Najlepsze drużyny spotkają się podczas drugiego etapu Longines League of Nations w USA. W Polsce oglądać będziemy młode ogiery w Becker Sport oraz ujeżdżeniowców podczas CDI we Wrocławiu. Naszych w rywalizacji międzynarodowej będziemy mogli śledzić też licznie za granicą. 

 

 

Na świecie

 

CSIO5* Longines League of Nations, Ocala (USA)

To drugi z etapów nowego cyklu konkursów drużynowych czyli Longines League of Nations. Właściwie będzie to już półmetek rywalizacji, bo w tej formule zaplanowano tylko 4 wydarzenia kwalifikujące do finału w Barcelonie. Poprzedni etap wygrał zespół Niemiec i przed taką szansą reprezentacja stanie też w tym etapie. Zobaczymy w sumie 10 drużyn, a w ich składach wystartują m.in. Harrie Smolders (NED), Ben Maher (GBR) czy Martin Fuchs (SUI). Ten najważniejszy konkurs zaplanowany jest na sobotę o 21:00 czasu polskiego, ale w ramach transmisji będzie można zobaczyć też pozostałe rozgrywane konkursy. Będzie ich łącznie 6, a 4 z nich zaliczane będą do Longines Ranking. Łączna pula nagród tylko dla tych konkursów to w sumie 1 227 000 USD. Równolegle rozgrywane będa też liczne konkursy kategorii Hunter i Jumper, charakterystyczne dla jeździectwa w Stanach Zjednoczonych. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

W Polsce

 

CDI3* Partynice 2024, Wrocław (POL)

To druga odsłona zawodów halowych organizowanych przez LKJ Lewada, a przeniesionych do hali na wrocławskich partynicach. Najtrudniejsze konkursy będą miały tu rangę CDI3* i w ramach tych zawodów zostaną rozegrane konkursy na poziomie Dużej Rundy. Na listach startowych tych konkursów zobaczymy w sumie 22 konie i 20 zawodników reprezentujących 7 krajów. W barwach Polski wystartują m.in. Karolina Mazurek oraz Katarzyna Milczarek, a z zagranicy Kristy Oatley (AUS). Nie zabraknie też konkursów Małej Rundy czyli CDI1* oraz rywalizacji w kategoriach młodzieżowych, a tam m.in. świeżo upieczona halowa Mistrzyni Polski MJ czyli Natalia Plata. Transmisja realizowana przez zespół Świata Koni zaplanowana jest na piątek oraz sobotę i obejmować będzie wszystkie rozgrywane w tych dniach konkursy. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Kwalifikacje do Zakładu Treningowego, Becker Sport (POL)

Ośrodek Becker Sport Equestrian Center na kilka dni zmieni się w centrum hodowlane, bo gościć będzie młode ogiery przygotowywane do treningu wierzchowego. Do kwalifikacji przystąpią konie ras szlachetnych urodzone w 2021 oraz w 2020 roku. Ogiery podzielone są na trzy grupy, w zależności od predyspozycji. Grupa A to ogiery ujeżdżeniowe, B skokowe, a C to tzw. ogiery zaawansowane w krew. Wszystkie przejadą badania weterynaryjne, zostaną poddane ocenie na twardym podłożu i w ruchu oraz skokach luzem. Te przystępujące do polowej próby wierzchowej to konie z roczników 2020 i 2019 i te konie preznetowane będa pod siodłem, zarówno przez jeźdźca firmowego, jak i testowego. Dokładny plan transmisji dostępny jest już na platformie i obejmować będzie prezentacje luzem i pod siodłem zaplanowane na środę oraz czwartek.

 

Relacja TUTAJ

 

 

Nasi za granicą 

W tym tygodniu ponownie najliczniej naszych oglądać będziemy w Samorin, gdzie w zeszłym tygodniu w dwóch konkursach LR triumfowała polska para. Na podobny sukces szansę będą mieli m.in. Adam Grzegorzewski, Dawid Kubiak czy Maksymilian Wechta. Drugi tydzień touru to właściwie bliźniacze zawody CSI2*, podczas których zaplanowano dwa konkursy zaliczane do LR, a łączna pula nagród to prawie 93 000 EUR. W podobnych zawodach naszych oglądać będziemy też w Lier (BEL), gdzie wystartują Przemysław Konopacki, Aleksandra Kierznowska i Oliwer Bule, a także w Riesenbeck (GER) gdzie startować będzie Adam Kaźmierczak. Na zawody o rangę wyżej postawił organizator w Olivie (ESP) gdzie wystartują Maria Brańka-Borja i Krzysztof Okła. Z najtrudniejszymi konkursami nasi zmierzą się w Vejer de la Frontera (ESP), gdzie kolejny tydzień trwać będzie rywalizacja na poziomie CSI4*. W tym tygodniu te zawody wybrali Bartosz Adamus, Łukasz Piksa, Jacek Polikowski oraz Sławomir Polikowski. 

 

 

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI4* Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI3* Spring Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI2* Riesenbeck International (GER) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ