Poszukiwany, poszukiwana …

Alina Sobieszak | 4 stycznia 2018

Poszukiwany, poszukiwana …

Gdzie zniknęły z Michałowa roczny ogierek Ermitage i jego matka Emandoria oraz Equator?

REKLAMA

reklama

W grudniowy wieczór ze stadniny Michałów wyjeżdża koniowóz – wieść głosi, że wywozi Equatora i niespełna rocznego ogierka Ermitag’a. Może to plotka – wszak Equator na paradzie poprzedzającej grudniową aukcję był prezentowany jako gwiazda, wiceczempion świata powracający do stadniny po dwuletniej dzierżawie. Czekamy na oficjalną wiadomość z macierzystej stadniny, ale pierwsza informacja w sprawie Equatora przychodzi z zagranicy; jego dzierżwę reklamuje Privilege SFQ; ogier przebywa w belgijskim ośrodku treningowym; do Michałowa „wrócił” tylko na gościnne występy. O jego dzierżawie SK Michałów w dalszym ciągu milczy.

Coraz głośniejsza robi się sprawa młodziutkiego ogierka Ermitage syna QR Marc’a i multiczempionki Emandorii, urodzonego 27 marca 2017 r. (oficjalna strona SK Michałów). Głównie z powodu braku paszportu, bez którego żaden koń nie może być przewożony, a już tym bardziej wywieziony za granicę. Powiatowego lekarza weterynarii, który zainteresował się sprawą, stadnina uspokaja, że ogierek jest w Polsce i wszystko jest w porządku. Jednak okazuje się, że nie, co potwierdza prezes Grzechnik pytany przez GW, która opublikowała artykuł „Arabski ogier emigruje”. Podobno Ermitage czeka w ośrodku przy granicy na paszport, z którym pojedzie dalej. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że o wydanie paszportu stadnina wystąpiła 20 grudnia, czyli 11 dni po wyjeździe ogierka. Pytany o przyczyny „emigracji” Ermiataga prezes Grzechnik mówi, że „w stajni pod granicą ma o wiele lepsze warunki” i dodaje jeszcze  ”Tu zastałem stajnie, które mi się nie podobają. Nigdy bym takich nie wybudował” – śmiać się czy płakać. Panie prezesie w tych stajniach rodziły się i były wychowywane pokolenia najlepszych koni, których zazdrościł i po które przyjeżdżał cały świat; z tych stajni wywodzą się dziesiątki czempionów – m.in. Equator i Emandoria, dwukrotna czempionka świata Platynowa Kwestura i Ekstern; wydzierżawiona przez pana Galerida – źle im było w tych stajniach – niech się pan nie ośmiesza. 


Stadnina Koni SK Michałów

I jeszcze słowo o Emandorii – o jej dzierżawie dowiedzieliśmy się z odpowiedzi na interpelację poselską:” Celem dzierżaw klaczy Galerida oraz Emandoria jest trening pokazowy. SK Michałów nie planuje dzierżawy klaczy Pustynia Kahila do Egiptu…Korzyścią spółki z wydzierżawienia klaczy są ich występy w międzynarodowych czempionatach. Koszty udziału koni w pokazach oraz sprawy związane z ich przygotowaniem spoczywają na dzierżawcy. Dodatkowo udział w wydarzeniu jest każdorazowo dobrą promocją hodowli spółki na głównych wystawach międzynarodowych.”

Jaki trening pokazowy potrzebny jest Emandorii, której do kolekcji brakuje tylko Platynowego Medalu, o który mogliście powalczyć w ub. roku, a całym swoim pokazowym życiem chyba dostatecznie wypromowała SK Michałów, zdobywając tytuły na wszystkich największych czempionatach.

Milczenie SK Michałów jest wymowne - chwalimy się, ale nie wszystkim, nie narażamy się na pytania "nieprzychylnych mediów" itp...

Komentarze (21)

Liloo (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

No cóż, trzeba się pozbyć dużych koni, bo "namiestnik" co najwyżej na kucu ( i to b-grupowym) może jeździć. A tak na serio, to chyba ktoś lewą kasę robi na tego typu "inwestycjach"

abc (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

a może ktoś wie gdzie aktualnie przebywa Ermitage??? Koń nie szpilka ktoś go oprząta, karmi....

Nick (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Prosze zapytac pana Grzechnika i jego zegarek to moze sie powiaze z Ermitarzem👍

sonk (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Dlaczego nikt nic nie robi z tą chołotą obsadzoną w Michałowie - śmierdzi korupcją!!!!!!!!! Gdzie jest CBA

LoverOfTruth (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

A kim tak w ogole jest Alina Sobczak, ta autorka? Skad ma te informacje? to jest szpieg? Bo wyborcza pisze, ze ten Ermitage to syn equatora, a sobczaak, ze syn qrmarc'a, a equator to chyba tez jego syn, i wychodzi na to, ze ten equator tez uciekl, tzn zostal wywiziony razem z synem, albo przyrodnik bratem, bo emandoria to chyba nie jest matka equatora? Ktos tu klamie! Wyborcza czy sobczak? Ten kon qr marc'a to klacz czy ogier? On tez uciekl z Michalowa??

do Nick (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

przesada (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

od kiedy to dzierżawy to takie strachy na lachy - dlaczego wszyscy płaczą że Equator czy Emandoria wyjechali?? czy za poprzedniego zarządu nie wyjeżdzali? czy jak Equator jechał do USA to ktoś p. Białoboka niszczył za to? albo Emandoria do Ajmanu?? nagle teraz to zbrodnia! a małego wywieźli do ośrodka treningowego pewnie żeby przygotować do pokazów - to też zbrodnia?! przecież tak robią wszystkie stadniny zagraniczne! a boksy to faktycznie był starodawny syf - mam nadzieje że zrobią nowe lepsze ale z tego co widze to też źle?! nie jestem za zmianami ale obrońcy starych też przesadzają robiąc z igły widły!!

kasia (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

do użytkownika - przesada jak wyjeżdżał Equator, Emandoria, Morion, to było to ogłaszane oficjalnie, z podaniem miejsca i czasu dzierżawy. Teraz konie raczej znikają po cichu i dopiero na skutek monitów pojawiają się jakieś zdawkowe o kłamliwe komunikaty. a za prezesa Białoboka do pokazów to przygotowywali ludzie ze stadniny i mieli wielkie sukcesy. Z Equatorem jest ten problem, ze wrócił z dzierżawy na jeden dzień. Pownien być użyty w macierzystej stadninie, a jeśli dzierzawa to do czołowej stadniny, a nie jakiejś trzeciorzędnej

do przesada (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

do LoverOfTruth (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

do kasi (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

PRAWDA (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

"...nie piszą bo cokolwiek zrobią to jest krytyka!" - pozwolę sobie tą wypowiedź skomentować krótko! "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!!!"

PRAWDA (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

do LoverOfTruth- PIJ MLEKO, BĘDZIESZ WIELKA!!!

PRAWDA (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

"... a małego wywieźli do ośrodka treningowego pewnie żeby przygotować do pokazów - to też zbrodnia?!" Nie ,nie zbrodnia, ale zastanawia fakt, że w stadninie są doświadczeni trenerzy, pracujący tam od lat i znający się na swojej robocie. Czyżby nagle zapomnieli jak z sukcesem przygotować konia do pokazu??? Czyżby Pan Prezes nie doceniał ich umiejętności i doświadczenia???? "... a boksy to faktycznie był starodawny syf - mam nadzieje że zrobią nowe lepsze ale z tego co widze to też źle?! " Really???? Starodawny syf???? Widzisz ze teraz też robią źle???? .... hmmm:)

LoverOfTruth (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

do uzytkownika - PRAWDA - Szpieguska Sobczaak to cnot mogla kiedys miec wiele, tego nikt jej nie odbiera, tyle źe one wszystkie, razem z tymi embriononi poza za granice, uciekly, wyplukane, wywiezione, zamrożone, niepoliczone, niespisane, niewidziane, niezarejestrowane. Te cnoty sobczakovej to razem z tymi stanowkami sie rozplynely, co sprzedane, ale nie wiadomo komu, bo nic nie spisane, nie sprawdzone, nie policzone, bylo ale ni ma... Życie ulotnym jest! Daj se spokoj i idz grzadki kopać. Whogh!

LoverOfTruth (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

@News: imaginalno-wirtualny pasek" RMFff: Konie uciekaja z polski pod granice, tam oczekuja na dokumenty tajnych szpiegow, po czym probuja sie przedostac za zagranice, marzac o lepszej trawie i smaczniejszym owsie. W tym samym czasie specjalisci najwyzszej klasy, jedynie i niezastapieni, powracaja do Polski, wlasnie z cieplych krajow. Czyzby nikt ich tam nie chcial? Czyzby zaden szejk nie przyjmowal polskich imigrantow zarobkowych? @News2: Bronimy konstytucji i wolnych mediow! Szpieguska Sobczakova na prezesa radiofonii i rozglosni podlaksiej!

PRAWDA (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Do LoverOfTruth: PIJ MLEKO!!!!

LoverOfTruth (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Do pRAWda: najbardziej lubie Łaciate, 0,5%.

mleczarz (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

i to pewnie tego nadojonego przez twojego guru, mistrza intelektu ministra.

LoverOfTruth (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

To mi pojechaliście... Co wy z tym mlekiem chłopaki, lepiej szukajcie qr'marc'a, bo tez wyjechal...

g (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Skąd taka nerwowość po stronie dojarzy i strach a to przed TVN a to przed RMF, Wyborczą a w końcu Aliną Sobieszak? Przecież wiadomo, że wszystkie wasz przestępcze działania wyjdą na jaw a waszą propagandę nie wierzy nikt, wy też . Na co liczycie ? Nie dziś to jutro wszystko się wyda i przyjdzie czas, kiedy trzeba będzie ponieść konsekwencje.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.