Finał PLJ za nami

Inf. Prasowa | 24 września 2017

Finał PLJ za nami

Emocjonujące zakończenie miał rozgrywany w Olszy finał Polskiej Ligi Jeździeckiej. Z pozycji lidera w kategorii złotej, startowało dwóch zawodników ex aequo Jarosław Skrzyczyński i Jacek Grzywacz. 

REKLAMA

reklama

Niestety, obydwaj nie ustrzegli się jednej zrzutki, co pozbawiło ich możliwości walki w rozgrywce. Wystartowało w niej trzech zawodników, wszyscy reprezentowali klub gospodarzy, Agro-Handel Śrem: Mściwoj KiecońDawid Skiba i Dajana Pawlica. To właśnie Mściwoj, który dosiadał ogiera Digisport Contendrix powtórzył zerowy przejazd i zajął pierwsze miejsce. Tym samym wyprzedził dotychczasowych liderów w ogólnej klasyfikacji wygrywając też kategorię złotą PLJ.


Złota Runda

Digisport Contendrix to bardzo dobry koń, wygrał dwa Grand Prix w ramach PLJ. Może w Drzonkowie miałem trochę ułatwione zadanie, bo wystarczyło przejechać parkur bezbłędnie i jadąc jako ostatni w rozgrywce nie musiałem zbytnio ryzykować. Tu mimo wszystko trzeba było pojechać trochę szybciej, parkur był bardziej wymagający. Ostatecznie udało się przejechać bezbłędnie i w najlepszym czasie - powiedział Mściwoj Kiecoń.


Wywiad z Mściwojem Kieconiem

Wyniki TUTAJ 

W klasyfikacji końcowej kategorii srebrnej najlepszy był Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem. Dziś ten zawodnik na Pretty Girl L zajął trzecie miejsce. Zwycięzca niedzielnego konkursu rundy srebrnej, Jarosław Skrzyczyński na Quiro 5 tym samym awansował na drugą pozycję klasyfikacji końcowej. Trzecie, wywalczył Seweryn Murdzia z KJ Equipo Łódź.


Runda Srebrna

Maria Kosmalewicz wygrała w klasyfikacji końcowej kategorii brązowej. Drugie miejsce zajął Jakub Dołhun, a trzecie dzisiejsza zwyciężczyni, Nina Milczarek.


Runda Brązowa

Rankingi PLJ TUTAJ

 

Komentarze (7)

Delegat (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Obydwaj , a nie obydwoje. Chyba,że są dziećmi, albo jedna z tych osób jest kobietą(w co wątpię).

zadowolony (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Bardzo fajna impreza i oprawa, szkoda że nikt z PZJ się nie pofatygował.

Baltazar (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

no chyba nie tak do końca. W sobotę widziałem prezesa.

KJH (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Gratulacje dla Mściwoja :)

obojętny (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Impreza w tym roku niestety z drugiego rzędu, a p. SZ.T. wystarczy za wszystkich:))))))

Asia (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Bez sensu jest to że drużyn a która nie przyjechała na finał zajęła 3 miejsce. No i nagrody :( 3 000 dla zwycięskiej drużyny. Prezes w relacji zapowiedział auto na przyszły rok, jak sądzę w rundzie złotej, to pewnie zaostrzy walkę ale nad konkursem drużynowym to mocno trzeba popracować by to miało sens.

obojętny (niezarejestrowany)5 miesięcy temu

Klasyfikacja drużynowa została stworzona przez SZ.T. pod dwa, trzy kluby-orgazanizatorów, gdzie obsługuje zawdody. W zeszłym roku z powodu "regulaminu" (S.H) i braku chętnych padła klasyfikacja PLJ w kucach. Teraz padła drużynowa. Za rok PLJ to będzie nie druga, ale trzecia, nic nie znacząca ogólnpolsko "liga". Po MP i PP oraz kilku innych prestiżowych zawodach ZO, np. w Ciekocinku. A nie o to przecież teoretycznie chodziło! Proszę porównać rankingi PLJ i frekwencje w zawodach.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.