reklama
reklama

Koniowóz pełen kokainy

26 stycznia 2018

Koniowóz pełen kokainy

Jody van Gerwen jest dobrze znana polskiej publiczności i chętnie przyjeżdża na zawody organizowane w naszym kraju. Niestety, ostatnie miesiące nie były zbyt przyjemne dla holenderskiej zawodniczki i jej rodziny.

REKLAMA

reklama

Kilka dni temu jej ojciec został skazany na 17 lat więzienia za próbę przemytu 50 kilogramów kokainy. W lipcu ubiegłego roku przewoził dwa konie do Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli w Dover służby postanowiły dokładniej  przebadać auto jakim się poruszał i znalazły skrytkę, w której znajdowało się 50 kilogramowych paczek z narkotykami. Mario van Gerwen początkowo tłumaczył, że nic nie wiedział o „towarze” jaki przewoził. Po jego aresztowaniu holenderska policja przeszukała jego dom, gdzie znaleziono 270 000€ w gotówce. W trakcie dalszego śledztwa i przesłuchań ojciec amazonki przyznał, że został zmuszony do przewiezienia narkotyków.

Podczas rozprawy stwierdzono, że van Gerwen był zaangażowany w przemyt ponieważ chciał wesprzeć karierę sportową swojej córki. Według sędziego Jody van Gerwen nie miała pojęcia o tym czym zajmuje się jej ojciec.

To nie pierwszy raz kiedy Mario van Gerwen został złapany na posiadaniu narkotyków. Półtora roku temu w jednej z jego przyczep znaleziono mniejszą ilość ale wtedy został on uniewinniony.

W każdym dniu rozprawy w sądzie obecna była Jody van Gerwen, która zeznawała jako świadek obrony. Potwierdzała, że nic nie wiedziała o przestępczych działaniach swojego ojca.


Źródła: The Sun, Horse&Hound

Komentarze (11)

cheche (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

U nas o ile dobrze pamiętam też były próby przemytu ... samochód z trefnym towarem przewożony w koniowozie ;-)

cha cha (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Nie raz, zwłaszcza ze wschodu. Ktoś jeden złapany swoje odsiedział, odcierpiał, stracił koniowóz jako narzędzie przestępstwa itd. Było, minęło, nie liczy się już w rejestr. Innym się udało i nie wpadli. Tylko po co i dalczego tym pisać w stylu Pudelka?

jacek do cha cha (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

po to byś miał pytanie... a co tu pudelkowatego?? Byłeś kiedyś na pudelku czy to takie hasełko, które klepiesz bez sensu?? Jakoś już ponad 300 osób nie uznało tego za pudelkowy temat i udostępniło dalej. Od jakiegoś czasu pod różnymi newsami pojawiają się wpisy że to czy tamto pudelek aż nie chce mi się wierzyć by to pisały różne osoby.

kozaczek do jacek (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Daj spokój to zwykły troll co to wie wszystko i lepiej. jest tu kilku takich mistrzów internetu. A wracając do tematu to gość kręci, raz że został zmuszony a drugi że to dla córeczki. Współczuję takiego ojca, dobrze że posiedzi.

cha cha (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

A córeczka nie wiedziała za czyje pieniądze startowała i skąd się wzięły. Proponuję długi wywiad p. red. D. z zawodniczką, którą powinien znać.

jacek (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

śmieszny jesteś... no nie raczej żałosny. Po co tu włazisz jeśli nie z ciekawości?? Ano nie z ciekawości tylko by potrllić taka natura trolla. Słabe w cholerę. Dobra kończę bo szkoda czasu na ciebie.

cha cha (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

z skąd widomo, na pewno z artykułu, że znalezione w domu delkwenta pochodziło z nielegalnego żródła, czyli przemytu? Może były to środki z legalnej działalności w jeździectwie, albo w części córki? Taki artykuł piętnuje i od razu stawia w negatwywnym świetle tą zawodniczkę. Klasycznyt przykład strony typu Pudelka, powołującego się na inne zródła, często je plagiatując bez podpisu autora tekstu. Żenada

?? (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

A w której części ten artykuł piętnuje zawodniczkę?? Zabawny jesteś kolego. Widać chcesz dokopać redakcji tylko słabo Ci to wychodzi.

@@@ (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

Weź no znaku zapytania i to podwójny nie czepiaj się "cha cha". Może ma problem małej kuśki i musi się w ten sposób dowartościowywać bo inaczej nie wytrzyma sam ze sobą???? Chcesz go tego pozbawić??? Jedynego sensu jego życia???? Nie bądź tak okrutny proszę!!!!!!!

Król przemytu (niezarejestrowany)6 miesięcy, 3 tygodnie temu

A mówiłem aby nie na raz taka ilość. Mała łyżeczka powinien. Do zadu koni na pewno by nie zaglądali :)

wiedzący swoje i nie tylko (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

no faktycznie gość się postarał, w końcu granice otwarte więc dlaczego nie próbować .... tylko Great Britain została do pokonania. I z czego tu się śmiać czy płakać .., że gość w taki sposób próbował zarobić kasę na bardzo wysokie koszty pasji swojej córki ? A u nas lepiej jest ? Jak myślicie z czego finansuje się połowa naszych "krezusów" jeździectwa ? Od dzieci / młodzieży począwszy a na młodych jeźdźcach / seniorach skończywszy ? Wystarczy w google wpisać kilka nazwisk tych rodziców, poczytać trochę historii i opisów ... i wszystko jasne. Przekręty jeszcze z czasów PRL, matactwa w okresie przemian ustrojowych, lewe interesy już w kapitalizmie. Przejmowanie ziemi i firm za bezcen, zlecenia bez przetargów albo ustawionych pod nich, układy z polityką i to tą dużą polityką. Niektórych znamy wszyscy np. z zestawień Forbes'a, pierwszych stron gazet, lokalnych informacji. I nic. Nawet jeśli mieli jakieś zarzuty, to tylko co nieliczni, ale i tak sprawy umorzono. Tego jakoś nikt nie komentuje. Ich dzieci za legalne pieniądze jeżdżą ? Milionerzy, a jeszcze dofinansowania z PZJ biorą !!! Wstyd !!! A tu gość w biały dzień wjeżdża z jakąś paczuszką cukru, w ilości jaką pruszków swego czasu przez weekend rozdawał na imprezach w Warszawie i wielka i sprawa. A swoją drogą niezły gość z niego, nie ma co. Wstyd na cały świat skoków !!! Co tu komentować.....

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.