W dniu dzisiejszym w holenderskiej miejscowości Maarsbergen rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w WKKW w których startują przedstawiciele dwóch grup wiekowych: juniorów i młodych jeźdźców.

 

Barwy Polski w  Maarsbergen reprezentują:

W kategorii juniorów:

  • Diego Pieniaszek - Linton
  • Pauline Wieczorek - Czacza
  • Karolina Ślązak - Tores P
  • Gabriela Kozłowska - Dinin Chosen

 

W kategorii młodych jeźdźców:

  • Helena Zagała - Contendro Lady
  • Julia Gillmaier - Quinton 14
  • Paulina Maciejewska - Jangcy L

 

Wszystkie konie polskiej ekipy pomyślnie przeszły przegląd weterynaryjny i czekają na podjęcie sportowej rywalizacji. Pierwsze treningi potwierdziły ich dobrą dyspozycję a wspaniała atmosfera w ekipie pozwala oczekiwać dobrych startów naszych reprezentantów.

Trasa krosu w pierwszych opiniach jest bardzo wymagająca, czego można było się spodziewać po randze imprezy. Trzymajmy zatem kciuki za starty naszych młodych reprezentantów.

 

Nasze oczekiwania to przede wszystkim dojechać do mety zawodów, czyli ukończyć wszystkie trzy próby. Jakbyśmy na na naszą dyscyplinę nie patrzyli, to naprawdę  ukończenie zawodów jest już sukcesem samym w sobie. Nie mówię tego, żeby w jakikolwiek sposób się asekurować. Po prostu to taka specyfika naszego sportu. Od występów naszych reprezentantów na próbie ujeżdżenia oczekujemy płynnych i równych przejazdów bez wpadek. Tak żeby stępy były stępami, kłuy były kłusami a galopy galopami. Chcielibyśmy w młodych jeźdźcach uzyskać po czworobokach wysoką pozycję. W juniorach oczekiwania są podobne. Próba terenowa będzie na pewno wielkim wyzwaniem. Ani juniorzy ani młodzi jeźdźcy jeszcze tak trudnych krosów nie jechali. Nie chciałbym „wróżyć z fusów” i określać jakieś konkrety co do miejsc. W naszej dyscyplinie, a zwłaszcza w wydaniu młodzieżowym, to nie zawsze się sprawdza. Nie zawsze jest potrzebne. Powiem może tylko, że w klasyfikacji drużynowej chcielibyśmy żeby drużyna juniorów uplasowała się w połowie stawki 13 startujących ekip. W przypadku młodych jeźdźców nasze oczekiwania są nieco wyższe i liczymy na miejsce wyraźnie w pierwszej połowie stawki 18 startujących ekip. Z pewnością wszyscy polscy reprezentanci dadzą z siebie wszystko, by swoimi startami przynieść nam satysfakcję. Trzymajcie zatem w kraju za nich kciuki - powiedział nam w krótkiej rozmowie trener młodzieżowej Kadry Narodowej WKKW, pan Wojciech Piasecki.