Wystartowały pierwsze w historii ośrodka Becker Sport międzynarodowe zawody CDI. W najtrudniejszym konkursie, programie Grand Prix, triumfowała Sandra Sysojeva na klaczy Maxima Bella. Para, którą polska publiczność mogła do tej pory kojarzyć z występów pokazowych.

 

 

Pierwszego dnia zawodów w ramach CDI3* mogliśmy oglądać przejazdy w programie Grand Prix. Do rywalizacji stanęło 9 par. Najwyżej oceniona została Sandra Sysojeva/LTU startująca na 8-letniej, oldenburskie klaczy MAXIMA BELLA. Para w swoim debiucie na tym poziomie, nie tylko wygrała konkurs, ale też uzyskała bardzo dobry wynik 70,044%. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Danii Anna Zibrandtsen dosiadająca ogiera rasy SWB LUMIERE. Ten występ sędziowie ocenili na 69,956%. Podium zamknęła Aleksandra Szulc razem z wielkopolskim wałachem BREAKDANCE uzyskując wynik 67,152%. 

 

Konkurs CDI1* Prix St-Georges również wygrała Sandra Sysojeva. Tu zawodniczka dosiadała oldenburskiego ogiera FOUND BOY, a wynik jaki zagwarantował jej to zwycięstwo to 69,118%. Drugie miejsce zajęła, reprezentująca Polskę, Susanne Krohn w starcie na ogierze rasy KWPN ADUSCHINSKI EPONA. Ten przejazd sędziowie ocenili na 64,176%. Na miejscu trzecim uplasowała się Izabela Kowalska dosiadająca hanowerskiego wałacha DESIDERIO z wynikiem 63,882%. 

 

W konkursie CDIY najlepsza okazała się Natalia Plata, która w tym roku oficjalnie przeszła do kategorii Młodych Jeźdźców. Zawodniczka dosiadała swojego podstawowego konia, hanowerskiego wałacha DOLCETTO, a wynik jaki uzyskali to 69,235%. Drugie miejsce zajęła Julia Jokiel, która również rozpoczyna starty w tej kategorii. Jej dzisiejszy przejazd na wałachu rasy KWPN J'ADORE sędziowie ocenili na 66,647%. Podium zamknęła Klaudia Halela, która na oldenburskim wałachu CHIKOTO uzyskała wynik 64,706%.

 

W kategorii juniorów triumfowała reprezentantka Ukrainy Oleksandra Shlykova startująca na wałachu TOUCH DOWN W, której przejazd oceniono na 66,136%. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Błońska razem z ogierem rasy KWPN JAMES GRANT. Przejazd tej pary oceniono na 64,909%. Trzecie miejsce wywalczyła Leja Urbšyte/LTU, która w starcie na wałachu HAPPY RAY uzyskała wynik 64,091%. W konkursach CDIP startuje tylko Lena Sławek. Dzisiaj zawodniczka na westfalskim wałachu GLUCKSPILZ została oceniona na 64,628%.

 

Swoje konkursy w Becker Sport mają też młode konie. W grupie 7-latków Joanna Tragarz na ogierze rasy KWPN MAGICALLY PAINTED BLACK EVO została oceniona na 69,285%. Konkurs dla 6-latków wygrała Sandra Sysojeva na wałachu FERERO ROCHER z wynikiem 71,800%, a w grupie 5-latków przejazd Zofii Mordzelewskiej na wałachu rasy KWPN OFFICER oceniono na 63,800%. 

 

Wyniki: TUTAJ