej kategorii, Wiktoria Głowacka wypracowała sobie na tyle dużą przewagę, że bez problemu dalej przewodzi stawce.

Komentarze (7)

rozczarowana (niezarejestrowany)3 tygodnie temu

szkoda że nie mozna było obejrzeć finałów na zywo. Poprzedni puchar miał transmisje z kazdej rozgrywki :(

kibic (niezarejestrowany)3 tygodnie temu

ważne żeby jutrzejsze finały były online. Gratulacje zwycięzcą

Octan (niezarejestrowany)3 tygodnie temu

Brawo Ola!!!

do organizatora (niezarejestrowany)3 tygodnie temu

to nieładnie lekceważyć "młodsze" kategorie wiekowe... OPEN też ma swoich kibiców

qwerty (niezarejestrowany)2 tygodnie, 6 dni temu

co z transmisją? gdzie można zobaczyć przejazdy????

telewidz (niezarejestrowany)2 tygodnie, 6 dni temu

moze jakis program relacji?? czy to taki problem napisac co o której?

Administrator2 tygodnie, 6 dni temu

Szanowni Państwo, z Łącka nie będzie transmisji na żywo. Natomiast właściciele ośrodka w Michałowicach zapraszają wraz z redakcją Świata Koni na transmisję z VII kwalifikacji HPP-B. Transmisje rozpoczniemy w sobotę w godzinach popołudniowych. Zapraszamy :)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.