HPP-B I eliminacja

Świat Koni | 15 października 2017

HPP-B I eliminacja

Za nami pierwsza eliminacja Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody, której gospodarzem był JKS Przybyszewo w Lesznie. Najlepsze przejazdy niedzielnych finałów w kategorii Młodych Jeźdźców i Seniorów należały do amazonek.

REKLAMA

reklama

Równo o godzinie 15:00 na start stanęła kategoria Młodych Jeźdźców spośród 10 zawodników bez wątpienia najlepiej zaprezentowała się Nina Milczarek. To właśnie reprezentantka Tuszyńskiego Klubu Jeździeckiego Garbówek wygrała ten konkurs i to dubletem. Z wałachem Risotto jako jedyni pokonali rozgrywkę bezbłędnie, z jednym błędem wraz z klaczą Cyandra zajęła drugie miejsce. Trzecia była reprezentantka Sopockiego Klubu Jeździeckiego - Julia Bogalecka i Aser.

Ostatnim, niedzielnym konkursem zawodów w Lesznie był tradycyjnie konkurs Grand Prix, zaliczany do Halowego Pucharu Polski w kategorii Seniorów. Bezbłędnym i najszybszym przejazdem w rozgrywce zwyciężyła młoda amazonka Magdalena Matuszewska na koniu Campini 467, pokonując tak doświadczonych jeźdźców jak Grzegorz Kubiak (z koniem Szuler 2 miejsce) i Hubert Kierznowski z koniem Denver Z.

W sobotnim konkursie Open pierwsze dwa miejsca zajął reprezentant JSK DiM – Mikołaj Barański oba przejazdy podstawowe jak i rozgrywki ukończył z zerowym kontem, na wałachu KILPATRICK ROYAL uzyskał czas 29,21, a na klaczy CEREMBER ME M 29,50. Trzecie miejsce zajął Leszek Nieużyła i FREDORA.

W rywalizacji Juniorów na pierwszych trzech miejscach amazonki, które rozgrywkę konkursu pokonały na „zero”. A najszybsza była Wiktoria Głowacka i jej siwa Aronia. Na miejscu drugim Aleksandra Kierznowska i Dior V, trzecie miejsce zajęła Juliana Suska i Pierot.

Kolejna eliminacja HPP już w najbliższy weekend, tym razem pucharowe zmagania zagoszczą w Dąbrówce Małej, już dziś zapraszamy do JKS „U Robsonów” emocji na pewno nie zabraknie.

Wyniki

Komentarze (16)

K. (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Jestem zniesmaczona tymi zawodami. Kiepskie podłoże i na rozprezalni i na głównej hali. Parkury mało ciekawe, niezbyt wymagające, cały dzień przeszkody prawie nie ruszane z miejsca. Generalnie atmosfera jak na podrzędnych regionalkach a nie eliminacjach do HPP. Zero oprawy, wszystko takie na "odwal". Leszno niestety zeszło na psy, zostało daleko w tyle za konkurencyjnymi organizatorami. Jedyny jasny punkt to w końcu dobra gastronomia!

ntx (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Fakt, bardzo blado to wyglądało. Parkury to w ogóle smiech jakiś. Technicznie nudne i banalne, wymiarowo nawet nie spelniały przepisów PZJ. Ale widać dobrą zmianę. Speker nie mając nic innego do roboty, miał tak dużo czasu, ze mógl bez problemu wykazać się ciekawą konferancjerką. Koń nazwisko, koń nazwisko, koń nazwisko... Cóż za emocje... Ale napewno Prezes wystosuje reprymende i kolejne zawody w Lesznie będą świecić najjaśniejszym przykładem ;)

Kibic (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Byliście na innych zawodach niż ja, albo nie macie o niczym pojęcia(chyba ,że jest to chęć krytykowania wszystkich i wszystkiego).

adam (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

fakt bo poprzednia edycja aż ociekała emocjami, było ich tyle że można obdzielić niejedne zawody w PL a parkury panie... NAJLEPSZE!!! a spiker... OBŁĘDNY!!! cały dzień go słuchałem i łeb nie pękał i te żarty rubaszne, miodzio :). Akurat w tym przypadku "dobra zmiana" była bardzo dobra, poprzednia edycja to był żart i to ponury więc weź/weźcie na wstrzymanie.

m. (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Drogi Kibicu. To nie chęć krytykowania tylko fakty, podłoże na rozprężali było przygotowane bardzo źle, a na placu konkursowym było poniżej aktualnie panujących w polskim jeździectwie standardów. To czy parcoury są łatwe czy nie to faktycznie kwestia subiektywna ale to że są powtarzalne a zadania techniczne się nie zmieniają to już fakt. O poziomie imprezy jeździeckiej przede wszystkim świadczy ilość zawodników z czołówki. Wystarczy przejrzeć listy startowe. Kilka znanych nazwisk się pojawiło ale większość kluczowych zawodników niestety nie. Może to przypadek i na kolejnych eliminacji HPP się to zmieni ale na miejscu organizatorów cyklu potraktował bym to jako niepokojący sygnał, bo szkoda by było zmarnować potencjał takiej marki jak HPP.

Bartosz K. (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Potencjał?? ta marka potencjał straciła kilka lat temu jak odpadł główny sponsor, to co było rok temu to już nic nie miało wspólnego z dawnym HPP i bidą kuło w oczy. Że brak było zawodników z czołówki. Część była w Michałowicach, część u Czernikowej bo dobry pieniądz jak na regionalki a poza tym chwilę temu skończył się sezon otwarty, konie muszą odpocząć a eliminacji tyle że zdążą pojechać.

Hpp (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Rok temu podczas finału hpp można było zobaczyć wiele zawodników z czołówki polski. Nie przypominał sobie żeby podczas którejś eliminacji w GP bylo mniej niż 20 koni ! W lesznie bylo 8 ? Nie rozumem Jak można powiedzieć złe słowo na puchar rok temu organizator "koordynator" z zawodów ogólnopolskich zrobił prestiżowe zawody na którym zależało zawodnika.

Bartosz K. (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Jak można powiedzieć że ubiegłoroczny puchar był prestiżowy?? Po prostu to były zawody ogólnopolskie, bez tego czegoś co miał puchar kiedyś. Nie wiem co zrobił "koordynator" ale na pewno to nie był prestiżowy cykl. Co do ilości startujących w GP to też nie masz racji bo przynajmniej kilkukrotnie było grubo poniżej 20 startów. Nie będę oceniał tej edycji po pierwszej eliminacji, zobaczę co będzie dalej. Poprzedni puchar zaczął się trochę później więc i konie miały więcej czasu na odpoczynek, po drugie tak jak pisałem wcześniej było gdzie skakać w ten weekend. Nie sądzę by ten cykl otarł się o HPP z lat minionych ale nie udało się to edycji z ubiegłego roku i niestety bez sponsora jakim było PGNiG nie ma co na to liczyć.

Wiewórka (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Szanowny Świecie Koni i Panie Redaktorze Sławimierze Dudek, Przewodniczący Rady Związku PZJ! Odbyło się w Lesznie spotkanie władz PZJ z władzami WZJ-tów. Może warto coś o tym napisać, zamiast o jakichś duńskich mistrzostwach młodych koni, które nikogo nie interesują? Czy może spotkanie było zamknięte, obrady utajnione, albo wiewiórki przestały donosić? Podobno była tam m.in. dyskutowana sprawa jednolitej licencji jeździeckiej, zawodników, koni i klubów, czyli wydawanej tylko przez przez PZJ. Może wartoby było napisać coś o samym projekecie w tej sprawie ze strony PZJ i stanowisku przedstawicieli WZJ-tów i w ogóle środowiska? Bardzo prosimy p. redaktorze o newsa w sprawie tego spotkania! Co było poruszane i jakie decyzje zapadły? Oraz komentarz redakcyjny!

adam (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Tylko ciebie wiewiórko interesuje co się tam działo, ja wolę przeczytać o duńskich mistrzostwach młodych koni niż o tym co robi się w PZJ. Jak jesteś taki ciekaw to trzeba było tam być, znikaj stąd z tą polityką. Mam nadzieję że admin wykasuje twój post za zaśmiecaniem tekstami niezgodnym z tematem newsa.

do wiewiórki (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

do wiewiórki (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

K. (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Zgadzam się, że ubiegłoroczny puchar nie był tak prestiżowy jak te z PGNiG. Ale do tamtych rozgrywek Tarant miał czas się przygotować i znalezc sponsorów. Pokazał, że umie to zrobić. Teraz na siłę, nie wiadomo po co kwalifikacji jest az 8, z czego liczy się 5! Finał w połowie marca. Jeśli doliczymy do tego Cavaliady, to w zasadzie albo trzeba mieć z 6 koni żeby to obskoczyć albo w ogóle zrezygnować z innych imprez i jeździć tylko HPP. Przy czym jak już sami zauważyliście NIE są to aktualnie rozgrywki prestiżowe. Może kilku naszych seniorów ma takie możliwości ale co z pozostałymi kategoriami?? Co więcej seniorzy jakby zainteresowani zbytnio nie są, skoro wybierają inne zawody w tym samym czasie...

Do Bartosz (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Bartosz K. (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Zadałem sobie trud i sprawdziłem, Poczernin, Kalisz no i finał w Łącku. Czyli do tamtych miał czas się przygotować a do tych ubiegłorocznych z jakiegoś magicznego powodu nie?? Skoro umie to robić to czemu się nie udało? Seniorzy nie będą zainteresowani bo jeżdżą częściej na międzynarodowe i do tego trzeba się przyzwyczaić. Raczej trzeba zapomnieć o zawodach ogólnopolskich mocno obstawionych czołowymi zawodnikami, gdzie byli wszyscy. Takie czasy, ale też szansa dla tych zawodników z drugiego szeregu.

DB (niezarejestrowany)4 miesiące, 1 tydzień temu

Jakie znaczenie PZJ nadaje tym zawodom najlepiej widać po oficjalnej stronie związku. Po kliknięciu w zakładkę HPP pokazuje się kalendarz na sezon 2015/2016. Oczywiście zero informacji o aktualnym stanie rozgrywek. http://www.pzj.pl/hpp

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.