Konkursy zwodów ogólnopolskich otworzył dzisiaj Finał Małej Rundy 1, w którym zwyciężyła para Jan Chrzanowski i Marikosa. 

Kolejny konkurs był Finałem Średniej Rundy 2 oraz konkursem Grand Prix Leszna Juniorów i Młodych Jeźdźców. W tej drugiej klasyfikacji triumfowała Julia Poshauko na Jeefrey przed Katarzyną Jankowską na Conner i Dajaną Pawlicką na Casino P.
Finał Średniej Rundy 2 zwyciężył w pięknym stylu w 6-konnej rozgrywce Jarosław Skrzyczyński startujący na klaczy Chacclana. Nieco ponad sekundę wolniejszy w rozgrywce był jego kolega klubowy, Mściwoj Kiecoń startujący na klaczy Digisport Calista. Trzecie miejsce zdobył Łukasz Piksa dosiadający wałacha Lucky Horse.

Według naszych wyliczeń, dzięki temu startowi Jarosław Skrzyczyński utrzymał prowadzenie w końcowej klasyfikacji. Na drugim miejscu w całym cyklu znalazł się Łukasz Piksa a na trzecim Agnieszka Olszewska.

Retransmisja Finału Średniej Rundy

O końcowy sukces w głównym konkursie zawodów w Lesznie walczyło w rozgrywce 8 par. Najszybciej i bez błędów przejechał Arkadiusz Fimmel startujący na klaczy Zimowa Dama. Na drugim miejscu zakończyła swój start para Mściwoj Kiecoń i Cronos. Trzecia była Paulina Koza startująca na Banjo Boy.

W całym cyklu Halowego Pucharu Leszna w Dużej Rundzie według naszych obliczeń zwyciężył jednak drugi do tej pory w klasyfikacji łącznej - Jarosław Skrzyczyński. Dotychczasowy lider, Jan Chrzanowski po dzisiejszym starcie zakończył cykl na drugim miejscu. Trzecie zdobył dzisiejszy triumfator, Arkadiusz Fimmel.

Retransmisja konkursu Grand Prix

Rozgrywka konkursu Grand Prix

Rozmowa z Jarosławem Skrzyczyńskim