Nowy koń dla Aleksandra Onischenko

Świat Koni | 13 września 2017

Nowy koń dla Aleksandra Onischenko

O ukraińskim miliarderze znowu jest dosyć głośno w ostatnich dniach. I to nie tylko dlatego, że jego stawka koni się powiększyła. 

REKLAMA

reklama

Kilka dni temu podano informację o tym, że zaplanowane na ten weekend zawody CSI4* w Mediolanie zostały odwołane. To właśnie podczas nich miał się odbyć kolejny konkurs nowej serii „JumpingClash”. Organizator zawodów, Luca Panerai, powiedział, że winę za odwołanie imprezy ponosi Aleksander Onischenko. Miał on dużym stopniu wspomóc finansowo zawody (mówiono o kwocie 1 mln. €) ale ostatecznie wpłacił tylko 100 000€.
Alexander Onischenko miał widocznie inne plany co do wydawania swoich pieniędzy – kupił sobie nowego konia. I to nie byle jakiego. Mowa o 12-letniej klaczy Audi’s Teavanta II C Z (Treasure Z – Ahorn). Przez ostatnie dwa lata startował na niej Ruben Romp/NED. Para ta brała udział w ostatnich Mistrzostw Europy w Goeteborgu, gdzie w konkursie zespołowym zajęła 6-te miejsce. Ale ma też na swoim koncie zwycięstwa w konkursach Pucharu Narodów w Dublinie i w Falsterbo oraz wiele wysokich miejsc w konkursach Grand Prix.

Ruben Romp napisał dziś o sprzedaży klaczy na portalu Facebook, dziękując dotychczasowym właścicielom za możliwość jazdy na niej przez dwa lata i jednocześnie życząc nowemu właścicielowi wielu sukcesów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.