Haad Rin pod wodzą szwedzkiego dżokeja Niklasa Lovena z ogromną łatwością i z bardzo dużą przewagą nad rywalami wygrał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W połowie dystansu objął prowadzenie i podążając własnym tempem, oderwał się od reszty stawki. Dyktująca tempo w pierwszej fazie wyścigu Dallina (Rostislav Bens), przybiegła na drugiej pozycji, a na trzecią na finiszowej prostej przesunął się Idol (Marcel Novak). Trenerem Haad Rina jest Robert Świątek, a właścicielem – Tadeusz Sieradzki

 

 

Niespodzianka w Czempionacie Płotowym Trzylatków – po zwycięstwo sięgnął Linovsky, którego dosiadał Marcel Novak, a trenuje Jana Novakova. Poprowadziła Indira (Paweł Pałczyński) i długo utrzymywała się na czele stawki. Dopiero na finiszowe prostej zaczęły się do niej zbliżać Linovsky z Czech i faworyt Nebo (Niklas Loven). Ale tylko ten pierwszy zachował dość sił, żeby pokonać liderującą klacz, która na celowniku straciła dwie długości, zaś kolejne dwie długości straty miał Nebo. Właścicielem zwycięskiego konia jest Kamil Vocetka.

Gonitwę otwarcia wygrała Tagra, której dosiadał Patrick Boekhout; jej trenerem jest Robert Świątek, właścicielami – Tadeusz Sieradzki i Grażyna Pieczuro.

Wśród dwulatków najlepszy był Larry Strikes dosiadany przez Konrada Mazura; trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielem – Sasza Mladenovic.

Długodystansową gonitwę (3150 m) po długim finiszu wygrał Kazal pod Petro Nakoniechnym; trenuje zwycięzcę Robert Świątek, a właścicielem jest Dragan Milinkovic.

Wyścig na klasycznym dystansie 2400 m w samym celowniku rozstrzygnął na swoją korzyść Rakisz pod Joanną Rychlak. Jego trenerem i właścicielem jest Dawid Mioduszewski.

Rainbow Rakti pod Niklasem Lovenem zwycięstwem w pięknym stylu sięgnął po Nagrodę Zamknięcia Sezonu. Jego trenerem jest Robert Świątek, a właścicielem – Vasury Kolesa.

 

 

Podczas „tej ostatniej niedzieli” honory na Partynicach odbierali zwycięzcy z Paryża – Fazza Al Khalediah, dżokej Pierantonio Convertino, trener Michał Borkowski oraz przedstawiciele Polska AKF Sp. z o.o. Hubert Kulesza, Andrzej Szalkowski i Szymon Głowacki. Trofea laureatom wręczał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

Najlepsi w sezonie 2018:

  • Czempion trenerów – Robert Świątek
  • Czempion jeźdźców – Natalia Hendzel
  • Koń Roku – Sztorm
  • Hodowca Roku – Stadnina Koni Golejewko
  • Właściciel Roku – Polski Klub Wiejski Sp. z o.o.
  • Bomba Sezonu – Fazza Al Khalediah
  • Trener Roku – Michał Borkowski
  • Dżokej – Pierantonio Convertino

Tekst: informacja prasowa

fot. Agata Władyczka