Global Equestrian Group, bo tak nazywa się nowa inicjatywa, to współpraca pomiędzy stajnią Ludgera Beerbauma specjalizującą się w treningu, sprzedaży oraz hodowli koni skokowych i Helgstrand Dressage, czyli światowego lidera w sprzedaży, treningu i hodowli koni ujeżdżeniowych oraz firmy Waterland Private Equity.

 

Ludger Beerbaum Stables to ciesząca się międzynarodowym uznaniem firma zajmująca się sportem i sprzedażą koni skokowych, a także stacja ogierów zlokalizowana w Risenbeck International Equestrian Center w zachodnich Niemczech. Ludger Beerbaum to niemiecki czterokrotny Mistrz Olimpijski, który wciąż czynnie staruje i wspiera społeczność skoków przez przeszkody, mimo wycofania się z reprezentacji Niemiec po IO w Rio.

 

Helgstrand Dressage pozyskuje, rozwija i sprzedaje najlepsze światowe konie ujeżdżeniowe. Zatrudnia 120 pracowników, a przychody firmy przekraczają 50 mln EUR. Prowadzą działalność w Danii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.  W 2008 roku, Andreas Helgstrand wraz z duńską drużyną wywalczyli brązowy medal olimpijski w ujeżdżeniu, a konie z Helgstrand Dressage zdobywały przez lata tytuły mistrzowskie. Od powstania, Helgrstrand Dressage sprzedało ponad 800 koni.

 

Waterland Private Equity to niezależna grupa inwestycyjna wspierająca przedsiębiorców w realizacji ambicji. Dysponując znacznymi zasobami finansowymi i wiedzą branżową, umożliwia spółkom rozwój. Waterland do tej pory zainwestowało w ponad 600 firm, a od momentu założenia w 1999 roku konsekwentnie osiąga najwyższe wyniki inwestycyjne.  

 

Z informacji prasowej dowiadujemy się o planach i założeniach powstającej spółki. Nowa współpraca ma zapewnić miejsce pracy dla ponad 150 pracowników, spółka ma być obecna w czterech krajach, a przychody mają przekroczyć 60 mln EUR. Global Equestrian Group obejmie również istniejące już działalności jak Helgstrand Jewellery, markę odzieży jeździeckiej Kingsland Equestrian i inne przedsięwzięcia prowadzone w świecie jeździeckim. Waterland Private Equity, właściciel większościowy Helgstrand Dressage, będzie wspierać inicjatywę, a także posiadać większość udziałów w nowej spółce.

Bardzo się cieszę z nawiązania współpracy z Helgstrand Dressage i Waterland. Mam nadzieję, że przyspieszy to rozwój naszych firm i pozwoli na wykorzystanie potencjału połączenia doświadczenia w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. Nie mogę się doczekać współpracy z moimi nowymi partnerami, ponieważ będą kierować naszymi działaniami w zakresie skoków przez przeszkody i realizować nasze plany rozwoju – skomentował Ludger Beerbaum.

Ośrodek Risenbeck Internationa Equestrian Center, którego gospodarzem jest Ludger Beerbaum, zostanie rozbudowany i odnowiony tej wiosny. Oferować będzie m.in. 300 stałych boksów i nowe place zewnętrzne. Global Equestrian Group również rozszerzy działalność w zakresie sprzedaży, treningu i hodowli koni skokowych, wykorzystując stajnię Ludgera Beerbauma jako podstawę do płynnego zaistnienia na szerokim rynku skoków przez przeszkody.

Stajnia Ludgera Beerbauma ma znakomitą renomę i bardzo dobre wyniki sportowe, przez co strategiczne i kulturowe dopasowanie z Helgstrand Dressage jest po prostu idealne. Z niecierpliwością czekamy na połączenie naszego doświadczenia i zróżnicowanie naszej działalności biznesowej tak, aby obejmowała skoki, ujeżdżenie i inne działalności jeździeckie zarówno te istniejące jak i nowo pojawiające się na rynku – o nowej współpracy wypowiedział się Andreas Helgstrand.

Światowy rynek skoków przez przeszkody jest znacznie większy niż ujeżdżenia. Global Equestrian Group zajmie się połączonym rynkiem, wartym ponad 30 mld EUR i będzie bazować na silnej pozycji partnerujących marek, tak aby rozszerzyć swoją działalność o nowe kierunki geograficzne.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć powstawanie prawdziwego światowego lidera w sportach jeździeckich poprzez dalsze uczestniczenie i wykorzystywanie naszego praktycznego doświadczenia w ukierunkowaniu inwestycji Global Equestrian Group, a także tworzeniu nowych możliwości, w  zgodzie z naszą strategią organicznego wzrostu – skomentował Kaspar Kristiansen, dyrektor zarządzający Waterland Nordic.

 

Codzienność i zarządzanie stajniami Ludgera Beerbauma i Helgstrand Dressage pozostaje bez zmian, a ich właściciele będą wspólnie inwestować w Global Equestrian Group wraz z firmą Waterland. Strony ustaliły jednak, aby nie ujawniać ceny transakcji.

 

Strona: TUTAJ