Zakończyliśmy, prawdopodobnie, jedno z najbardziej emocjonujących i wyjątkowych wydarzeń jeździeckich w Polsce. Przez pięć dni na Warsaw Jumping rywalizowali najlepsi, nie tylko w skokach przez przeszkody, ale także w powożeniu, wyścigach konnych i ujeżdżeniu. W niedzielnym konkursie Grand Prix triumfował Krzysztof Ludwiczak. Finał Powożenia zaprzęgami parokonnymi wygrał Jacek Kozłowski.

Pierwszym z niedzielnych konkursów, jaki rozegrano w Warszawie, był dwufazowy Finał Średniej Rundy. Zawodnicy rywalizowali na parkurze z przeszkodami o wysokości 135 cm. Najskuteczniej drugą fazę konkursu pokonał Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik dosiadał hanowerskiego wałach QUICK STEP, a zwycięstwo to było piątym, które odniósł podczas tych zawodów. Na miejscu drugim uplasowała się juniorka Aleksandra Kierznowska, która w tym konkursie dosiadała klaczy rady KWPN BADORETTE. Miejsce trzecie w tej rywalizacji zajął Mściwoj Kiecoń. Trzeci czas drugiej fazy uzyskał w starcie na oldenburskim wałachu SIR SAPPORO MK.

Jarosław Skrzyczyński - QUICK STEP

Konkurs Grand Prix, z przeszkodami o wysokości 145 cm, rozegrano na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Na stracie pojawiło się 50 par, a bezbłędnie jeździło siedem z nich. W puli nagród przeznaczonych na ten konkurs znajdowało się 125 000 zł. Ostatecznie, po najwyższą nagrodę sięgnął Krzysztof Ludwiczak. Zawodnik startował na oldenburskim ogierze CROS BLUE, a para jako jedyna zachowała czyste konto w rozgrywce konkursu. Na miejscu drugim uplasowała się aktualna mistrzyni Polski Juniorów Juliana Suska. W konkursie dosiadała oldenburskiej klaczy TOKAJER 8. Para miała jeden błąd na parkurze rozgrywki. Podium zamknął Dawid Kubiak startujący na wałachu rasy KWPN FLASH BLUE B.

Krzysztof Ludwiczak - CROS BLUE

W drugim, finałowym konkursie powożenia zaprzęgami parokonnymi triumfował Jacek Kozłowski. Tym samym, zawodnik z końmi MICHEL i AKCENT, wygrał oba konkursy rozegrane w ramach zawodów ZO-D2. Na miejscu drugim, w rywalizacji o nagrodę KOWR, uplasowała się Weronika Kwiatek wraz z końmi LIPTON i BARON. Trzecie miejsce należało do Bartłomieja Kwiatka, który w konkursie startował razem z końmi BILARD i HARAL.

Jacek Kozłowski - MICHEL i AKCENT

Na zakończenie pięciu dni emocji rozegrano konkurs z Jokerem. Parkur z przeszkodami o wzrastającym stopniu trudności ustawiono na poziomie klasy C1. Komplet punktów w najlepszym czasie zebrał Łukasz Wasilewski. W konkursie zwyciężył dosiadając wałacha rasy KWPN WAVANTOS VD RENVILLEHOEVE. Miejsce drugie zajął Dawid Skiba, ze stratą zaledwie 0,13 s do zwycięzcy. Zawodnik dosiadał wałacha szlachetnej półkrwi LA VULKANO L. Na miejscu trzecim w tej rywalizacji uplasował się Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim wałach MYSTIQUE.