Jak wszyscy wiedzą planowana na 31 marca 2021 roku licytacja 141 koni nie doszła do skutku. Inspektorzy sanitarni zablokowali możliwość przeprowadzenia licytacji z powodu zagrożenia epidemicznego jakie stworzyło kilka setek chętnych na kupno konia.

 

Po odwołaniu licytacji w dniu 31 marca, w tak zwanym środowisku, bardzo szybko rozeszły się wieści o sprzedaży licytowanych koni „pod stołem” wybranym w tajemniczy i nieczysty sposób kupcom.

 

Chcę wszystkich zainteresowanych uspokoić. Wszystkie konie znajdują się w swoich boksach i żaden z nich nie opuścił terenu ośrodka w Wiączyniu Dolnym. Ponieważ po terminie pierwszej licytacji wprowadzono obostrzenia związane z pandemią, kolejną licytację koni nie można przeprowadzić w tradycyjny sposób. Dlatego będzie ona przeprowadzona w formie zdalnej. Przepisy nie dają w tej kwestii dowolności wyboru platformy na której odbędzie się e-licytacja. Zgodnie z nimi przeprowadzona ona będzie na platformie e-licytacje.komirnik.pl. W tej chwili trwają ostatnie ustalenia szczegółów technicznych z firmą obsługującą tę platformę. Po dograniu wszystkich szczegółów, dzisiaj po południu lub w dniu jutrzejszym można spodziewać się komunikatu ze szczegółami - powiedział nam w krótkiej rozmowie Jacek Lewandowski, komornik przy Sądzie Rejonowym Łódź – Widzew, prowadzący tę sprawę.

 

Jak wynika z informacji przekazanych przez Jacka Lewandowskiego, licytacja koni rozpocznie się w połowie kwietnia i będzie trwała przez tydzień. Każdy koń będzie posiadał swoją kartę ze zdjęciem i wszelkimi dostępnymi dla komornika informacjami. Licytacje poszczególnych koni będą kończyły się o rożnych godzinach.

Tak więc wszyscy chętni na zakup będą mieli 7 dni na zapoznanie się z informacjami o koniu, obejrzenie zdjęcia i zaoferowanie swojej kwoty. Zwycięży najwyższa oferta w chwili zakończenia licytacji. Podobnie jak to ma miejsce na znanym portalu aukcyjnym – allegro.pl.

Rożnicą będzie to, że by przystąpić do licytacji konkretnego konia, którego cena oszacowania jest większa niż 5 000 zł niezbędne będzie wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny oszacowania tego konia. W przypadku koni o szacunkowej cenie poniżej 5 000 zł wadium nie będzie wymagane.

 

Będziemy „trzymali rękę na pulsie” w tej sprawie i informowali na bieżąco o wszystkich zmianach.