Komunikat KO - ZO-B DiM Leszno

18 października 2017

Komunikat KO - ZO-B DiM Leszno

Już od piątku kolejne zawody organizowane przez JKS Przybyszewo. Tym razem na starcie pojawią się dzieci i małe konie, które będą walczyć w zawodach rangi ogólnopolskiej, odbędą się również zawody regionalne. Poniżej komunikat organizatora.

REKLAMA

reklama

Program zawodów 20-22.10.2017 r.

Zawody rozpoczniemy w piątek (20.10.2017 r.) zawodami HZO DiM o godz. 8.00 po zakończeniu ZO rozpoczniemy zawody HZR.

Sobota (21.10.2017 r.)

  • godz. 8:00 - HZO DiM
  • następnie - HZR


Niedziela (22.10.2017 r.)

  • godz. 8:00 - HZO DiM
  • następnie - HZR

Komentarze (13)

wstyd (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

tak sobie myślę, że powinno być zupełnie na odwrót! Najpierw HZR rozgrywane przy "okazji ZO-DiM", a dopiero później i jako "główne danie" zawody ogólnopolskie DiM. Znowu dzieciaki są poszkodowane i muszą wstawać o 5-6 rano.. Ponadto sugeruję i wnioskuję o zakaz przez PZJ organizacji zawodów regionalnych w ramach ogólnopolskich!

do wstyd (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Jak na zawodach jest prawie 200 kucy, a organizator wstrzymał przyjmowanie koni na zawody regionalne (panel zgłoszeniowy zamknięty) to co jest lepsze dla dzieci? Start o 8 rano, czy starty o godzinie 22 albo i później?

widz (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

w tej sytuacji nie powinno być zawodów regionalnych. To jest tylko nabijanie sobie kabzy. Ale mi łaska, że wstrzymał przyjmowanie koni na regionalki. Przecież doskonale było wiadomo, że będzie dużo dzieciaków - tradycyjnie tak jest w lesznie, hala i podłoże ok i ponadto są kwalifikacje do cavaliady.

wstyd (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Myśle podobnie jak "widz". Regionalka powinna być w ogóle przełożona na inny termin. Leszno to nie Wolica, która musi się ratować regionalką, żeby mieć frekwencję.

Jsszkowo zaprasza! (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

W tym samym terminie nie daleko, bo w Jaszkowie odbywaja się HZR i Towarzyskie. Czy WlkpWZJ i jego prezes (zarząd) panuje na sytuacją i kalendarzem zawodów? Czy może Jaszkowo nie jest już mile widziane na "salonach"?

pzj (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

zawody w Polsce zgodnie z wytycznymi pzj można rozgrywać od godziny 8:00 do 22:00 !!!!!!!!

gość (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Czy to prawda, że był jakiś poważny wypadek i nie było karetki?

xx (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Uczestnik ma najpierw zapłacić za boksy i opłaty startowe a nastepnie za kilkanaście dni sie dowiaduje że będzie startował o 7 30 lub o 00 30 a raczej sie nie dowiaduje bo prpgramu godzinowego nie ma nawet w dniu zawodów .Moim zdaniem normalni ludzie a tym bardziej juniorzy o godz. 00 00 powinni juz spać,a gdzie osławione dobro konia koń przecież nie jest zwierzęciem nocnym. A gdzie bezpieczeństwo uczestników ,przecież o tak dziwnych porach dyspozycja zawodników i koni jest nizsza ,jakim celom szkoleniowym służą starty o północy ?Odnoszę wrażenie że tylko nabijaniu kabzy organizatora który łaskawie zgadza się tym którzy nie zdażą wystartować pół wpisowego a dlaczego pół skoro usługi za którą zapłacili nie otrzymali , a gdzie opłata za boks koszt transportu i strata czasu . Regulamin zawodów mówi wyraźnie że mogą być rozgrywane od 8 00 -22 00 a prezes PZJ sam świadomie łamie przepisy w pogoni za wszelką cenę za zyskiem.Wstyd Panie Prezesie.

xx (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Program przedstawiony powyżej to jakieś kpiny ,gdzie rozpiska godzinowa na poszczególne konkursy ? czy tak trudno obliczyć ile jest koni i kiedy będą kolejne konkursy ? Zgodnie z powyższym programem każdy uczestnik od 8 00 ma już byc na miejscu i czekać na start w pełnej gotowości . Najważniejsze by nie zapomniał najpierw o swoim podstawowym prawie prawie do wczesniejszego uiszczenia opłaty

karetka (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Zgodnie z przepisami zespół medyczny powinien dysponować karetką i transportować do szpitala. W Lesznie nigdy tak nie jest. Zawsze karetka jedzie dopiero na wezwanie. I tak było tym razem. To co stoi na parkingu to jedynie atrapy "pod przepisy". Czy sprawy nie powinien wyjaśnić powołany do tego organ? Myślę, że ze względów na bezpieczeństwo zawodników już czas najwyższy zadać sobie pytanie jak przestrzegane są przepisy i dlaczego zespół sędziowski dopuszcza do takiej sytuacji? Pomijam już fakt, że zawody odbywają się w godzinach do tego nie przeznaczonych, a członkowie zespołu sędziowskiego są już mocno zmęczeni i to nie tylko od pracy.

a co mi tam (niezarejestrowany)4 miesiące temu

.. rodzaj karetki która może obsługiwać zawody określają przepisy. Ale nawet jeśli na zawodach zdarzy się wypadek to obsługa medyczna ma obowiązek zabezpieczyć poszkodowanego i udzielić mu niezbędnej pomocy, wezwać karetkę jeśli jest to koniecznie i czekać na jej przyjazd. Nie może opuszczać terenu zawodów. Do czasu kiedy obsługa medyczna jest "zajęta" zawody powinny być przerwane. To w nawiązaniu po powyższego komentarza.

Skandal (niezarejestrowany)4 miesiące temu

Artykuł 40. BEZPIECZEŃSTWO I OBSŁUGA MEDYCZNA ZAWODNIKÓW NA ZAWODACH 1. Organizator ma obowiązek zapewnienia obsługi medycznej zawodów w postaci minimum podstawowego zespołu ratownictwa medycznego w rozumieniu Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (2 osoby + ambulans P lub S). Jeżeli podczas próby terenowej w dyscyplinie wkkw i powożenia, zaplanowano obecność na trasie jednocześnie dwóch startujących zawodników, to organizator musi zapewnić obsługę medyczną przez dwa zespoły. 2. Sędzia główny nie ma prawa rozpocząć lub kontynuować zawodów, jeżeli obsługa medyczna nie jest obecna na terenie zawodów podczas konkursów.

Jasu S (niezarejestrowany)3 miesiące, 4 tygodnie temu

Lekarza! Lekarza!! PZJ kaputt lekarza!!!!!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.