Sobota na hipodromie w Strzegomiu zakończyła się konkursem finałowym skoków przez przeszkody dla koni 4-letnich.

Jako ostatni na parkur wjechał Marek Lewicki na ogierze KWPN Kirymanjaro Fortuna (Grand Slam VDL BWP X Canturano hol.) Para ta zjechała z parkuru z punktem karnym za przekroczenie normy czasu, ale w klasyfikacji ogólnej pozostali do samego końca na prowadzeniu i to właśnie Kirymanjaro Fortuna został nowym Mistrzem Polski Młodych Koni w kategorii 4-latków z zagranicznymi paszportami. Konia do startów polskiemu zawodnikowi powierzyła Carla Michiel Bianchi, a wyhodowany został w Holandii. Na drugim miejscu w klasyfikacji uplasował się również ogier KWPN Kandy Progres (Zapatero VDL KWPN x Negro KWPN) dosiadany przez Michała Tyszko. W dzisiejszym konkursie otrzymał najwyższą notę za styl w swojej kategorii - 8,30 pkt. Koń ten jest własnością Pani Alicja Mielcarek, a wyhodowany został także w Holandii. Pierwsza trójkę najlepszych 4-latków hodowli zagranicznej zamyka holsztyński ogier Vestari (Vigo d’Arsouilles BWP x Cassini I hol.), którego zaprezentował pochodzący z Białorusi Siarhei Kazlou. Para ta uzyskała wynik 7,80 pkt. Właścicielem i hodowca konia jest Pan Michał Szatkowski.

W kategorii koni 4-letnich hodowli polskiej triumfowała córka dobrze znanego polskiej publiczności ogiera MJT Nevados S. Klacz szlachetnej połkrwi Donna Neva S (MJT Nevados sp x Weltstein han.) dosiadana przez Darię Kobiernik uzyskała najwyższą w dzisiejszym konkursie notę za styl konia - 8,50 pkt. Klacz wyhodował Pan Stanisław Szurik, który również jest hodowca Nevadosa. Na miejscu drugim uplasował się prowadzący do tej pory wałach Venclova którego dosiadał Jacek Zagor. Właścicielem i hodowcą tego konia jest Stadnina Koni Nad Wigrami. Venclova sp jest synem Wizzerd WV KWPN i wnukiem niezwykle znanego z występów pod Maikelem van der Vleutenem ogiera KWPN Verdi. Trzecie miejsce w klasyfikacji, awansując z pozycji 8 zajął Beniamin Tomaszewski i ogier Hanibal de Revel (Colox Cup old. x Cantanis hol.). Para uzyskała wynik 8,2 pkt w dzisiejszym konkursie. Hodowca i wlascielem konia jest Pan Daniel Andrzej Piechota.

Hodowcom, właścicielom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!