Święto wyścigowej elegancji, wytwornego stylu i sportowych emocji przed nami – w sobotę 4 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się Ladies Day. Dzień Wolności. W sportowym programie dnia znalazło się aż 9 gonitw, w tym m.in. Nagroda Konstelacji, Memoriał Kasi Litwiniuk oraz, po raz pierwszy w tym sezonie, gonitwy kłusacze.

 

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji towarzyszących, takich jak: konkurs na wyścigową elegancję, widowiskowe pokazy konne, warsztaty tworzenia fascynatorów, zawody hobby horse, przejażdżki na kucykach, czy strefę animacji dla dzieci. Jak zawsze na Partynicach wstęp na wyścigi jest wolny.

 

 


Wyścigi

Po raz pierwszy w tym sezonie na torze zobaczymy wszystkie rasy koni biorących udział w wyścigach, będą to: konie pełnej krwi angielskiej, konie czystej krwi arabskiej oraz kłusaki francuskie, które rywalizują w gonitwach zaprzęgowych. W programie znalazła się też rekordowa liczba gonitw, bo aż dziewięć. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy o Nagrodę Konstelacji z pulą nagród wynoszącą 44 tys. zł. Kolejnym bardzo ważnym akcentem sportowym Ladies Day będzie międzynarodowa gonitwa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej – Memoriał Kasi Litwiniuk. W tej gonitwie koni dosiadają wyłącznie kobiety. Gonitwa poświęcona jest niezwykle utalentowanej amazonce, której karierę przerwał tragiczny upadek na ostatnim płocie podczas gonitwy 20 sierpnia 1995 roku.

 


Pokazy konne

Dzień wyścigowy okraszą efektowne pokazy konne, których w sobotę będzie aż cztery. Przed publicznością zaprezentują się młode woltyżerki (akrobatyka na poruszającym się koniu) pod kierownictwem Karoliny Śnieguckiej. Dominika Paes – mistrzyni Polski w jeździe bez ogłowia, wystąpi w pokazie jazdy w damskim siodle, podczas którego jeździec siedzi na koniu wyprostowany w kierunku jazdy, ale obie jego nogi znajdują się po lewej stronie wierzchowca. Anna Skrzypek zaprezentuje się w pokazie pracy z ziemi, podczas którego koń m.in. bez obaw wchodzi na podest, szeleszczącą folię oraz staje dęba. Jedynym mężczyzną w tym gronie jest Bartłomiej Leszczynowicz, który wystąpi w pokazie hiszpańskiej szkoły jazdy.

 


Wyścigowa elegancja

Ladies Day to święto wyścigowej elegancji, więc tego dnia na Partynicach królować będą kapelusze, fascynatory oraz wytworny styl. Już po raz siódmy organizatorzy zapraszają na konkurs modowy, w którym główną nagrodą jest wyjazd na wyścigi do francuskiego Compiegne. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy przyjść elegancko ubranym i dać się sfotografować na tle konkursowej ścianki. W konkursie mogą brać udział wyłącznie pary, w dowolnej konfiguracji. W strefie wystawców modowych pojawią się m.in. stoiska z kapeluszami, fascynatorami i sukienkami. Panie będą mogły kupić gotowy fascynator, ale będzie też okazja do własnoręcznego przygotowania ozdoby podczas warsztatów tworzenia fascynatorów.

 


Atrakcje dla dzieci

Po raz drugi w tym sezonie dzieci wezmą udział w zawodach „hobby horse”. Uczestnicy jeżdżą na specjalnie przygotowanym parkurze, na kukiełkach przypominających konia. Podczas Otwarcia Sezonu w zabawie wzięło udział blisko 100 dzieci ! Tym razem obowiązują wcześniejsze zapisy.
Tradycyjnie najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach z Wyższej Szkółki Jazdy Partynice, pobawić na placu zabaw „Konikowo”, czy spróbować swoich sił w parku linowym Partynice. Ponadto w strefie dziecięcej animatorzy przygotowali szereg zabaw i konkursów takich jak: przeciąganie liny, wyścigi rzędów, malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych, czy zabawy z wykorzystaniem chusty klanza.

 

Wyścigi w goglach VR

Atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, są bez wątpienia wyścigi konne w goglach VR. Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Zakładając gogle VR z wgranymi gonitwami, są dwie do wyboru: płaska i z przeszkodami, każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami !

 


Dzień Wolności

4 czerwca przypada rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Tego dnia obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Dla upamiętnienia rocznicy tego wydarzenia na terenie wyścigów pojawi się wielkoformatowy baner ze zdjęciem pierwszego niekomunistycznego premiera Rzeczpospolitej – Tadeusza Mazowieckiego.

 


Ladies Day - Dzień Wolności.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

4 czerwca (sobota), godz. 13:00 – 19:00

Wstęp wolny