W tym roku zakończyła się trzyletnia umowa ośrodka KJ Osadkowski w Jakubowicach na organizację Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Gdzie i kiedy te najważniejsze w kraju zawody się odbędą w roku 2021 jeszcze nie wiemy.

 

Czas płynie szybko i planując przygotowania do przyszłorocznego sezonu zawodnicy i ich trenerzy powinni jak najszybciej poznać termin i miejsce rozegrania głównej imprezy, czyli termin i miejsce rozegrana Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody w roku 2021.

Po zakończeniu w tym roku przez ośrodek KJ Osadkowski w Jakubowicach trzyletniej umowy na organizację tych kluczowych zawodów, Zarząd PZJ ogłosił konkurs, który pozwoliłby na wyłonienie organizatora MP-B w roku 2021 i ewentualnie w latach następnych.

Niestety oficjalnie nie wiemy nic o tym czyja oferta okazała się najlepsza, ani o tym gdzie i kiedy MP-B zostaną rozegrane. Poprosiliśmy więc Prezesa Zarządu PZJ o informacje na ten temat.

Pan Jan Sołtysiak powiedział:

 

Niestety na ogłoszony przez nas konkurs w przewidzianym terminie nie napłynęła żadna odpowiedź. Kilka ośrodków podjęło temat organizacji tych Mistrzostw Polski, ale jak na razie, żaden z nich nie sformalizował swojej oferty w postaci oficjalnego zgłoszenia czy pisma w tej sprawie. Wszystkim nam zależy by jak najszybciej zakończyć etap uzgadniania i podać ostateczny termin i miejsce rozegrania MP w skokach. By tak się stało trenerzy Kadry Narodowej seniorów i młodzieżowców muszą się porozumieć i podać nam wspólną datę rozegrania  MP. Z uwagi na różne terminy w jakich mają się w przyszłym roku rozegrać Mistrzostwa Europy obydwaj trenerzy oczekują różnych terminów rozegrania MP jako ostatecznej kwalifikacji dla naszych reprezentantów na ME. Tymczasem zgodnie z założeniami znanymi już od kilku lat, Mistrzostwa Polski dla wszystkich kategorii wiekowych rozgrywamy w jednym terminie i miejscu. Mam nadzieję, że uda nam się szybko osiągnąć porozumienie wszystkich zainteresowanych. Jeśli jednak stosunkowo szybko to nie nastąpi, to Zarząd podejmie decyzję administracyjną i weźmie na siebie wszystkie obowiązki organizatora Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody w roku 2021. Temat ten będzie jednym z głównych tematów zebrania Zarządu PZJ w dniu jutrzejszym.

 

Będziemy śledzić wszystkie wydarzenia w tym temacie i informować na bieżąco o ewentualnych ustaleniach.

Fot. Małgorzata Żółtańska - MP-B Jakubowice 2018