Po odbytej w dniu dzisiejszym, w Lesznie konferencji dyscypliny skoków, zebrał się Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego. Jednym z punktów tych obrad miało być rozstrzygnięcie konkursu na Trenera Kadry Narodowej Seniorów w Skokach Przez Przeszkody.

 

Przypomnijmy kalendarium wydarzeń w tej sprawie: podczas zebrania Zarządu PZJ w dniu 17 lipca tego roku z funkcji Trenera Kadry Narodowej Seniorów w Skokach Przez Przeszkody odwołano Rudolfa Mrugałę, informacja o ogłoszonym konkursie na jego następcę została opublikowana na internetowej stronie PZJ w dniu 4 września bieżącego roku, równo po 120 dniach, w których Kadra Narodowa seniorów w skokach nie miała swojego trenera, dzisiaj uzupełniono ten wakat.

 

Na ogłoszony przez Zarząd konkurs napłynęły dwa zgłoszenia. Jedno od Rudolfa Mrugały, a drugie od Krzysztofa Ludwiczaka. Na zakończonym przed chwilą zebraniu podjęliśmy decyzję, że nowym trenerem Kadry Narodowej będzie Krzysztof Ludwiczak. Uzasadnienie tej decyzji? No cóż, Pan Rudolf pełnił już tę funkcję. Przy całym szacunku dla jego doświadczenia i wiadomości, nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że nasze drogi nie zawsze były spójne i trochę nam się one rozjechały. Zdecydowaliśmy więc, że powierzymy te obowiązki świetnemu zawodnikowi i szkoleniowcowi. Doprowadzenie do wysokiego poziomu Andrzeja Opłatka jest chyba wystarczającą rekomendacją dla jego szkoleniowego warsztatu. Mamy nadzieję, że nasza decyzja będzie nowym spojrzeniem na pracę trenera KN, nowym otwarciem. Dajmy mu szansę na zaprezentowanie swojej wizji - powiedziała chwilę po zakończeniu zebrania Zarządu PZJ, wiceprezes Iwana Maciejak.

 

Kilka słów o nowym trenerze: Krzysztof Ludwiczak to znany w środowisku czołowy zawodnik dyscypliny skoków przez przeszkody. Jedna Jego twarz to doskonały technik, wielokrotnie reprezentował barwy naszego kraju w konkursach Pucharu Narodów czy wielkich imprezach jeździeckich takich jak Finał Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy. Druga, to równie doskonały i skuteczny szkoleniowiec, którego „wizytówką” są sukcesy najpierw Maksymiliana Wechty, a później Andrzeja Opłatka.