Otwarcie o pieniądzach

Świat Koni | 11 stycznia 2018

Otwarcie o pieniądzach

W dniu dzisiejszym Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego ujawnił skrzętnie do tej pory ukrywane przez poprzednie Zarządy informacje o rozdziale środków finansowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

reklama

W dołączonych do tej informacji plikach do pobrania publikujemy zestawienie środków MSiT rozdysponowanych przez PZJ na olimpijskie i nieolimpijskie dyscypliny jeździeckie oraz parajeździectwo.

Hasło jawności życia związkowego odmieniane było przez wszystkie możliwe przypadki przez wszystkie składy osobowe zarządów przez cała poprzednią kadencję. A jednak jest to pierwszy przypadek, kiedy głoszone hasło znalazło swoją realizację w praktycznym działaniu.

Analizując dane z załączonych zestawień warto jednak dokładnie doczytać informacje nie tylko z kolumny „kwota”  ale również z kolumny „opis dokumentu”

Przyjemnej lektury ...

Komentarze (7)

Gosc (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Brawo dobra zmiana. W ujeżdżeniu przed zmianami koszt menager+trenera ok 4000 zl/mc teraz lekką ręką trenerzy 9000 zł/mc + menager A PZJ to trochę taki drogi ma ten magazyn, ciekawe gdzie on się mieści.....

BRAWO (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Takie podejście do tematu jawności finansów mi sie podoba. BRAWO!

ABC (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Nie rozumiem z czego tu się cieszyć ze takie zestawienie jest publikowane? Pytanie czy osoby, które otrzymały dofinansowanie wyraziły zgodę na opublikowanie takich informacji? Ponadto zestawiajac to zestawienie z umowa jaka PZJ zaproponował kadrowiczom do podpisania na ten rok pokazuje jak bardzo nie poważna jest ta umowa.

abcd (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

nic nie maja do gadania jak to nie ich pieniadze , najlepiej skroic jeszcze tych ktorzy to utrzymuja

xxx (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Pieniądze z ministerstwa to pieniądze publiczne, więc rozliczenie powinno być jak najbardziej jawne. Takie informacje powinny być bez problemu udostępniane w trybie dostępu do informacji publicznej. Tak przy okazji można sprawdzić ile kosztował sławny trener wkkw, czy wieczny kadrowicz nie odnoszący żadnych sukcesów. Można też zastanowić się dlaczego w propozycjach ME w Strzegomiu podane wpisowe to 485 EUR, a faktury za naszych zawodników wystawione są na 2748,- PLN. Przy głębszej analizie wyjdzie pewnie więcej kwiatków.

sponsor (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Mnie uderzyła kwota wynagrodzenia poprzedniego trenera juniorów WKKW - 3 tys zł, w porównaniu do obecnego trenera 6,5 tys zł... jak rozumiem obecny obiecał że nic nie będzie robił i dlatego oszczędzą na dojazdach i noclegach... W zeszłym roku o tej porze było już trzy zgrupowania szkoleniowe dla kadry w tym roku są organizowane PRYWATNIE, mimo to trener kaskę dostaje...

pytam (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

1)główny wniosek -nic, tylko zostać trenerem kadry! 2) dlaczego pani Orschel nie dostała dofinansowania na żaden z wyjazdów??

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.