Vilhelmson Silfvén i Coyle wygrywają w Wellington

Świat Koni | 12 stycznia 2018

Vilhelmson Silfvén i Coyle wygrywają w Wellington

Czwartek był pierwszym dniem zawodów Adequan Global Dressage Festival, które odbywają się równocześnie do skokowego WEF. 

REKLAMA

reklama

Wczoraj rozegrane zostały dwa konkursy Grand Prix – jeden w ramach zawodów Pucharu Świata a drugi zaliczany do CDI3*. W tym pierwszym zwyciężyła amazonka, która do Wellington przyjeżdża od 2011 roku – Tine Vilhelmson Silfvén/SWE. Jej przejazd na wałachu Paridon Magi sędziowie ocenili na 75,870%.
„To był mój najlepszy przejazd na tym koniu w naszej wspólnej karierze. A te zawody są doskonałym przygotowaniem dla mnie i dla koni przed sezonem letnim w Europie. Możliwość wielu startów w przeciągu kilku tygodni jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.”

Wideo: TUTAJ

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka USA, Shelly Francis na wałachu Danilo. Para ta uzyskała 72,652%. Miejsce trzecie zajęła Jill Irving/CAN na wałachu Degas (71,826%).
W konkursie GP CDI3* zwyciężyła Shelly Francis/USA na wałachu Doktor. Para ta uzyskała wynik 72,500% i wyprzedziła Susan Pape/GBR na ogierze Harmony’s Don Noblesse (70,435%) oraz Jill Irvin/CAN na wałachu Arthur (69,174%).
Najważniejszy konkurs dnia w skokach dotowany był kwotą 35 000$. Equinimity WEF Challenge Cup będzie rozgrywany każdego tygodnia zawodów a wczoraj do rozgrywki zakwalifikowało się 11 par. Najszybszy w niej okazał się Jordan Coyle/IRL na wałachu Eristov (Cicero Z van Paemel – Concorde).
„Nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Mój koń miał wcześniej dłuższą przerwę a ja jeżdżę na nim dopiero od października 2017 roku. To był dla niego pierwszy tak wysoki konkurs. W pierwszej rundzie skakał doskonale a w rozgrywce po prostu wszystko udało nam się idealnie.”

Wideo: TUTAJ

Na drugim miejscu uplasował się Todd Minikus/USA na ogierze Victorio (Ucello – Graf Top) a miejsce trzecie zajęła Emily Mason/GBR na wałachu Explosion W (Chacco-Blue – Baloubet du Rouet).

Wyniki FEI Grand Prix CDIW
1. Tinne Vilhelmson Silfven (SWE) na Paridon Magi, , 75.87%.
2. Shelly Francis (USA) na Danilo, 72.652%.
3. Jill Irving (CAN) na Degas 12, 71.826%.
4. Juan Matute Guimon (ESP) na Quantico Ymas, 69.891%.
5. Megan Lane (CAN) na Caravella, 69.543%.
6. Jessica Jo Tate (USA) na Faberge, 66.522%. 
7. Ellesse Tzinberg (PHI) na Triviant 2, 66.457%. 
8. Jacqueline Brooks (CAN) na D Niro, 66.391%. 

Wyniki Equinimity WEF Challenge Cup: TUTAJ

Zdjęcia: Sportfot i SusanJStickle

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.