Verdades ujeżdżeniowym koniem roku w USA

7 grudnia 2017

Verdades ujeżdżeniowym koniem roku w USA

Koniec roku oznacza przyznawanie różnego rodzaju wyróżnień dla hodowców, jeźdźców i oczywiście koni.

REKLAMA

reklama

W 2017 roku tytuł najlepszego konia ujeżdżeniowego w USA (2017 Adequan®/USDF Grand Prix Horse of the Year), który przyznawany jest przez Amerykańską Federację Ujeżdżenia, otrzymał 15-letni wałach VERDADES (KWPN, Florett Ass – Goya). Jego właścicielką i amazonką jest Laura Graves. I to pod nią Verdades uzyskał w swoich tegorocznych startach średni wynik na poziomie 79,940% co sprawiło, że był najlepszym koniem w USA.
„USDF jest zachwycony możliwością wyróżnienia  tego wyjątkowego konia za jego wspaniałe wyniki osiągnięte w sezonie 2017. Chcemy także pogratulować właścicielce i zawodniczce Laurze Graves i całemu zespołowi, który wspiera tą parę.” - powiedział dyrektor USDF, Stephan Hienzsch.
Verdades i Laura Graves zwyciężyli w tym roku w 11 konkursach GP, GPS i GP Freestyle. Dla amazonki najwspanialszym wynikiem było zwycięstwo w GPS na zawodach CDIO5* w Aachen, gdzie udało się jej pokonać Isabell Werth/GER na klaczy Weihegold OLD. Warto sięgnąć do numeru 12/2015 naszego magazynu by przeczytać historię tej wyjątkowej pary.

Fot: USDF i John Minoprio

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.