W Abu Dhabi bezbłędne przejazdy zanotowała Amelia Mościcka. Podczas zawodów w Lipsku startuje Cassandra Orschell.

 


CSI5*-W Lipsk/GER

W dzisiejszym konkursie kwalifikacyjnym do niedzielnego Pucharu Świata zwycięstwo odniósł Christian Ahlmann/GER, który na 12-letnim ogierze Solid Gold Z nie dał żadnych szans rywalom i pokonał parkur bezbłędnie w doskonałym czasie 56,79 s. Prawie 3 sekundy więcej na parkurze spędził Marlon Modolo Zanotelli/BRA, który na wałachu Harwich VDL uzyskał czas 59,57 s. Dobrą formę podczas kolejnych zawodów utrzymują Gerrit Nieberg/GER i wałach Ben, którzy tydzień temu zajęli 4 miejsce w PŚ w Bazylei. Dzisiaj ta para uplasowała się na trzeciej pozycji, kończąc swój przejazd po upływie 60,46 s.

Rok temu w Lipsku Philipp Schulze Topphoff/GER brał udział w swoim pierwszym Finale PŚ. Jednak druga część roku 2022 nie była dla niego zbyt szczęśliwa ponieważ musiał dość długo pauzować po kontuzji odniesionej podczas upadku. A o tym w jak dobrej formie jest obecnie udowodnił w piątkowym konkursie 145 cm, w którym zwyciężył na 10-letniej klaczy Carla (0/52,22 s). Drugie miejsce zajął w tym konkursie Gregory Cottard/FRA na klaczy Cocaine du Val (053,03 s). natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Jana Wargers/GER na klaczy Dorette (0/54,65 s). Cassandra Orschel na klaczy Dacara E miała w tym konkursie dwa błędy (8 pkt.).

W rozegranym wczoraj konkursie otwarcia zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Mynou Diederichsmeyer dosiadająca Choccoloca. Ta para pokonała parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie w czasie 57,09 s. Niewiele wolniejszy był Julien Epaillard/FRA na Vitalhorse Ebbadya Hero, który uzyskał czas 57,24 s. Na trzeciej pozycji uplasowała się Janne Friederike Meyer-Zimmermann/GER na klaczy Cornela (0/59,88 s). W tym konkursie wystartowała też Cassandra Orschel na klaczy Dacara E i para ta ukończyła swój przejazd z wynikiem 7 pkt. Reprezentantka Polski we wczorajszym konkursie dla koni 8-letnich wystartowała na Eldorado 164 ukończyła swój przejazd także z wynikiem 7 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSIO5*-CSI2* Abu Dhabi/UAE

W Abu Dhabi rozgrywane są pierwsze w tym roku zawody CSIO, podczas których konkurs Pucharu Narodów rozegrany zostanie w niedzielę. Najważniejszym konkursem było Grand Prix CSIO5*w którym zwycięstwo odniósł Emanuele Gaudiano/ITA dosiadający wałacha Chalou. Obie rundy konkursu para ta pokonała bezbłędnie a czas uzyskany w drugiej to 42,56 s. Na drugim miejscu uplasował się Billy Twomey/IRL na ogierze Chat Botte E.D, który również nie miał błędów, ale w drugim przejeździe jego czas wyniósł 44,81 s. Miejsce trzecie w klasyfikacji zajął Davis Will/GER na wałachu My Prins van Dorperheide (4/41,67 s).

W konkursach rozgrywanych w ramach CSI2* startuje reprezentantka Polski Amelia Mościcka. We wczorajszym konkursie o wysokości 130 cm pokonała parkur bezbłędnie na obu swoich koniach. Na wałachu Contendrix zajęła wysokie 4 miejsce w drugiej grupie, a na Corleo uplasowała się na 28 miejscu. Dzisiaj Amelia Mościcka wystartowała w dwufazowym konkursie 130 cm na Corleo, na którym w pierwszej fazie nie miała błędów na przeszkodach, ale przekroczyła normę czasu za co otrzymała 2 pkt. (17 m.). Natomiast na wałachu Contendrix przejechała bezbłędnie parkur konkursu 140 cm i uplasowała się na również na miejscu 17.


Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Philipp Schulze Topphoff/GER i klacz Carla – najlepsza para piątkowego konkursu 145 cm w Lipsku/Sportfoto-Lafrentz.de