Święto Konia Arabskiego 2017 – dzień drugi

Alina Sobieszak | 12 sierpnia 2017

Święto Konia Arabskiego 2017 – dzień drugi

Dzień drugi pokazu narodowego należał do klaczy; w 9 klasach wystąpiły 62 klacze reprezentujące hodowlę państwową i prywatną.

REKLAMA

reklama

Do jutrzejszego czempionatu klaczy młodszych zakwalifikowało się 5 z SK Michałow – Emdrona, Frazza, Emanolla, Poganinka, El Larinera, 3 z hodowli prywatnej – Espaja (P. Podgórny), Escotia (S. Sławiński), Platyna NA (A.Najmowicz/M. al Qaktam), jedna z SO Białka - Celita i jedna reprezentantka SK Janów – Pregoła.

Czempionat klaczy starszych również zdominują wychowanki SK Michałów – Pustynia Kahila, Parmania, Zigi Zana, Emandilla i Zagrobla. Oprócz nich do czempionatu zakwalifikowały się również Perfinka – SO Białka, Potentilla – SK Janów i Bohema – SK Janów/ PPH Parys.

Patrząc na składy czempionatów niestety bardzo martwi tak mały udział wychowanek janowskich; klacze, które w poprzednich latach dzieliły między sobą czołowe miejsca w klasach największych pokazów, zajmowały miejsca na podium i w Top Ten – Pamina, Primera, Bambina, Euzona, Axara, Bernadetta, Patria, Paterna dziś nie kwalifikują się do czempionatu narodowego zajmując miejsca od 3 do…ostatniego w klasie, są bez blasku, bez kondycji – sam rodowód i poprzednie sukcesy nie gwarantują zwycięstwa.
Może czas zastanowić się co się z stało z takim potencjałem, może czas przestać eksperymentować z zatrudnianiem przypadkowych trenerów, jednorazowych prezenterów i „fachowców od żywienia” – ten projekt się nie sprawdza. W Janowie równia pochyła ostro w dół. Może honoru bronić będą ogiery starsze Pomian i Pogrom – jeden z nich powinien w najgorszym przypadku zdobyć brąz (4 ogiery w czempionacie); w ogierach młodszych brak wychowanków Janowa.

Czy tak miały wyglądać obchody 200-lecia janowskiej stadniny? Czy 200 lat … i już dziękujemy. Wielkość buduje się latami, a …. wolę nie kończyć i mieć nadzieję.

szczegółowe wyniki TUTAJ

Fot. Magdalena Zamarska

Komentarze (3)

Pogrom-ca (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

Podobno nie będzie transmisji z Aukcji -czy moze ktos to potwierdzic lub zaprzeczyć?

Iz (niezarejestrowany)6 miesięcy, 2 tygodnie temu

na to wyglada, nic nie pokazuja...

Msjsnak (niezarejestrowany)6 miesięcy, 1 tydzień temu

Ja osobiście byłam na aukcji i muszę przyznać ze katastrofa i żebranina . Jak można zniżyć się do takiego poziomu by zacząć licytacje konia od 5tys . Przecież to są najpiękniejsze konie świata ! Jestem zbulwersowana tym co się wyprawia

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.