W piątek wieczorem rozegrano podczas zawodów CHI w Bazylei konkurs Grand Prix, w którym najlepszy okazał się Max Kühner.

 

Dla większości par ten konkurs był sprawdzianem formy przed niedzielnym Pucharem Świata. Na starcie stanęło 45 par i dokładnie 14 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. A w tej zdecydowanie najszybciej pojechał reprezentant Austrii, który ukończył swój przejazd w czasie 31,81 s. Kühner dosiadał 10-letniego wałacha Cooley Jump the Q (ISH, Pacino – Obos Quality), dla którego był to pierwszy start w rozrywce w konkursie GP na zawodach o randze 5*.

 

Na miejscu drugim uplasowała się para, która zwyciężyła w ubiegłym roku w Rolex GP w Aachen. Gerrit Nieberg/GER i 12-letni wałach Ben po raz kolejny pokazali, że są w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie, uzyskując czas 32,15 s. Trzecie miejsce w konkursie zajął Christian Ahlmann/GER dosiadający ogiera Dominator 2000 Z, który ukończył rozgrywkę w czasie 32,27 s.

 

Najważniejszymi sobotnimi konkursami w Bazylei będą Grand Prix w ujeżdżeniu (12:30) oraz Championat von Basel (155 cm), który rozpocznie się o 20:30. Transmisję można oglądać na platformie ClipMyHorse.TV.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Fotografie Stuppia/CHI Basel