Zwycięstwo Wojciecha Wojciańca

Świat Koni | 12 stycznia 2018

Zwycięstwo Wojciecha Wojciańca

Pierwszy konkurs dużej rundy w Neustadt/Dosse zakończył się sukcesem reprezentanta Polski, Wojciecha Wojciańca. 

REKLAMA

reklama

CSI2* Neustadt a.d. Dosse/GER
Wczesnym popołudniem w Neustadt/Dosse zabrzmiał dziś „Mazurek Dąbrowskiego”. A to za sprawą Wojciecha Wojciańca i ogiera Naccord Melloni. Para ta zwyciężyła w dzisiejszym konkursie dużej rundy (145 cm) kończąc parkur z wynikiem 0 pkt. w czasie 55,75 s.

Maksymilian Wechta i La Calidad ukończyli ten konkurs z wynikiem 9 pkt.
W konkursie dla młodych koni Wojciech Wojcianiec i 7-letni Curt As zjechali z parkuru mając na koncie 4 pkt. Dziś wieczorem ten sam zawodnik na wałachu Chintablue wystartuje w konkursie barier.

Wyniki: TUTAJ

CSI 5* Bazylea/SUI
Swój pierwszy start w dniu dzisiejszym Jarosław Skrzyczyński miał na kaczy Chacclana w konkursie 145 cm. Para ta miała jedną zrzutkę i uplasowała się na 29 miejscu. W konkursie z Jokerem o wysokości 150 cm nasz reprezentant na Calevo uplasował się na 26 miejscu.
Wieczorem rozegrany został najważniejszy konkurs dnia, w którym przeszkody miały wysokość 155 cm. Bardzo trudny parkur sprawiał problemy wielu parom i drągi spadały bardzo często. Niestety również w trakcie przejazdu Jarosława Skrzyczyńskiego na wałachu Silver Shine. Lekkie dotknięcie przednią nogą spowodowało błąd na okserze nr. 7. Konkurs jeszcze trwa więc czekamy na końcowe wyniki – od miejsca na jakim uplasuje się Polak zależy, czy wystartuje on w niedzielnym Grand Prix.

Wyniki: TUTAJ

CSI2*-1* Drachten/Holandia
W ramach uzupełnienia czwartkowych wyników trzeba dodać, że we wczorajszym konkursie 140 cm. Michał Ziębicki i wałach Heartbreaker uplasowali się na wysokim 8 miejscu. Natomiast w dniu dzisiejszym ten sam zawodnik na wałachu Guess miał bezbłędny przejazd w konkursie 120 cm. i zajął 24 miejsce. Taki sam wynik punktowy miała Anna Szary-Ziębicka na wałachu Guidam (29 m.).

Wyniki: TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.