Po raz kolejny okazuje się, że pogoda potrafi pokrzyżować plany nawet najlepiej zorganizowanej imprezy. Skutki nocnej ulewy, która przeszła nad Radzionkowem, nie pozwoliły na przeprowadzenie finałów w kategorii Dzieci i Juniorów. Medale przyznano na podstawie wyników z dwóch półfinałów. Tytuł Mistrza Polski w kategorii Seniorów wywalczyła Magdalena Jura.

Nowym Mistrzem Polski w kategorii Dzieci został Dionizy Polikowski. Zawodnik JKS Stajnia Brzózki dosiadał hanowerskiego wałacha QIU, na którym wygrał oba przeprowadzone półfinały. Sumaryczny wynik jaki uzyskał w Mistrzostwach to 156,194%.  Srebrny medal wywalczyła Taja Zoll. Obrończyni zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego dosiadała klaczy BLACKY. Mistrzostwa zakończyła z sumarycznym wynikiem 150,323%. Miejsce trzecie i brązowy medal Mistrzostw zdobyła Aleksandra Błachno, która dosiadała holsztyńskiego wałacha TRAVENORT'S DIABOLO. Sumaryczny wynik tej pary, jaki uzyskali po dwóch półfinałach, to 131,704%.

Decyzją KS i KO odwołano także finałowy konkursu kategorii Juniorów. Zawodników sklasyfikowano na postawie wyników sumarycznych z dwóch półfinałów. I tak, tegoroczną Mistrzynią w tej kategorii została Natalia Plata. Złoty medal wywalczyła w startach na hanowerskim wałachu DOLCETTO, a końcowy wynik jaki uzyskali to 139,391%. I wicemistrzynią została Julia Rogowska startująca na hanowerskim wałachu DA CAPO 163. Srebrny medal wywalczyli z wynikiem 135,074%. Na miejscu trzecim w tegorocznych Mistrzostwach uplasował się Dionizy Polikowski. W tej kategorii wiekowej dosiadał wałacha rasy KWPN CHARMEUR, a brązowy medal zdobył uzyskując sumaryczny wynik 134,055%.

Szczęśliwie, w pozostałych kategoriach, udało się przeprowadzić finałowe konkursy. Tegoroczną Mistrzynią w kategorii Młodych Jeźdźców została Aurelia Von Mauberg. Zawodniczka przez 3 dni nie ustępowała z pozycji lidera w klasyfikacji ogólnej. Startowała na oldenburskim wałachu DIAMO DREAM. Złoty medal wywalczyła z sumarycznym wynikiem 209,391%. Srebrny medal i tytuł I wicemistrzyni zdobyła Weronika Frąckowiak. Jej przejazdy na wałachu rasy KWPN DREAMCAT oceniono w sumie na 204,252%. Brązowy medal w tym roku zdobyła Alicja Pachulska. W Mistrzostwach startowała na oldenburskim wałachu BENTAMO 2. Wynik końcowy jaki uzyskała para to 200,970%.

Mistrzem Polski w kategorii U25 został Tomasz Jasiński. Zawodnik przez trzy dni triumfował w konkursach dosiadając oldenburskiej klaczy SHOSHOLOZA. Sumaryczny wynik pary, jaki zapewnił im złoty medal, to 205,093%. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Lesner, która w Mistrzostwach startowała na wałachu rasy KWPN FORCE. Rywalizację ukończyli z sumarycznym wynikiem 197,506%. Na miejscu trzecim, w klasyfikacji końcowej, uplasował się Michał Cichoń. Brązowy medal zdobył startując na hanowerskim wałachu DARLING’S DREAM. Sumaryczny wynik tej pary to 130,600%.

W ścisłym finale kategorii Seniorów wystartowało 7 zawodników. W programie dowolnym z muzyką najlepiej zaprezentowała się Magdalena Jura. Jej dzisiejszy wynik, 72,950%, zapewnił jej także zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostwach. Złoty medal wywalczyła w startach na wałachu RON (WLKP), a ich sumaryczny wynik to 141,610%. Srebrny Medal i tytuł I wicemistrzyni Polski zdobyła Żaneta Skowrońśka-Kozubik. Zawodniczka dosiadała niemieckiego wałacha ROMANTIC P, a wynik końcowy jaki uzyskali w tegorocznych Mistrzostwach to 140,370%. Brązowy medal wywalczył reprezentant gospodarzy, Mateusz Cichoń, który dosiadał hanowerskiego wałacha HERTZREGENT. Wynik końcowy jaki uzyskali to 135,905%.