Od czwartku w polskich ośrodkach toczyła się rywalizacja w zawodach krajowych. W Biskupcu zawodnicy startowali w ZO-B2*, a konkurs GP tych zawodów wygrała Zuzanna Nadolny-Zawadowicz. Finał Dużej Rundy w ramach ZO-B1* w Białym Lesie wygrał Łukasz Wasilewski.

ZO-B2* KJ Lotar Biskupiec

O zwycięstwie w najważniejszym konkursie zawodów, czyli Grand Prix 140 cm, zadecydowała rozgrywka. Do niej zakwalifikowało się 8 par, a dalej czyste konto zachowały tylko dwie z nich. O ułamki sekund szybsza okazała się Zuzanna Nadolny-Zawadowicz, która triumfowała w tym konkursie na oldenburskim wałachu LOS ANGELES. Czas rozgrywki tej pary to 40,82 s. Na drugim miejscu uplasował się Beniamin Tomaszewski startujący na wałachu rasy KWPN DUKE z czasem rozgrywki 40,90 s. Trzecie miejsce zajął Adam Nicpoń, który na ogierze ZERO Z był znacznie szybszy, bo ukończył przejazd w czasie 36,96 s, ale zawodnikowi przydarzył się jeden błąd.

Finałowy konkurs Średniej Rundy rozegrano tu na przeszkodach o wysokości 135 cm. Tabelę zdominował Jacek Zagor, który w tym konkursie zajął pierwsze i drugie miejsce. Najlepszy był w starcie na klaczy rasy KWPN LANITA ROSE, a drugie miejsce zajął dosiadając oldenburskiego ogiera OK LAZAR. Podium tego konkursu zamknęła Monika Pasik razem z klaczą rasy SF COCA LIGHT SEMILLY.

Finał Małej Rundy był najliczniejszym z konkursów ZO, bo wystartowały w nim aż 73 pary. Najlepiej z parkurem 120 cm poradził sobie Cezary Kalinowski startujący na wielkopolskim ogierze RAF LIDER. Na drugim miejscu uplasowała się 12-letnia Nela Dampc dosiadająca ogiera rasy KWPN DIOR V, a trzecie miejsce wywalczył Marcin Wesoły razem z wałachem rasy SP GIRO D’ITALIA RED WINE

ZO-B1* Biały Las

Bez potrzeby rozgrywki, konkurs Grand Prix 140 cm, wygrał Łukasz Wasilewski startujący na wałachu rasy KWPN KREKWAKWOU C. Na drugim miejscu uplasował się Jan Dominik Chrzanowski w starcie na belgijskiej klaczy MEADOW. Trzecie miejsce zajęła para, która wygrała dwa poprzednie konkursy Dużej Rundy tych zawodów, czyli Karolina Godoś i hanowerski wałach CATOKI SON

Finał Średniej Rundy 135 cm wygrała Nicole Szponarska, która na klaczy ZETA Z jako jedyna pokonała ten parkur bez błędów. Drugie miejsce zajął Maciej Sodel razem z klaczą AKELLAH HERO Z, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Słodczyk dosiadający oldenburskiego wałacha TALIFAX K

Finałowy konkurs Małej Rundy 120 cm zakończył się zwycięstwem Wiktorii Szebysty, która startowała na klaczy pełnej krwi angielskiej SWEET STAR. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Godoś, tu w starcie na oldenburskiej klaczy KOREA HIPPICA, a trzeci był Karol Chrzanowski razem z małopolskim wałachem WIVO.