Na portalu Hippomundo opublikowany został ranking ogierów, w którym pierwsze miejsce zajmuje Nevados S. W rankingu uwzględnione zostały aktywne w sporcie uznane ogiery i ich wygrane pieniężne w ostatnich 12 miesiącach. Ranking został sporządzony według danych i wyników znajdujących się w bazie Hippomundo.

Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajął 14-letni ogier Nevados S (Calvados Z – Romualdo), którego hodowcą jest Stanisław Szurik. Pod Gregorym Wathelet/BEL „wyskakał” ponad 580 000€ na zawodach międzynarodowych. Ich największe sukcesy w ostatnim roku to zdobycie brązowego medalu (zespołowo) na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i zajęcie 3 miejsca w Rolex Grand Prix podczas CHIO w Aachen. Według zestawienia Nevados S wystartował w 33 konkursach międzynarodowych i 6,1% jego startów zakończyło się zwycięstwem.

Nevados S i Gregorym Wathelet/BEL - CHIO Aachen

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Le Blue Diamond van’t Ruytershof (Plot Blue – Diamant de Semilly), który ma na swoim koncie ponad 480 000€. Pod Olivierem Philippaerts/BEL ogier ten przyczynił się do zdobycia przez zespół Belgii brązowego medalu na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy.

Również trzeci w rankingu ogier dosiadany jest przez belgijskiego zawodnika. A jest nim wyhodowany przez Andreasa Kosickiego gniady Quel Homme de Hus (Quidam de Revel – Candillo Z). Pod Jerome Guery koń ten wygrał Grand Prix podczas CSI5* w Knokke oraz przyczynił się do zdobycia brązowego medalu na Igrzyskach w Tokio przez zespół Belgii. Suma jego wygranych to 466 000€. (W linku podanym niżej do tekstu na portalu Hippomundo może być jeszcze podana błędna kwota 488 000€.)

Quel Homme de Hus i Jerome Guery - CSI5* Knokke

Na czwartym miejscu w klasyfikacji jest ogier Balou du Reventon (Cornet Obolensky – Continue), który pod Brianem Moggre/USA zwyciężył w zeszłym roku w konkursie Grand Prix podczas CSIO5* w Sopocie, był drugi w Rolex Grand Prix w Aachen oraz zwyciężył w dwóch konkursach Pucharu Narodów – w Aachen i w Wellington. Kwota nagród pieniężnych wygranych przez niego to 432 000€.

Sukcesy pod Scottem Brashem/GBR odnosi ogier Hello Vincent (Consul de la Vie Z – Fergar Mail ex Chapultepec la Silla), który w zestawieniu zajmuje 5. miejsce. Jego suma nagród wynosi 339 000€.