Al Khalediah European Arabian Horse Festival

Świat Koni | 19 sierpnia 2016

Al Khalediah European Arabian Horse Festival

Zapraszamy na transmisję na żywo z trzeciej edycji Al Khalediah European Arabian Horse Festival. Pierwsze dwa dni to międzynarodowy pokaz klasy B wg klasyfikacji ECAHO (19-20.08) w Nowych Wrońskach niedaleko Warszawy. Trzeciego dnia, na warszawskim Służewcu, rozegrana zostanie gonitwa A-klasowa dla koni 4-letnich i starszych, na dystansie 1600 m, z pulą nagród 59500 zł, o Puchar Al Khalediah Poland (21.08).

REKLAMA

reklama

– Nie zmieniamy formuły pokazu, pozostajemy przy nagrodach finansowych – zapowiada dyrektor generalny Festiwalu Hubert Kulesza. – Uznaliśmy, że nagrody pieniężne pomagają – zwłaszcza mniejszym hodowcom – choć w części zrekompensować im wysiłek włożony w przygotowanie i trenowanie koni oraz prowadzenie tej bardzo trudnej działalności, jaką jest hodowla koni arabskich. Tak więc każdy koń, który zakwalifikuje się do pierwszej piątki swojej klasy, otrzyma nagrodę w tej samej wysokości, co rok temu: 4 tys. zł. Zmieniamy za to markę i typ samochodów, które stanowić będą nagrody główne – dla złotych medalistów. Dotarły do nas głosy, że o ile mercedesy, którymi nagradzaliśmy zwycięzców podczas poprzednich edycji, są uznawane za bardzo prestiżowe, o tyle ich walory użytkowe nie pokrywają się z zakresem działalności hodowców. Tym razem postawiliśmy więc na samochody bardziej funkcjonalne. Zwycięzcy czempionatu dla koni starszych otrzymają samochody Ford Ranger, potężne pickupy z napędem na cztery koła, które z powodzeniem pociągną choćby przyczepę z koniem. Dla pozostałych medalistów przygotowaliśmy Fordy Kuga (konie młodsze) i Fordy B-Max (konie roczne).

RETRANSMISJA (Live broadcast)

Piątek

11:05 Klasa IA klaczki roczne

11:45 Klasa IB klaczki roczne

12:30 Klasa II klacze 2-letnie

13:15 Klasa III klacze 3-letnie

15:00 Klasa IVA ogierki roczne

15:30 Klasa IVB ogierki roczne

16:00 Klasa V ogiery 2-letnie

16:30 Klasa VI ogiery 3-letnie

17:25 Klasa VII klacze 4-6-letnie

Sobota

11:00 Klasa VIII klacze 7-letnie i starsze

11:45 Klasa IX ogiery 4-6-letnie

12:10 Klasa X ogiery 7-letnie i starsze

Komentarze (14)

Marta (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Czy video z pokazu będzie później dostępne na stronie?

Administrator1 rok, 5 miesięcy temu

Tak, retransmisje będą dostępne.

Marta (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź :)

abc (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

co się stało z transmisją Dlaczego została przerwana?

michu (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Gdzie można znaleźć wyniki?

agnieszka (niezarejestrowany)1 rok, 5 miesięcy temu

Wyniki: arabianhorseresult.com

g (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

Pokaz jak zwykle na najwyższym poziomie. Zawiodło tylko w piątek sędziowanie na tabletach które uparcie nie chciały współpracować. Z muzyką też coś momentami nie działało (szczególnie kiedy w ringu był Paweł Kozikowski) Od początku pokazów najsłabszym punktem jest konferansjerka, która potrafi zabić całą atmosferę i uśpić widownię. Jak widać nie wystarczą szkolone głosy "jadące" według określonego scenariusza. Dla dobrego pokazu potrzeba jednak coś więcej. Szkoda, zwłaszcza że solidne nagrody zasługują na włożenie w ten pokaz odrobiny emocji.

Kosal (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

do "G" uderzyłeś w punkt!

abc (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

ja to w ogóle dziwię się, że AKF Polska współpracuje z tak skompromitowaną osobą jak ta prowadząca. Przecież to jest osoba, która od lat podstępnie i po cichu rozwalała państwową hodowlę koni arabskich. jak widać skutecznie.

fenx (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

abc, zrób coś z tym swoim widzeniem bo wpadniesz pod tramwaj

g (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

Ciekawe, czy gospodarz czyli Książę Khaled wie, kto zacz? I kogo gościł w tym roku w sektorach. Pół ANR tam przesiadywało. Tydzień po sławetnej "biednej ale uczciwej" aukcji :)

abc do g (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

no właśnie, bardzo ciekawe, czy Książę Khaled wie, że jego stadnina w Polsce wpisuje się w "dobrą zmianę" w stadninach???

magi (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

ha ha ha ha pol anr-u czemu łżesz??? z anr-u było raptem może 5 osób. zawiść ludzka nie zna granic.....

g (niezarejestrowany)1 rok, 4 miesiące temu

Ale czego tu zawiścić? Nie każdy marzy, żeby za wszelką cenę znaleźć się tam, gdzie oni. To raczej średnio nobilitujące. Pokaz od początku dawał sobie radę bez patronatu ministrów, preziów i tym podobnych i montowanie w nich organizatora po tym, co nawyprawiali w w Janowie to chyba trochę nie pasuje.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.