Zakończył się pierwszy tydzień tegorocznej odsłony Cracovia Szary Equestrian Show. Pierwsze międzynarodowe zawody w sezonie halowym zwieńczył konkurs Grand Prix 145 cm zaliczany do grupy D Longines Ranking. Tam po najwyższą premię finansową sięgnął Mściwoj Kiecoń. W małym Grand Prix triumfował Wojciech Wojcianiec.

Niedzielne konkursy rozpoczął finał Youngster Tour dla koni 6- i 7-letnich. Dwufazowy konkurs z przeszkodami o wysokości 130/135 cm wygrał zawodnik z Austrii Benjamin Saurugg dosiadający klaczy rasy Zangersheide CHIQUE PS Z. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Litwy Matas Petraitis. Ten zawodnik dosiadał westfalskiego ogiera CORNET’S CLOUD. Ostatnie miejsce na podium zajęła amazonka z Finlandii Jasmin Seppälä startująca na wałachu rasy KWPN JETSKI E.B.

Finał Medium Round, zaliczany do zawodów CSI1*, był konkursem zwykłym, w którym przeszkody były ustawione na wysokości 125 cm. Bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur pokonał zawodnik z Litwy Andrius Petrovas. W konkursie zwyciężył dosiadając wałacha REMEMBER ME. Na miejscu drugim uplasowała się najlepsza polska para – Katarzyna Romanko i klacz szlachetnej półkrwi SHAMANKA. Miejsce trzecie zajęła juniorka pochodząca z Holandii. Britt Ter Harmsel dosiadała klaczy rasy KWPN BUTTER FLOWER.

Małe Grand Prix, czyli konkurs finałowy Big Round CSI1* rozegrano na przeszkodach o wysokości 135 cm. W przejeździe podstawowym czyste konto udało się zachować dziewięciu zawodnikom. W rozgrywce wynik ten powtórzyło tylko dwoje z nich, a najszybszy był Polak Wojciech Wojcianiec. Aktualny Mistrz Polski w tym konkursie dosiadał ogiera rasy KWPN JARLEY. Na miejscu drugim uplasowała się 16-letnia zawodniczka z Rosji Daria Samokhina. Amazonka dosiadała holsztyńskiego wałacha CHAS PIK. Trzecie miejsce na podium zajął także reprezentant Rosji. Vladimir Beletskiy na oldenburskim wałachu ELCAVIO PS miał 2 pkt karne za przekroczenie normy czasu w rozgrywce.

Na zakończenie pierwszego tygodnia zawodów Cracovia Szary Equestrian Show 2020 rozegrano najtrudniejszy z konkursów. Grand Prix zaliczane było do grupy D Longines Ranking, a przeszkody miały wysokość 145 cm. Na liście startowej zapisane były 52 pary. Bezbłędnie parkur przebiegu podstawowego pokonało trzynaście z nich, w tym aż 8 par reprezentujących Polskę. Ostatecznie zwycięzcą tego najtrudniejszego konkursu zawodów został reprezentant Polski Mściwoj Kiecoń. Zawodnik dosiadał oldenburskiego wałacha BACCORD i było to ich pierwsze wspólne zwycięstwo w takim konkursie. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyńskim który w rozgrywce wolniejszy był o zaledwie 0,18 s. Polak startował na oldenburskim ogierze CHACCO AMICOR. Ostatnie miejsce na podium zajął aktualny Mistrz Polski Wojciech Wojcianiec, który w tym konkursie dosiadał oldenburskiego wałacha CHINTABLUE.