Od 1 stycznia 2020 roku ekipa wielkopolskiego klubu HEAA Turek poszerzy się o kolejnego zawodnika. Będzie nim doskonale znana sympatykom skoków przez przeszkody amazonka – Ewa Mazurowska.

 

Obdarzona niezwykłym wyczuciem jeździeckim i tzw. „okiem” amazonka swoją przygodę z jeździectwem sportowym rozpoczęła jako 15-latka w stajni pana Marka Romanowskiego w Wozławkach. Koniem, który pozwolił młodej amazonce „wypłynąć” na szersze, jeździeckie wody była klacz Wigonia. W późniejszym okresie Ewa Mazurowska reprezentowała barwy takich klubów jak Szumlakowscy, KJ Vertus Łodzi, FKJ Zbyszko, Stadnina Koni Ciekocinko, KJ Strzała Krubiczew i Polski Polo Klub.

 

Jednak największe sukcesy związane są z jej 6-letnią pracą w KJ Verus z Łodzi. To w barwach tego klubu Ewa Mazurowska dostała się KN, otarła się o medal zajmując 4. miejsce podczas MP w 2012 roku, oraz udanie zadebiutowała w polskiej drużynie podczas zwycięskiego startu w konkursie Pucharu Narodów w sierpniu 2012 roku w Vazgaikiemis na Litwie (na klaczy Ponta 18) i wygrała w 2012 roku dwa konkursy zaliczane wtedy do Rolex Rankings (CSI3* Leszno 2012 i CSI2* Łódź 2012). W marcu kolejneg roku uplasowała się na drugim miejscu w konkursie finałowym LEC Pucharu Świata podczas zawodów Cavaliada Warszawa. 

 

Jak poinformował nas pan Andrzej Opłatek, Ewa Mazurowska od stycznia przyszłego roku wzmocni klubową ekipę HEAA Turek. Jej zadaniem będzie wspomożenie działań Krzysztofa Ludwiczaka. Ewa Mazurowska będzie zajmowała się pracą z młodymi końmi.