Już w środę rozpocznie się kończąca sezon halowy impreza czyli finały Pucharu Świata w Riyadh. W Polsce kontynuować będziemy powitanie wiosny z kamerami w Strzegomiu, a naszym kibicować będzie można m.in. w Linz. 
 

 

Finał Pucharu Świata w skokach i ujeżdżeniu, Riyadh (KSA)

Tak jak pisaliśmy w poprzednim tygodniu, imprezy halowe i otwarte mogą przenikać się jeszcze przez moment, a przed nami pewnego rodzaju ukoronowanie tego sezonu. Już od środy w hali w Riyadh rozgrywać będzie się finał Pucharu Świata w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. Zobaczymy najlepszych w tym sporcie, którzy o prawo startu w finale walczyli przez cały sezon w kwalifikacjach. W obronie tytułu wystartuje Henrik von Eckermann (SWE), ale zadania z pewnością nie ułatwią mu Ben Maher (GBR) czy Christian Ahlmann (GER). Zaciętą rywalizację oglądać będziemy też na czworoboku, szczególnie, że na start nie zdecydowała się zeszłoroczna zwyciężczyni. Swoją szansę będą mogli wykorzystać m.in. Charlotte Fry (GBR), Patrik Kittel (SWE) czy Isabel Werth (GER). Obie konkurencje rywalizację rozpoczną w środę. Konkurs GP w ujeżdżeniu rozpocznie się o 12:00, a konkurs szybkości w skokach o 17:50. Plan kolejnych konkursów, aż do finałów, dostępny jest w całości na platformie. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CCI Strzegom Spring Open II (POL)

Po raz drugi spotkamy się w tym miesiącu w Strzegomiu na powitaniu wiosny i sezonu otwartego. Tym razem powitanie będzie dłuższe i liczniejsze, bo zaplanowano konkursy, zarówno w krótkich jak i długich formatach, w których zobaczymy łącznie 335 koni. Dosiadać ich będzie ponad 220 jeźdźców reprezentujących 24 kraje. Gwiazdą w tej edycji będzie z pewnością multimedalista Andrew Hoy (AUS). Obok niego wystartują medalista IO Dirk Schrade (GER) czy zdobywcy brązu na MŚ Merel Blom-Hulsman, Elaine Pen oraz Tim Lips z Holandii. Polskę reprezentować będą m.in. Julia Gillmaier, Paweł Warszawski i Mateusz Kiempa. Łącznie zostanie rozegranych 10 konkursów, w tym 7 na poziomie międzynarodowym, a najtrudniejszy będzie miał rangę CCI4*. Zawody rozpoczną się w czwartek, tradycyjnie od próby ujeżdżenia, która potrwa aż do piątku. W sobotę i niedzielę odbędą się skoki i oczywiście próba terenowa, którą w całości, na żywo, zrelacjonuje zespół Świata Koni. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI3* Linz-Ebelsberg Spring Tour (AUT)

O gwiazdkę wyżej w tym tygodniu rywalizować będą zawodnicy w Linz, w tym reprezentanci naszego kraju. Zawody CSI3* to w tym przypadku aż 4 konkursy zaliczane do Longines Ranking, które zaplanowane są codziennie od czwartku do niedzieli. Towarzyszyć im będą niższe konkursy w ramach CSI3*, ale też zawody CSI1*, te dla młodych koni oraz dla zawodników U25. Wszyscy powalczą o łączną pulę nagród w wysokości prawie 260 000 EUR. Polskę w tych zawodach reprezentować będą Małgorzata Ciszek-Lewicka, Michał Kaźmierczak, Dawid Kubiak, Marek Lewicki i Maksymilian Wechta. Transmisja obejmować będzie wszystkie rozgrywane konkursy i rozpocznie się w czwartek o 9:00 od konkursu dla 5/6-latków. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ