Kolejny dzień dobrych startów Polaków za nami. Podczas zagranicznych turniejów wybrzmiał hymn Polski, a nasi zawodnicy plasowali się w czołówce wielu konkursów, w tym tego zaliczanego do Longines Ranking. 
 

 

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK) 

Dzisiaj rozegrano pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Na parkurze 145 cm bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Miśkiewicz razem z oldenburską klaczą Velvet Lazar. Para po bezbłędnym i szybkim przejeździe, wywalczyła wysokie drugie miejsce w konkursie. Z jednym błędem, ale najlepszym czasem wśród tych z jedną zrzutką, ten parkur ukończył Adam Grzegorzewski na klaczy Valanna. Para z tym wynikiem zajęła 8 miejsce. Jeden błąd w tym konkursie mieli też Dawid Kubiak na ogierze Estroil Fortuna oraz Malwina Urbańska na klaczy Kaloma-N. Pary zajęły odpowiednio 12 i 13 miejsce. 

 

Velvet Lazar i Tomasz Miśkiewicz

 

 

W konkursie dla 5-latków wysokie 2 miejsce zajął Krzysztof Złocki,  który na wałachu Kalan Camp Z nie miał błędów zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce. Polska para na podium uplasowała się też w konkursie dla 6/7 latków. Tu trzecie miejsce w rozgrywce wywalczył Adam Grzegorzewski startujący na ogierze rasy KWPN Mustang. W pierwszej dziesiątce tego konkursu uplasowała się też Malwina Urbańska, która na klaczy Kantate Hippica Z była 5-ta.

 

Nasi zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie także w konkursie o wysokości 115 cm. Na trzecim miejscu uplasowała się Milena Wójcikiewicz na klaczy Danina, Joanna Cebulak na klaczy NENA V/D HEEZERENBOSCH była szósta, a miejsce siódme zajęła Eliza Wiśniewska na wałachu NATIONS CUP. Bezbłędnie parkur pokonała także Amelia Brelińska, która na wałachu PONIATOWSKI uplasowała się na 10 pozycji. Dobre przejazdy oglądaliśmy też w ramach konkursu Bronze Tour 120 cm. Tu 7 miejsce po bezbłędnym przejeździe zajęła Agnieszka Olszewska na klaczy Tajna. Tomasz Miśkiewicz w starcie ogierze Montblanc 11 był 15-ty, a zaraz za nim uplasowała się Malwina Urbańska razem ogierem LIncom's LIbre Cl. Z dużym sukcesem zakończył się też konkurs 110 cm rundy amatorskiej, który wygrała Kaja Hus startująca na wałachu Rico vd Bisschop

 

Wieczorem rozegrano jeszcze dwa konkursy, na wysokości 135 cm oraz 125 cm. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL)

Najważniejszym piątkowym konkursem był ten zaliczany do Longines Ranking o wysokości 145 cm. Wystartował w nim jedynie Przemysław Konopacki na klaczy Kaliber. Para zjechała z tego parkuru z wynikiem 8 pkt karnych. 

 

Tak jak wczoraj konkurs o wysokości 140 cm podzielony był na dwie klasyfikacje. W jednej z nich na wysokim 6 miejscu uplasowała się Aleksandra Kierznowska, która na wałachu Diament pokonała parkur bez punktów karnych. W grupie drugiej miejsce 21 zajął Przemysław Konopacki na wałachu Pure Passion from Second Life Z. Również ta para nie miała błędów. 

Zwycięstwem Przemysława Konopackiego zakończył się poranny konkurs dla koni w wieku 5  i 6 lat. Reprezentant Polski dosiadający ogiera Z B Fenix Z ukończył swój przejazd bezbłędnie i w najlepszym czasie 67,62 s. W konkursie 7 i 8 latków jeden błąd miała Aleksandra Kierznowska na klaczy Roxy Blue Kms

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ