Ostatnia aukcja w 2019 roku przeprowadzona przez słynną stadninę koni Zangersheide zakończyła się we wtorek wieczorem ogromnym sukcesem! Z oferowanej stawki 22 młodych koni w przedziale wiekowym 2-6 lat aż 21 znalazło swoje nowe stajnie w 13 różnych krajach.

 

Konie z belgijskiej stadniny trafią między innymi do Polski, Węgier, Kanady, USA, Czech, Maroka… tylko jeden koń nie znalazł kupca.

Najdroższy koń, ogier Fiston de Bo Z, został zakupiony za kwotę 52 000 € do Polski, do stajni „Verso La Natura”.
Fiston de Bo Z jest synem ogiera Flippera d'Elle. Ma już za sobą pierwsze sukcesy, do których należy zwycięstwo w skokach luzem podczas Z-Festivalu jaki się odbył w lipcu. Został też uznany podczas uznania ogierów Zangersheide we wrześniu tego roku.

Stajnia Verso La natura zakupiła na tej aukcji kolejnego konia, wałacha Vario de Bo Z za kwotę 24 000 €.

 

Aukcja była bardzo ekscytująca. Ogier  Fiston de Bo Z to bardzo urodziwy koń. Zamierzamy ze spokojem zajeździć go i  zacząć z nim pracę. Ponadto w przyszłym roku planujemy użyć go w hodowli i pokryć nim kilka naszych klaczy. Będziemy również udostępniać jego nasienie w naszej stacji ogierów. To nowy i bardzo ciekawy, obiecujący ogier, który bardzo dobrze zaprezentował się na kilku czempionatach w tym roku albo je wygrywając albo plasując się na wysokich pozycjach. Drugi z wylicytowanych przez nas koni, nieco mniejszy Vario, to wałach, który najprawdopodobniej pojedzie z nami na wiosenny turniej do Hiszpanii. Tam zobaczymy jak będzie się nam układała współpraca. Mam nadzieję, że dobrze - powiedziała nam Natalia Czernik ze Stajni Verso La Natura.

 

Po tej edycji niezwykła liczba młodych talentów odnajdzie swoje nowe stajnie w Europie Wschodniej. Quanta Costa vh Distelhof, 3-letni syn Arezzo VDL, sprzedana za 39 000 EUR do rodziny Gubicza na Węgrzech, a Pattaya vd Bisschop i Aachen sprzedano odpowiednio za 29 000 EUR i 15 000 EUR do Czech!

 

Trzeci koń zakupiony przez klientów z Polski to 3-letnia perspektywiczna klacz Shehana SA (Kannan x Kashir van't Schuttershof), córka Kashmiry, klaczy startującej na zawodach miedzynarodowych.

 

Więcej informacji na temat sprzedanych na aukcji Zangersheide znaleźć można na internetowym koncie Zangersheide Poland