Najważniejsza impreza we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego startuje już jutro na terenie włoskiego ośrodka Pratoni Del Vivaro. O medale Mistrzostw Świata walczyć będzie 89 par, w tym dwie polskie. Całość będzie można śledzić na platformie ClipMyHorse.TV. 

 


Ze względów logistycznych, MŚ WKKW odbywają się nie w Herning tak jak skoki i ujeżdżenie, a w Pratoni Del Vivaro we Włoszech. To tu od jutra o tytuły mistrzowskie walczyć będą najlepsze pary, które uzyskały prawo startu w tej najważniejszej imprezie sezonu. Na liście startowej próby ujeżdżenia zapisanych jest w sumie 89 par. Tyle koni szczęśliwie przeszło w środę przegląd weterynaryjny. Razem ze swoimi zawodnikami reprezentować będą aż 27 państw. Po medale Mistrzostw Świata przyjechali najlepsi w tej konkurencji, multimedaliści i liderzy rankingów. 


Rywalizacja w MŚ to oprócz indywidualnych medali też walka o jak najlepszy występ drużyny. Pretendentami do medali drużynowych są z pewnością Niemcy, w których składzie znajdziemy Mistrzynię Olimpijską Julię Krajewski i jej klacz Amande De B'neville, a także zdobywcę tytułu MŚ i to dwukrotnego, Michaela Junga z koniem Fischerchipmunk. Oprócz nich w składzie wystartuje też Mistrzyni Świata z 2014 Sandra Auffarth na Viamant Du Matz oraz najmłodszy i najmniej doświadczony, chociaż z medalami z młodzieżowych ME, Christoph Wahler na koniu Carjatan S. 


Walki o medale łatwo nie oddadzą też Brytyjczycy, którzy w Pratoni wystartują złotym składem z Tokio. Laura Collet, Tom McEwen i Oliver Townend walczyć będą razem ze swoimi olimpijskimi partnerami, wałachem London 52, wałachem Toledo De Kerser i wałachem Ballaghmor Class. Drużynę dopełni Ros Canter, złota medalistka z 2018 i wałach Lordships Graffalo. 


W indywidualnej rywalizacji nie można zapomnieć o takich nazwiskach jak Tim i Jonelle Price (nr 2 i nr 6 Światowego Rankingu) z Nowej Zelandii, Australijczyk Andrew Hoy (srebro i brąz na IO w Tokio) czy reprezentujący USA, nr 7 Światowego Rankingu, Boyd Martin.


Mimo, że kwalifikacje do MŚ uzyskała 4 osobowa polska drużyna, to na starcie zobaczymy tylko dwie pary w walce o indywidualne rezultaty. W Pratoni reprezentować nas będą Małgorzata Korycka na oldenburskiej klaczy Convalencia oraz Jan Kamiński z wałachem rasy SP Jard. Oboje pozytywnie przeszli przegląd weterynaryjny i od jutra mierzyć się będą z MŚ. Jako pierwsza w czwartek wystartuje Małgorzata Korycka. Jej start zaplanowany jest na 16:46. Jan Kamiński na czworoboku zaprezentuje się dzień później, bo w piątek, a planowana godzina rozpoczęcia jego przejazdu to 14:32. 


W Pratoni nie brakuje też innych polskich akcentów. Delegatem Technicznym zawodów jest Marcin Konarski, a jednym z komisarzy Zbigniew Seibt. Oprócz relacji na żywo, która dostępna będzie na platformie ClipMyHorse.TV.

 

Zapraszamy również do oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia, której autorem będzie Leszek Wójcik. 

 

Relacja (start czwartek 9:20) TUTAJ

Wyniki TUTAJ