Już w najbliższy weekend w „Arenie Konnej” znajdującej się na terenie Ośrodka Jeździeckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie rozegrane zostaną zawody jeździeckie.

 

 

Pierwszy etap dużej inwestycji na terenie Ośrodka Jeździeckiego UP w Lublinie został zakończony. Już od kilku tygodni zarówno studenci jak i jeźdźcy z regionu mogą trenować w doskonałych warunkach jakie zapewnia im hala o powierzchni 31x72 m. I trzeba przyznać, że nie tylko jej rozmiar robi wrażenie, ale też to jak wygląda ona zarówno z zewnątrz jak i w środku. W budynku znajduje się także sala duża przeszklona sala wykładowa, którą można podzielić na dwie mniejsze w razie potrzeby, stajnia z 20 boksami oraz wydzielone miejsca dla kowala, weterynarza, siodlarnie oraz szatnie.

 

 

Już w najbliższy weekend w nowej hali odbędą się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego oraz zawody regionalne w skokach przez przeszkody, do których zgłosiło się ponad 110 par a pula nagród wyniesie co najmniej 22 000 zł. Tydzień później rozegrane zostaną MW w ujeżdżeniu.

Plany związane z tym ośrodkiem mamy bardzo ambitne. Jesteśmy dumni, że pierwszymi zawodami w nowej hali będą Mistrzostwa Województwa w dwóch konkurencjach. Wiosną odbędą się tu także dwie ogólnopolskie imprezy hodowlane. Organizacja zarówno zawodów jak i czempionatów hodowlanych będzie dla nas kolejnym ważnym doświadczeniem, które pozwoli przygotować się m.in. do przeprowadzenia zawodów ogólnopolskich. Ale hala będzie także wykorzystywana na różnego rodzaju szkolenia, nie tylko jeździeckie, wystawy psów i inne podobne imprezy. Jest to największy i najbardziej nowoczesny obiekt w naszym regionie i będziemy się starać by był też w jak najlepszy sposób wykorzystywany. Zarówno jeźdźcy i konie zasługują na doskonałe warunki do treningów i startów. Jest to obiekt otwarty dla wszystkich miłośników jeździectwa, każdy może z niego skorzystać. Chcemy żeby służył jeźdźcom z naszego wschodniego regionu, by dzięki niemu mogli się dalej rozwijać i nie musieli w sezonie halowym pokonywać dalekich odległości by wystartować. Teraz dzięki wsparciu m.in. Urzędu Marszałkowskiego oraz takim partnerom jak Totalizator Sportowy, Grupa Azoty Puławy oraz lokalnym firmom możemy zorganizować nadchodzące Halowe Mistrzostwa Województwa i zapewnić najlepszym zawodnikom odpowiednie nagrody. Ale nie tylko na zawodach się skupiamy. Ten obiekt jest doskonałym miejscem by organizować szkolenia, a pierwsze odbędą się już dzień po MW w skokach. Do tej pory w naszym ośrodku odbywało się już dużo tego typu wydarzeń dla jeźdźców, sędziów i szkoleniowców a nowa multimedialna sala wykładowa pozwoli nam na przeprowadzenie ich w jeszcze lepszych warunkach. Wiemy, że jest ogromne zapotrzebowanie właśnie na tego typu przedsięwzięcia i cieszymy się, że duża ich część odbywa się właśnie u nas. Warto jeszcze dodać, że to nie jest koniec planów rozbudowy ośrodka w Lublinie. W następnym etapie ma powstać jeszcze duży hipodrom zewnętrzny o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych oraz strefa spa dla koni wyposażona m.in. w hydrobieżnię i płytę wibracyjną. – powiedziała nam prof. dr hab. Iwona Janczarek, kierownik ośrodka jeździeckiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

 


 

Wyniki i listy startowe: TUTAJ