Medale rozdane

Świat Koni | 17 września 2017

Medale rozdane

Niedziela 17 września była ostatnim dniem rozgrywania Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody jakie rozgrywane były w ośrodku jeździeckim KJ Jakubus w Jakubowicach. Rozegrane dzisiaj finały przyniosły sporą dawkę emocji i wysoki poziom.

REKLAMA

reklama

Jako pierwsi do ustalenia ostatecznej kolejności przystąpili uczestnicy Pucharu Polski Dzieci. Ponieważ w tej kategorii wiekowej nie rozegrano w pierwszym półfinale konkursu szybkości, to przy bardzo wyrównanej czołówce o medale walczono w czterokonnej rozgrywce. Wygrała ją porywającym i bezbłędnym przejazdem, startująca na koniu Szafir M, 12-letnia amazonka z KJ Zbyszko Wiączyń Dolny, Maja Marchwicka. Srebrny medal zdobyła również bezbłędna w rozgrywce Maria Adamietz z KJ Metpol Grodziec startująca na Chelsea Blue. Brązowy medal wywalczyła startująca jako pierwsza i również bezbłędna, Aleksandra Kierznowska startująca w finale na klaczy Valencia.

SZAFIR M - Marchwicka Maja

CHELSEA-BLUE - Adamietz Maria

VALENCIA - Kierznowska Aleksandra 

Dzisiejszy finał potwierdził, że medale zdobyte przez polskie dzieci na Mistrzostwach Europy (również w tym roku) to nie przypadek.

W rywalizacji juniorów do walki o końcowy sukces w pierwszym nawrocie przystąpiło 25 par. W drugim nawrocie zobaczyliśmy ich 11. Dzięki rozegraniu pierwszego półfinału jako konkursu szybkości, o końcowej kolejności nie musiała decydować rozgrywka.
Zwyciężył w pięknym stylu z wynikiem końcowym 6,43 pkt. karnego Filip Lewicki z KJ Czahary Pogorzelica, startujący w finale na wałachu Quirados AS. Srebrny medal z wynikiem końcowym 6,45 pkt. karnego zdobyła Zuzanna Januszewska z SK Kruszyńscy, startująca na klaczy Ironia. Tylko 0,02 pkt. karnego straty do złotego medalisty to dowód na to, że rywalizacja w tej kategorii wiekowej była bardzo zacięta.
Brązowy medal stał się udziałem młodej amazonki z Kieleckiego Klubu Jeździeckiego, Gabrieli Bado, która startując w finale na ogierze Toulose Saint Amour uzyskała wynik łączny 6,98 pkt. karnego.

 QUIRADOS AS - Lewicki Filip

 IRONIA - Januszewska Zuzanna 

 TOULOUSE SAINT AMOUR - Bado Gabriela

Najwięcej emocji związanych było z rywalizacją najstarszej kategorii wiekowej, seniorów. Parkur pierwszego nawrotu finałowego autorstwa Arkadiusza Weckwerta wspomaganego przez Łukasza Szustorowskiego, Romana Sobkowiaka i Mieczysława Podgórskiego już podczas przedstartowego oglądania sprawiał wrażenie bardzo wymagającego. I takim się okazał w trakcie konkursu. Tylko jeden zawodnik ukończył go bez punktów karnych. Był nim startujący dzisiaj na klaczy Chacclana, Jarosław Skrzyczyński reprezentujący barwy KJ Agro-Handel Śrem. Lider rankingu PZJ utrzymał czyste konto do ostatniego startu i wyjechał z Jakubowic ze złotym medalem na piersi.
Medal srebrny z końcowym wynikiem 4,90 pkt. karnego zdobył Krzysztof Ludwiczak z klubu KJ HEAA, startujący w finale na 9-letnim wałachu Stalando 2.
Ostatni z medali przeznaczonych dla seniorów zawisnął na piersi Michała Kaźmierczaka, który do dzisiejszych startów wybrał wałacha Stakorado. Zawodnik z KJ Leśna Wola zakończył Mistrzostwa Polski z wynikiem 5,53 pkt. karnego.

 CHACCLANA - Skrzyczyński Jarosław 

STALANDO 2 - Ludwiczak Krzysztof 

STAKORADO - Kaźmierczak Michał 

Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody rozegrane we wszystkich kategoriach wiekowych w trakcie czterech dni w ośrodku jeździeckim KJ Jakubus w Jakubowicach przeszły już do historii. Medale i puchary powędrowały do Mistrzów, którzy cieszyć się nimi będą do kolejnej imprezy mistrzowskiej, jaka rozstanie rozegrana w Jakubowicach we wrześniu przyszłego roku.
Jak podkreślają wszyscy uczestnicy, była to doskonała impreza.

Komentarze (12)

""medal zawisnął" (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Może został wręczony lub zdobyty? Druga sprawa, to konkursy szybkości dzięki czemu nie musiala decydować rozgrywka, Wg opinii wielu zawodników jest to wypaczenie wyników lub conajmniej nie równe szanse. bo np. nie każdy dysponuje super szybkim koniem, dzieki czemu można nadrobić błąd na parkurze! 0,02 pkt. po konkursie to jaka jest różnica wynikowo-czasowa? Czy zawodnik, który przejechał całe zawody bezbłednie ma przegrać medal z kimś kto miał błąd? Rozgrywką o medale to zawsze była "sól" zawodów tego typu. Dochodziła do tego strategia startu i taktyka, co duzo znaczyło. Przecież nie trzeba w ogóle oraganizować rozgrywki. Wystarczy, że przy równej liczbie punktów decydowac będzie wynik i czas w drugim nawrocie finału i wtedy niech sięścigają. Wprowadżmy jeszcze konkursy szybkości do Dzieci i Kuców i będzie ok.! Gratuluję!

Stary koń (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Gratuluję wszystkim zawodnikom, a także PZJ który dobrze rozwiązał bardzo trudny temat jakim było znalezienie odpowiedniego organizatora. Gratuluje serdecznie organizatorowi KJ Jakubus Jakubowice. No i dziękuję redakcji Świata Koni i Sławkowi Dudkowi. Nie ma to jak dobra transmisja którą można obejrzeć w domu, siedząc wygodnie na kanapie z piwem i kanapkami w zasięgu ręki.

rr (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

PZJ za to ze pan Soltysiak ograbil zawodnikow z 30 tys ,

krzysztofwr (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Praktyka PZJ żenujaca, brak transmisji w TV skandaliczny, wpis "medal zawisnął" śmieszno-płączliwy, poza tym wszstko bardzo OK, - dobry parkur, wspaniali zawodnicy, super organizacja, a nawet pogoda poczekała z deszczem

eWidz (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

bzdury piszecie i czepiacie się bez sensu :) Mnie TV nie brakowało natomiast wpis " śmieszno-płączliwy" - niezrozumiały :) Aż się chce napisać, przyganiał kocioł garnkowi :) Pozdrawiam wszystkich

Balbina (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

No to racja z tym konkursem szyb kości i w ogóle z nierównymi sznasami. No bo np. Skrzyczyński ma szybkiego konia, a Kowalski (przysłowiowy) nie i to jest niesprawiedliwe, albo Skrzyczyński ma konia który skacze 1,60 a Kowalski nie i to też jest niesprawiedliwe, albo Skrzyczyński ma talent, a Kowalski nie i to też jest niesprawiedliwe, albo Skrzyczyński jest pracowity, a Kowalski nie i to dopiero jest niesprawoiedliwość etc.

""medal zawisnął" (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Dlaczego wielka gwiazda, Mistrz Polski, "reprezentant" Polski nr 1, p. Skrzyczyński nie pojechał z jakiegoś powodu na ME w Geteborgu? W d... ma kadrę i reprezentację, bo lepiej zarabiać kasę na Bałtice i nnych zawodach. Taka mała rysa na cudownym "krysztale". Powinien być skreślony z kadry! Nie tylko on.

adam (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

a na czym miał pojechać?? na 8 latku? to się tyczy wielu kadrowiczów. Mieli jechać by tylko robić tyły i zarżnąć młode konie?? one maja im posłużyć trochę dłużej. My mamy w końcu robić wyniki a nie ciągnąć się w ogonie. A medal może zostać wręczony, może zostać zdobyty i może zawisnąć znawco.

Balbina (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Ha, ha, ha. Tu cie boli "medal zawisnął" !!!. No cóż zawiść to bardzo powszechne uczucie, bardzo powszechne i bardzo paskudne. I po co było bredzić o konkursie szybkości i nierównych szansach, trzeba napisać było od razu co leży na wątrobie.

""medal zawisnął" (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Ha, ha, ha. To przez cały rok i cykl przygotowań kadry do ME oraz z chwilą powołania na ME zawodnik J.Skrzyczyński nie wiedział, że nie będzie miał konia na te zawody? Kogo robił w konia jeżdżąc z orzełkiem na piersi? Trenera kadry, PZJ czy kibiców? Na 8-latkach można startować nie tylko w Grand Prix Ciekocinko i MP. Każdy docenia, ja też, dokonania, zalety i w ogóle karierę p. Jarka. Dlatego są tym bardziej zastrzeżenia do tegorocznej postawy jako reprezentanta Polski. "Zawisnąć" to sobie można na gałęzi - z rozpaczy - czytając niektóre relacje ŚK i komentarze do nich!

A. (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

to też się dziwię że jeszcze nie wisisz, większych głupot od ciebie tu nikt nie pisze, no chyba że jak napiszesz to już potem tego nie czytasz. To ok..

Żal (niezarejestrowany)5 miesięcy, 1 tydzień temu

Moim skromnym zdaniem chce skomentować źle zorganizowane MP. Plac konkursowy w Jakubowicach powinien zostać poddany drenażowi. Przez całe zawody konie bardzo źle skakały. W jednym miejscu było za miękko w drugim za twardo. Uważam że jest to olbrzymi problem i należy pomyśleć o miejscu przyszłorocznych mistrzostw. Drugi problem jest juz organizacyjny - nikt z ochrony nie pilnował wejścia do stajni. To co że były czerwone opaski? Jednym słowem mistrzostw nie czułem. Brak porządku i ładu. Konie nie stały w swoich boksach. Ośrodek fajny ale coś zawiodło?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.