Świat Koni - Twoje okno na konie, jeździectwo i sporty konne.

Banner Banner Banner Banner Banner Banner
Informacja prasowa (redakcja@swiatkoni.pl)
09 listopada 2022
Końska dawka emocji na zakończenie sezonu
0

Końska dawka emocji na zakończenie sezonu

Siedem gonitw jest w programie ostatniego mityngu na wrocławskich Partynicach, który zakończy przeszkodowa Nagroda Zamknięcia Sezonu. Zgłoszonych do niej zostało siedem koni, ze zwycięzcą Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia - Nickiem.


Oprócz trenowanego przez Elwirę Porębną 11-letniego przedstawiciela stajni EM-EKO.CZ polskie barwy reprezentować będą: Minister Wojny (stajnia Konary) partynickiego trenera Michała Borkowskiego i Jarzębina (stajnia Metis II) trenera Kazimierza Rogowskiego ze Służewca.

O zwycięstwo w ostatniej gonitwie partynickiego sezonu powalczą cztery konie w czeskich barwach. Molly Power (stajnia Francis Fuchs) trenowany przez Alzbietę Faltejskovą już raz na Partynicach zwyciężył – miesiąc temu w Nagrodzie Masiniego.

Laverno (stajnia Pecka-Horse) trenerki Lenki Kvapilovej i Lad In (stajnia Rovina a.s. Hulin) trenerki Hany Kabelkovej zajęły czwarte miejsca w wysokiej rangi gonitwach podczas najważniejszego mityngu w Pardubicach – odpowiednio w Cene Vltavy i Memoriale Poplera. Drugie i trzecie miejsce w gonitwach niższej kategorii – to ostatnie osiągnięcia Babilonii (stajnia Cross Club 52) trenerki Veroniki Lempochnerovej.

Gonitwa dla czterolatków będzie dla kilku koni okazją do rewanżu za Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w której miejsca od drugiego do szóstego zajęły: Reggaeton (tr H. Kabelkova), Speedy Girl (tr Łukasz Such), Meadow Life (tr Grzegorz Wróblewski), Salivano (tr V. Lempochnerova) i Aidan (tr K. Rogowski).

Interesującą i wyrównaną stawkę uczestników z Czech i Polski zgromadziła gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. Kurierka (tr Pavel Tuma) swój ostatni płotowy start zamieniła na zwycięstwo w Pardubicach, a wygrane na Służewcu zanotowały Ventura Kingdom (tr Marta Barbuzińska) i Leading Lion (tr Janusz Kozłowski). Klacz Le Mur (niedawno trafiła do stajni tr. M. Borkowskiego) jeszcze we wrześniu ścigała się w Wielkiej Brytanii.

Najwięcej koni, jedenaście, widnieje na liście startowej handikapu na klasycznym dystansie 2400 m. Jest wśród nich Be Like Zazou (tr Ł. Such), który we wrześniu zapisał na swoje konto zwycięstwo w podobnej gonitwie. Dwa tegoroczne zwycięstwa ma w dorobku Nadia Morandi (niedawno trafiła do stajni tr. Roberta Świątka), a po jednym Storm In The Stars (tr Ł. Such) oraz In Polonia i Tudemon (tr Roman Piwko).

W gonitwie dla dwulatków aż dziesięć młodych folblutów powalczy o pierwsze zwycięstwo w karierze. Najbliżej osiągnięcia tego sukcesu była klacz Maverick (tr M. Borkowski), która w swoim ostatnim występie finiszowała druga, tylko trzy czwarte długości za zwycięskim koniem.

 


12 dzień wyścigowy sezonu 2022

11 listopada (piątek) godz. 10:30 - 15:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice

ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny


Treść tylko dla zalogowanych użytkowników

reklama
Banner
question_answer Dołącz do dyskusji
reklama
W tym tygodniu
CAI - Bogusławice
16.05 - 14.05
CAI - Bogusławice CAI - Bogusławice
CSIO - Stutteri Ask
16.05 - 19.05
CSIO - Stutteri Ask CSIO - Stutteri Ask
CSI / CDI - Wiesbaden
16.05 - 19.05
CSI / CDI - Wiesbaden CSI / CDI - Wiesbaden
CSI - Bourg en Bresse
16.05 - 19.05
CSI - Bourg en Bresse CSI - Bourg en Bresse
CDI - Pilisjászfalu
16.05 - 19.05
CDI - Pilisjászfalu CDI - Pilisjászfalu
CSI - Budapest
16.05 - 19.05
CSI - Budapest CSI - Budapest
ZO-B - Sosnowice
17.05 - 19.05
ZO-B - Sosnowice
ZO-B - Gościszów
17.05 - 19.05
ZO-B - Gościszów
ZO DiM-B - Jaszkowo
17.05 - 19.05
ZO DiM-B - Jaszkowo
ZO-A - Facimiech
17.05 - 19.05
ZO-A - Facimiech
ZO-A - Facimiech
17.05 - 19.05
ZO-A - Facimiech
ZO-B - Warka
17.05 - 19.05
ZO-B - Warka
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama