Zapowiada się bogaty rok

Świat Koni | 12 września 2017

Zapowiada się bogaty rok

Kolejnym symptomem potwierdzającym tezę o ciągłym rozwoju polskiego jeździectwa sportowego jest projekt Kalendarza Zawodów Szczebla Centralnego Polskiego Związku Jeździeckiego na 2018 rok i ilość międzynarodowych imprez, jakie mogą zostać rozegrane w Polsce.

REKLAMA

reklama

Do tej pory Wnioski o Przyznanie Prawa Organizacji Zawodów Szczebla Centralnego PZJ dotyczące zawodów międzynarodowych w 2018 roku złożyło aż 39 organizatorów.

Tradycyjnie, najwięcej z nich bo 15, złożyli organizatorzy międzynarodowych zawodów w widowiskowej dyscyplinie skoków przez przeszkody. Do grona sprawdzonych już w swoim działaniu organizatorów dołączyć ma w przyszłym roku nowa lokalizacja – Warnik pod Szczecinem, który przedstawialiśmy naszym czytelnikom w materiale pt. „W stronę natury” w numerze ze stycznia 2017 roku naszego magazynu Świat Koni.

Zgłosiliśmy do przyszłorocznego kalendarza dwutygodniowy tour  na dwa ostanie weekendy czerwca. Jednak w sytuacji kiedy pierwszy z tych terminów pokrywa się z terminem, w którym zawody rangi 2 gwiazdek chce zorganizować Sopot, zrezygnowaliśmy z niego. Zamiast tego zadebiutujemy jako organizator międzynarodowych zawodów już w listopadzie tego roku. Staramy się wszystko pookładać tak,żeby na tydzień przez Cavaliadą w Poznaniu rozegrać u nas w Warniku turniej w randzie 2 gwiazdek. Kolejne takie zawody zrobimy więc w w końcówce czerwca przyszłego roku. Chcielibyśmy też utrzymać jesienny termin i mimo że nie ma takiego zgłoszenia jeszcze, to ponownie zrobić CSI2* w listopadzie przyszłego roku.” - powiedziała nam o planach ośrodka Verso La Natura, Natalia Czernik.

W trudnej dyscyplinie WKKW złożono 13 wniosków. Wszystkie złożone przez sprawdzonych organizatorów imprez cieszących się międzynarodowym uznaniem.

W dyscyplinie zwanej przez niektórych „Królową wszystkich dyscyplin jeździeckich”, czyli ww ujeżdżeniu złożono aż 7 wniosków. To bardzo duży postęp po niedawnej „zapaści' w tym zakresie.

Cieszy również fakt, że Polska wraca na mapę międzynarodowych imprez w dyscyplinie sportowego powożenia zaprzęgami. Dyscyplinie w której mamy tak piękne tradycje w organizowaniu międzynarodowych zawodów w Mistrzostwami Świata włącznie (Poznań, Warka, Jarantów). W 2018 roku międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami powinny się odbyć w Polsce trzykrotnie (dwukrotnie podczas rozgrywania Mistrzostw Polski w kategorii D-1 i D-4 w Bogusławicach oraz w kategorii D-2 w Ptakowicach).

Kibicie sportowych rajdów konnych mogą również liczyć na to, że przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie zyskają międzynarodowa oprawę. 

Kalendarz w załączniku

Załączone pliki

Komentarze (2)

Soltys (niezarejestrowany)5 miesięcy, 2 tygodnie temu

Piękna wypowiedz pani Czernik, niestety zawodów w tym roku nie będzie, bo nie zgodził się prezes JKS Przybyszewo. Macie może jakiś namiar na niego, może uda mi się jakoś na niego wpłynąć?! W końcu to aż 9 tys do budżetu PZJu za prawo do organizacji. Z końskimi pozdrowieniami Kanclerz

Baca (niezarejestrowany)5 miesięcy, 2 tygodnie temu

SzT nie pisz bzdur...

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.