Drugi tydzień za nami

Świat Koni | 28 maja 2017

Drugi tydzień za nami

Za nami drugi już tydzień turnieju Baltica Equestrian Spring Tour 2017. Wieńcząca go niedziela ponownie przyniosła rozegranie 10 konkursów. 

REKLAMA

reklama

   W najważniejszym z nich, czyli konkursie Grand Prix zwyciężył w 9-konnej rozgrywce Ewen Marcel z Luksemburga. Najlepszy z polskich jeźdźców, Mściwoj Kiecoń startujący na swoim nowym koniu, 12-letnim, rosłym, kasztanowatym wałachu Aloubet KV uplasował się na III miejscu. Warto wspomnieć, że Mściwoj Kiecoń wysłuchał dzisiaj Mazurka Dąbrowskiego po zwycięstwie w konkursie finałowym Rundy Złotej 1 zawodów CSI2*, w którym dosiadał konia Dantos. W finale Rundy Złotej 2 tych zawodów, startując na 9-letniej klaczy Iseline Van Dorperheide zajął miejsce II.

   Polski hymn narodowy zagrano dzisiaj w Ciekocinku po zwycięstwie Olgi Skrobacz na Lili Marlene w porannym Finale Rundy Dzieci zawodów CSIOCh.

   Kolejną okazją do wciągnięcia na masz polskiej flagi była piękna jazda pary Centroplast Dinar i Adam Grzegorzewski. Członek zwycięskiej ekipy z konkursu Pucharu Narodów zawodów CSIOY rozegranych w Ciekocinku w drugiej fazie tego konkursu pojechał tak brawurowo, że nie dał mu rady taki specjalista od szybkiej jazdy jak Jarosław Skrzyczyński, który na Quintelli był w tym konkursie trzeci.
Na koniec długiego dnia, bo pierwsze konkursy rozegrano już o godzinie 8 rano, kolejny raz nad pięknie usytuowanym w parku hipodromie SK Ciekocinko rozbrzmiały dźwięki polskiego hymnu narodowego, a powodem było zwycięstwo Małgorzaty Koszuckiej na koniu Fibonacci S w konkursie finałowym Rundy Srebrnej 3 zawodów CSI1*.

Komentarze (8)

YT (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Ładna wizytówka Polski w jeździeckim świecie. pięknie to wygląda zlotu ptaka

Olyvia (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

gratulacje dla Msciwoja i Aloubet KV, bedę kibicowac tej parze

Rabbit (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

czy jest możliwość oglądania retransmisji konkursów? nie każdy może sobie pozwolić na oglądanie całosci w pracy :)

kibic (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Gratuluję Polakom i cieszy mnie postawa Jacka Zagora na Halifax Van De Heffinck. Fajnie że zawodnicy wracają z nowymi końmi i tak udanie. Przyłączam się do prośby o retransmisję pozostałych konkursów przez ŚK. Dobra robota

Jarvis (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

a wiadomo co z koniem Nagela?

konser (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Gratulacje Mściwoj jesteś najlepszy

OTK (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

czy będzie relacja z młodych koni? BARDZO PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jagoda (niezarejestrowany)9 miesięcy temu

Brawo Mściwoj !

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.