Pucharowo w Sopocie

Świat Koni | 9 czerwca 2017

Pucharowo w Sopocie

W większości zawodów CSIO piątek stoi pod znakiem drużynowej rywalizacji konkursu Pucharu Narodów. Nie inaczej było dzisiaj w Sopocie podczas zawodów CSIO5*.

REKLAMA

reklama

   Zanim jednak do sportowej walki na białym pisku areny głównej Hipodromu Sopot przystąpili przedstawiciel 13 zespołów narodowych, rozegrano dwa konkursy. 

   W porannym, dwufazowym konkursie Małej Rundy, w którym przeszkody osiągnęły wysokość 140 cm., zwyciężył słowacki zawodnik, Bronislav Chudyba dosiadający 13-letniego wałacha Pokerface. Na miejscu drugim uplasowała się doskonała amazonka z USA, Laura Kraut startująca na 8-letniej klaczy Caelle. Trzecie miejsce wywalczył Brytyjczyk, Joseph Clayton startujący na 10-letnim wałachu Carolus K DHI.
W konkursie zwykłym Średniej Rundy, gdzie przeszkody osiągnęły wysokość 150 cm. najlepsza okazała się holenderska, młoda amazonka Sanne Thijssen dosiadająca 8-letniego wałacha Stippel. Na drugim miejscu zakończył swój start w tym konkursie belgijski skoczek Thierry Goffinet startujący na 11-letnim ogierze Navarro Uk. Trzecie miejsca zdobył gość ze Szwecji, Douglas Lindelöw startujący na 9-letnim ogierze Amrod.

   W pierwszym nawrocie ostatniego dzisiaj konkursu Pucharu Narodów wystartowało 13 ekip. Niestety, po zakończeniu tej części konkursu naszej drużynie niestety nie udało się zająć premiowanego startem w drugim nawrocie miejsca z przedziału 1 – 8.
Zaczęło się bardzo dobrze, kiedy Jarosław Skrzyczyński i Inferno zjechali z parkuru z bagażem tylko jednego punktu karnego za przekroczenie normy czasu. Dalej jednak szczęście odwróciło się od polskiego zespołu. Michał Ziębicki i jego doświadczony Heartbreaker po czterech błędach i przekroczeniu normy czasu „zarobili” 17 punktów karnych. Wojciech Wojcianiec i jego Casio Meloni po dobrej jeździe dołożyli do dorobku drużyny 8 punktów karnych. Ostatni w drużynie Dawid Kubiak startujący na klaczy Bagazza M powtórzyli wynik osiągnięty przez Michała Ziębickiego. Tak więc nasza drużyna z dorobkiem 26 punktów w pierwszym nawrocie uplasowała się na 11 miejscu.

   O powodach takiego wyniku rozmawiamy z Trenerem Kadry – Maciejem Wojciechowskim – posłuchajcie co nam powiedział.

Komentarze (20)

Ania (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Czy mozna obejrzec gdzies retransnmisje z PN?

Mr.D (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Chyba to była lekka pomyłka z Panem Ziembickim i Kubiakiem na Puchar w Sopocie. Chyba lepiej było wystawić kazimierczaka i Lewickiego lub ludwiczaka

Do Mr.D (niezarejestrowany)8 miesięcy, 3 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Karin (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Jakies dziwne priorytetyt w wystawieniem na 5 gwiazdek panow ktorzy nawet na 3 gwiazdkach nie maja rezultatow

Do Karin (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

xx (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Michał Każmierczak któy przejechał przyzwoicie ME w Aachen ,finał PŚ w goeteborgu i obecnie jest wraz z QE Pasa w dobrej formie poza składem ,to jakieś neporozumienie a mam nadzieję że nie rozgrywki polityczne .

aa (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Jedyny zawodnik który powinien nas reprezentowac w takich konkursach to Skrzyczynski tylko musiałby sie rozpoczwarzyc .Ziebicki tragedia. Skad jest ten trener /czy on cos miał wspólnego zjezdziectwem ,,skokami??Madrala jak ta lala ,Co on osiagnał i gdzie jako trener i zawodnik.??

SARE (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Kubiaka chyba ciagną na siłe do Kadry

serwa (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Wojciechowski ? brak autorytetu wsród jezdzców .Co on moze wniesc do skokow? nic

Marcin (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Musi wrócić stary zarząd ze Świecickim seniorem Henrykiem , Podporą i Jachimkiem! KURDE! wtedy będzie spowrotem dobrze. Sołtysik nie da rady!!!!!!. Za słaby jest pod względem merytorycznym i fachowości! Sam Pan Kuchejda nie pociągnie tematów we właściwym kierunku, bo go tam zakrzyczy Kanclerz!

xx (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Konkurs GP udowodnił że ekipa pucharowa była złożona błędnie . Para Ziębicki-Heartbreaker nie jest parą na 5 * 160 cm a sa inni na pewno Każmierczak a również niewiele gorszy Koza

Jes (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

A ja myśle że czas najwyższy żeby Opłatek spróbwał wziąść udział w PN

DRA8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Do wszystkich krytykujących pana Ziebickiego - dlaczego nie napisaliście tego po ogłoszeniu składu a przed startami ?

DRA8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Swoja drogą to podziwiam dobre samopoczucie pana trenera kadry narodowej. A może by tak ze względu na zjazd wyników po równi pochyłe ku przepaści w stosunku rok do roku z szybkością pendolino wykazać się charakterem i w obliczu blamażu za blamażem poddać się do dyspozycji PZJ ? Jechanie na kredyt z czarami odprawianymi nad startem w ME naprawdę niewiele daje. Można zachować twarz okazując charakter i można ją stracić licząc na cud i doprowadzając polskie skoki do totalnej ruiny. Owszem można sie potem tłumaczyć że obecnie nie mamy koni, ale za rok, może dwa jak Bóg da to ho ho ho, ale skoro się ma świadomość takiej mizerii to dlaczego się pan Wojciechowski podejmuje zrobienia wyników ? Liczy na cud ? Przecież przed Sopotem jasno deklarował, że dotychczasowe puchary były tylko rozpoznaniem, a cele są dwa - minimum drugi nawrót polskiej ekipy w Sopocie i dobry wynik na ME. Swoją drogą nigdzie nie potrafię znaleźć minimum jakie oznacza dobry wynik na imprezie DOCELOWEJ jaką są ME. Nie wiem czy to 58 pozycja naszego reprezentanta czy 3 zawodników w finale ?

xx (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

do DRA .Zeby się wypowiadać o składzie przed CSIO należy ogladać na bieżąco zawodników w poprzednich imprezach a nie miałem yakiej możliwości ,natomiast przejazdy z CSIO (nie tylko pucharowe ( wykazały że skład był chybiony

xx (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

PS Nie jest to krytyka p. Ziębickiego który jak każdy sportowiec ma prawo do zniżki formy a składu ekipy

DRA8 miesięcy, 2 tygodnie temu

XX trudno sie z Tobą nie zgodzić i tylko żal że pan Wojciechowski nie okazał na tyle charakteru żeby przyznać się do błędu - to nie ujma, ujmą jest trwanie w przekonaniu że ponosząc klęskę i przynosząc wstyd nikt nie potrafi przyznać się do odpowiedzialności za ten stan rzeczy. Pamiętam wywiad i postawę pana trenera kadry narodowej po wygranej ponad rok temu w Lizu.....żal

xx (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

jak trener w życiu sam nie jeździł ponad P to trudno mu ocenić możliwości konia i jeźdźca na 160 cm

K. (niezarejestrowany)8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Nie rozumiem tego hejtu, ktory zrzucacie na M. Wojciechowskiego. Dlaczego czepiacie się Ziebickiego? Po Linz byly podstawy do powolania go. Mocniejszym w tym teamie miał być za pewne Kubiak (dlatego też ustawiony na koncu) i to jest fatalny wynik! Wojciechowski testuje, szuka najlepszego składu na ME, daje szansę każdemu... dajcie mu pracować! Zawodnicy mają do niego zaufanie, przecież sami namawiali go na to stanowisko. Współpracuje z nimi, słucha ich zdania. Jego funkcja nie polega na uczeniu ich i wcale tego nie oczekują! Wyluzujcie trochę...

Do K. (niezarejestrowany)8 miesięcy temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §7 regulaminu. Administrator.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.