Zapraszamy na wyścigowy weekend na Torze Słuzewiec. W roli głównej wystąpią młode konie, bo właśnie dla nich przeznaczone będą gonitwy imienne. W rywalizacji o Nagrodę Jaguara i Memoriale Bogdana Tomaszewskiego zobaczymy dwuletnie konie pełnej krwi, natomiast w biegu o Nagrodę Eksterna wystąpią młode araby eksterierowe.

 

W sobotę jedyną gonitwą imienną będzie Memoriał Bogdana Tomaszewskiego, w której spotka się ośmiokonna stawka dwulatków z ciekawymi zagranicznymi rodowodami. Żaden z nich nie odniósł jeszcze zwycięstwa, ponieważ to wyścig na poziomie II grupy. W roli faworytów wystąpią prawdopodobnie mające za sobą po dwa starty Signor Cava oraz Palm Club – stan ich bezpośrednich pojedynków wynosi 1:1. Czy do walki włączy się króryś z debiutantów?

Z kolei w niedzielę, w gonitwie o Nagrodę Jaguara (I gr.), wystąpią dwulatki, spośród których czwórka ma już za sobą zwycięstwa – to pomiędzy nimi powinna rozegrać się walką o czołowe miejsca. Po jednym zwycięstwie mają na swoim koncie wszyskie araby startujące w wyścigu o Nagrodę Eksterna. Będzie to ciekawa konfrontacja koni janowskich z michałowskimi oraz tymi prywatnej hodowli, spośród których wyróżnia się Salik.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zobaczymy zmagania kłusaków francuskich. Warto przyjrzeć się sobotniemu starciu zaprzęgów, bowiem będzie to ostateczny test przed Derby Kłusaków (za dwa tygodnie). Na sobotę zaplanowano także drugą w tym sezonie na Służewcu gonitwę koni półkrwi.

 

Start studia "Służewiec iTV" w niedzielę o godzinie 11:30

Zapraszamy na transmisję LiVE