Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi rozegrano w Tokio zawody testowe w dyscyplinie WKKW.

 

Zwyciężył w nich Michael Jung/GER na 7-letnim wałachu Fischerwild Wave (Water Dance xx – Acobat II). Na tym koniu zwyciężył w tym roku m.in. w konkursie CCI3*-S w Strzegomiu. Po ujeżdżeniu Jung zajmował trzecie miejsce, bezbłędny kros pozwolił na awans na drugą pozycję za Andrew Hoy’em/AUS na Blum Des Hauts Crets, który jednak podczas próby skoków miał jeden błąd i spadł na 5 pozycję. Bezbłędny przejazd Junga pozwolił mu odnieść zwycięstwo z wynikiem 28 pkt.

 

Zawodnicy i konie startowali w bardzo zmiennych warunkach pogodowych – zarówno w ulewnym deszczu jak i przy wysokich temperaturach w pełnym słońcu. Jednak nie sprawiło to koniom większych problemów i wszystkie zaprezengowąły się na drugim przeglądzie w bardzo dobrej formie.

 

Michael Jung był bardzo zadowolony z warunków dla jeźdźców i koni oferowanych zarówno w Equestrian Park jak i w Sea Forest, gdzie rozgrywana będzie próba terenowa.
To było dla mnie bardzo interesujące móc wystartować tutaj, zobaczyć jak wszystko wygląda – szczególnie trasa krosu. Nie jest łatwo, ale do przejechania, więc nie będzie to problem za rok. Oczywiście do startu w IO potrzebne jest doskonałe przygotowanie i trzeba trafić w punkt z formą, zarówno jeźdźców i koni.” – powiedział Michael Jung.

 

Davod O/Connor, przewodniczący komisji WKKW w FEI również wyrażał się bardzo pozytywnie o ośrodku Equestrian Park. „Obiekty są naprawdę imponujące i mieliśmy okazję by je wszystkie przetestować. Taki był nasz cel. Jest kilka rzeczy, które należy poprawić, ale to raczej drobiazgi. Komitet Organizacyjny IO przemyślał wszystkie szczegóły i jest na dobrej drodze, by przyszłoroczne Igrzyska przebiegły doskonale.”

 

Wyniki zawodów testowych:

1. Michael Jung/GER na Fischerwild Wave 28,0 pkt.

2. Ryuzo Kitajima /JPN na Vick Du Grisors JRA 28,2

3. Yoshiaki Oiwa /JPN na Bart L. JRA , 30,1

4. Georgie Spence /GBR na Halltown Harley 30,6

5, Andrew Hoy/AUS na Bloom Des Hauts Crets (Andrew Hoy), 31,7

6, Toshiyuki Tanaka/JPN na Swiper JRA , 32,3.

Zdjęcia: FEI/ Yusuke Nakanishi