reklama
reklama

Głupota i brak wyobraźni

Świat Koni | 17 stycznia 2018

Głupota i brak wyobraźni

Na przełomie 2017 i 2018 roku w północnych Chinach, w cyrku podczas prób przed pokazem doszło do drastycznego incydentu, w którym lew i tygrys rzuciły się na siwego kuca.

REKLAMA

reklama

Przedstawiciele "Taiyang Circus" po opanowaniu sytuacji poinformowali, że kuc odniósł niezbyt groźne obrażenia, które nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. 

Pan Xu, członek zespołu "Taiyang Circus" powiedział, że była to próba numeru w którym tygrys i lew jadą na grzbiecie osiodłanego kuca.

Według słów Xu nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ „jest to prawo natury, lwy i tygrysy to dzikie zwierzęta. Różnią się od koni. Z filmów dokumentalnych można zobaczyć, że jedzą krowy. Jest to absolutnie normalne."

Przyznać chyba trzeba, że ten tok myślenia nie mieści się w granicach akceptacji dla większości ludzi. Owszem, lwy i tygrysy są drapieżnikami i w naturze polują na takie zwierzęta jak krowy czy konie. Dlatego właśnie, zmuszanie tych zwierząt zamkniętych we wspólnej klatce do wykonywania wspólnego numeru jest albo brakiem wyobraźni, albo celowym, cynicznym działaniem zahaczającym już o sadyzm.

A co Wy myślicie o tego typu występach w cyrkach???

Komentarze (6)

jestemtunowa (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

"niezbyt groźne obrażenia"??? co za porąb**ce!!!

DRA7 miesięcy temu

Nieszczęście ogromne dla tego kuca i nic poza tym. Owszem robienie "numerów" wbrew naturze czyli tresowanie razem drapieżnika i potencjalnej ofiary jest nienaturalne, ale tego wymaga show. Robi to sie dla zarabiania pieniędzy, podniesienia prestiżu tresera i ku uciesze odbiorców tego typu rozrywki. Czy to się różni czymkolwiek od sportu jeździeckiego ? Ja nie widzę zbyt wielu różnic. Czy w sporcie jeździeckim koń nie jest partnerem ro zarabiania pieniędzy, zdobywania chwały przez człowieka i przynoszeniu uciechy osobom dla których tworzony jest show zawodów ? Ktoś mi powie że złamanie nogi podczas pokonywania przeszkód jest odniesieniem naturalnej kontuzji w naturalnym dla konia środowisku ? Takie złamanie nogi przez konia sportowca zazwyczaj kończy się uśpieniem go jako niezdolnego do dalszego uczestniczenia w show, dotyczy to przede wszystkim wałachów których człowiek nie potrafi wykorzystać do dalszej ich eksploatacji dla zarabiania pieniędzy czyli w hodowli. Dlaczego jak koń łamie nogę w efekcie czego idzie do piachu pisze sie o wielkim nieszczęściu i pechu, a jeżeli ulega wypadkowi podczas przedstawienia cyrkowego pisze się o głupocie ? Ktoś mi powie że takie przedstawienia to " nie jego cyrk i nie jego małpy" to samo powiedzą ludzie związani z cyrkiem o sporcie jeździeckim. Owszem pewnego smaczku tej wiadomości dodaje fakt, że to nieszczęście stało się w Chinach gdzie nie istnieją prawa zwierząt ale wszystkim wylewającym swoje oburzenie z tego faktu radzę sprawdzić producenta klawiatury w którą wklepywane są te wyrazy oburzenia, potem sprawdzić producenta monitora na którym do odczytania jest ten tekst rozejrzeć się dookoła i stanąć przed lustrem. Prawie wszystko wytwarzane jest w Chinach gdzie prawa człowieka sa na równi z prawami tego kucyka, a dzieci pracują po kilkanaście godzin dziennie od 7 roku życia ( zatrudnianie dzieci poniżej 7 roku życia jest surowo karane) i co produkując między innymi akcesoria jeździeckie ? I nikogo to kompletnie nie wzrusza, no bo to " nie nasz cyrk i nie nasze małpy", tak więc gdyby nawet 1000 sasranych kucyków było każdego dnia rozszarpywanych w Chinach przez lwy i wrzucanych do basenów pełnych pirani, przed zamieszczaniem takiego newsu zachecaniu do komentowania i samemu komentowaniu jego górnolotnej treści radzę się najpierw zastanowić, nawet głupota nie zawsze musi sięgać bruku.

Kara (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

DRA zamień się z kucykiem może tygrys na Ciebie się nie skusi. Jeździectwo jest sportem w którym zdarzają się wypadki konie łamią nogi, ale często jeźdźcy ulegają wypadkom. Więc jak nie widzisz różnicy między wypuszczeniem drapieznika i ofiary na jeden wybieg, a sportem jak każdy inny gdzie wypadki się zdarzają to wybacz ale ty masz problem z myśleniem.

DRA7 miesięcy temu

Kara no właśnie MYŚLENIE tego życzę, to jest coś co nas różni od zwierząt, własnie zdolność perspektywicznego postrzegania świat czyli dokonywania wyborów których konsekwencji jesteśmy świadomi i wolna wola. Nie pisz mi proszę o zawodnikach którzy ulegli wypadkom, oni dokonali świadomego i własnego wyboru wiedząc jakie mogą być konsekwencje wyborów przez nich dokonanych z kalectwem i śmiercią włącznie. A ten kucyk nie różni sie prawie niczym od słynnego Miltona, jeden i drugi byli partnerami ludzi w zarabianiu pieniędzy i zdobywaniu chwały, jeden i drugi pracował w zawodzie którego sam nie wybrał a do którego wykonywania był przymuszany przez człowieka, jeden i drugi przynosił radość odbiorcom swoich dokonań. Różnice są może dwie, pierwsza - Milton miał setki tysięcy fanów a kucyk setki oglądających, druga polega na tym że Milton tak jak każdy koń sportowiec był przymuszany przez człowieka do rzeczy które znacznie częściej skutkują śmiercią konia niż ten kucyk, bo zbierając wszystkie wiadomości o pożarciu koni przez krokodyle, lwy czy Yeti to i tak wykonywał w pracy dużo bardziej przyjazny i bezpieczny zawód obarczony duuuużo mniejszym ryzykiem porównując do newsów czy filmików obrazujących wypadki koni w sporcie. Nic nie poradzę że ŚK czasami dla uatrakcyjnienia swojej strony czy też wydawnictwa posiłkuje się wiadomościami godnymi brukowców, a widać po Twoim komentarzu, że o zgrozo znajduje też i odbiorców. Cóż biznes is biznes. Parafrazując klasyka najlepszym newsem byłoby podanie wiadomości typu " Dzisiaj zakonnica znajdująca się w 7 miesiącu ciąży prowadząc na źrebnej klaczy zastęp rekreacyjnych jeźdźców z pobliskiego ośrodka ofiar księży pedofili została rozjechana wraz z zastępem na przejściu dla pieszych przez rosyjski czołg". Wyrazy współczucia.... nie, nie dla zakonnicy tylko dla autorów i odbiorców jak i dla Ciebie Kara

Delegat Poznań (niezarejestrowany)7 miesięcy temu

ta scena przypomina mi walki frakcyjne w PZjcie! walcza walcza walcza o władze i apanaże , a na koncu konie stoja bezradne i pokrwawione -pogryzione przez wściekłych dziłaczy pseudojeździeckich , którzy maja prawo głosu na walnym zgromadzeniu PZJ.

do@Kara (niezarejestrowany)6 miesięcy, 4 tygodnie temu

@Kara Masz racje. Ludzie też nie powinni uprawiać sportu, bo są narażeni na przeróżne kontuzje. Powinni tylko pracować i siedzieć w domu. Aj.. ale w sumie w pracy też są narażeni na uszczerbek .. to w sumie to też nie jest potrzebne. W takim razie pozostaje tylko siedzenie w domu :) ehh.. zapomniałam, że od tego odleżyny :( Co więc proponujesz? Bo ja znam takie przysłowie "Jest ryzyko - jest zabawa, albo szpital - albo sława". Jak kiedyś zrozumiesz proces przemijania i dojrzejesz do tego, że życie jest za krótkie to zrozumiesz. Btw filmik po prostu okropny.. szkoda kucyka :(

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.