Nowy koń dla Cassandry Orschel

Anna Stach | 12 stycznia 2018

Nowy koń dla Cassandry Orschel

Reprezentantka Polski spędza jeszcze czas na zasłużonych wakacjach ale jej głowa już jest pełna planów, a stajnia koni.

REKLAMA

reklama

Konie Cassandry Orschel trafiają do jej stajni w bardzo młodym wieku. Amazonka sama je później szkoli, startuje na nich w zawodach dla młodych koni, doprowadza do wyższego poziomu. Podczas jesiennej aukcji w Neumünster zakupiła ona 3-letnią wtedy klacz CLARICE (Clarence – Darco – Julio Mariner xx – Capitol) (TUTAJ). W przyszłym tygodniu do jej stajni przyjedzie kolejny obiecujący koń, 5-letnia MILKY WAY (Mylord Carthago – Acolord).
„Właściwie to jeszcze jej nie widziałam na żywo. Tylko na zdjęciach i na filmach z aukcji. Bardzo podoba mi się jej rodowód ale czas pokaże czy jak dobrym koniem się okaże.” – powiedziała nam Cassandra Orschel. Milky Way (pod imieniem My Girl) była w kolekcji koni wystawionych na tą samą aukcję co Clarice ale musiała zostać wycofana. Jak powiedziała, Cassandra, stało się to z powodu błędu kowala, który podczas przekucia wbił jeden podkowiak tam gdzie nie trzeba.

Cassandra wraca z urlopu za kilka dni i rozpocznie wtedy przygotowania do startów w zawodach halowych. Ma nadzieję, że uda jej się wystartować w zawodach w jakich zaplanowała czyli w Lier 2*/BEL , Villach 3*/AUT, Neumünster 3*/GER i w Warszawie. Wszystko zależy od tego czy organizatorzy przyjmą jej zgłoszenia.

My mamy nadzieję, że tak się stanie. I za to jak i za jak najlepsze wyniki trzymać będziemy mocno kciuki.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.