Udany start w GP w Deauville miał Przemysław Konopacki, a Andrzej Opłatek był drugi w GP U25. Niedziela była kolejnym udanym dniem dla naszych zawodników w Brnie. A w Arezzo zwycięstwo odniósł Mikołaj Barański.

 


CSIO3* Longines EEF Series, Deauville (FRA)

Pierwszym z Polaków, który zmierzył się z dzisiejszym konkursem Grand Prix w Deauville był Przemysław Konopacki, który na klaczy Home-Run pokonał parkur bezbłędnie i zakwalifikował się do rozgrywki. W niej także nie miał zrzutek, a uzyskany czas 42,48 s dał mu wysokie 5 miejsce. Zwyciężył Andreas Schou/DEN na wałachu I Know (0/39,66 s).

 

 

O dużym pechu może mówić Andrzej Opłatek, który w Grand Prix startował na wałachu Conthinder. Po bezbłędnym pokonaniu pierwszej połowy parkuru pękła prawa wodza i zawodnik musiał zrezygnować z dokończenia swojego przejazdu. Maksymilian Wechta na klaczy Clear Caretina ukończył przejazd podstawowy z wynikiem 8 pkt.

 

 

Bardzo dobre 2 miejsce w finale rundy dla zawodników U25 (145 cm) zajął Andrzej Opłatek na wałachu Nordsturm. Pokonał on rozgrywkę bezbłędnie w czasie 41,89 s a lepszy od niego był tylko Diego Ramos Maneiro/ESP na Texas de Trebompe (0/40,57 s).

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CDI-W Brno (CZE)

Jak to zwykle bywa na zawodach CDI niedziela stała pod znakiem konkursów Freestyle.

W rywalizacji kuców po raz kolejny zwyciężyła Veronica Pawluk, która do dzisiejszego konkursu wybrała wałacha D’Artagnan 187. Ich przejazd sędziowie ocenili na 78,642%. Na miejscu drugim uplasowała się Pola Guerquin-Koryzma na wałachu Milky Way PP (77,292%) a trzecie miejsce zajęła Barbara Rynkowska na wałachu Leuns Veld’s Winston (71,608%). Z wynikiem 67,142% swój przejazd ukończyła Maria Walczyńska-Graczyk na klaczy Merci (5 m) a na miejscu 8 uplasowała się Lea Zatońska na wałachu Don’t Forget CR (61,925%). Dla tej 14-letniej amazonki zawody w Czechach były pierwszymi międzynarodowymi w karierze.

 

 

Ostatni konkurs w rywalizacji dzieci przyniósł zwycięstwo Zofii Kaczmarek, która na klaczy Lady Legende uzyskała od sędziów ocenę 75,672%. Na miejscu trzecim z wynikiem 71,241% uplasowała się Julianna Przybyła na wałachu Foton. A miejsce siódme zajęła Łucja Mielcarz na wałachu Tin-Roko (65,435%).

 

Bardzo dobrze spisały się też polskie zawodniczki startujące w rywalizacji juniorów. Swoje trzecie zwycięstwo odniosła Natalia Plata, której przejazd na wałachu Dolcetto oceniony został na 76,867%. Miejsce drugie zajęła Taja Zoll na klaczy Blacky, która otrzymała od sędziów 75,583%. A miejsce trzecie z wynikiem 75,042% zajęła Caroline Pawluk na wałachu Fatum. Na piątej pozycji uplasowała się Nelly Solecka na wałachu High Bid V.D.T. (72,442%).

 

 

W rywalizacji młodych jeźdźców drugie miejsce zajęła Maria Stelmaszczyk dosiadająca wałacha Galapagos (69,830%) a na trzeciej pozycji uplasowała się Lena Czakańska na klaczy Victory (69,140%).

 


Jedynym zawodnikiem, który zdecydował się wystartować w konkursie GP Freestyle w kategorii U25 był Filip Kowalski dosiadający klaczy Bel Fleur. Przejazd tej pary został oceniony przez sędziów na 71,430%.

Najważniejszym konkursem ostatniego dnia zawodów w Brnie był GP Freestyle. Wystartowała w nim Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Love Me i para ta zajęła 9 miejsce z wynikiem 68,010%. A w konkursie Intermediate Freestyle miejsce szóste zajęła Natalia Badura na wałachu Marco (67,000%).

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI3*-W Olomouc 2022 (CZE)

Przeszkody w dzisiejszym konkursie Grand Prix CSI3* miały wysokość do 155 cm. I tylko 5 par zdołało pokonać go bezbłędnie a po rozgrywce zwycięstwo odniósł Ales Opatrny/CZE na wałachu Forewer. Jedynym Polakiem, który wystartował w GP był Michał Kaźmierczak, który miał jeden błąd na wałachu Notis i ostatecznie uplasował się na 12 miejscu.

Finał rundy brązowej rozgrywany był jako konkurs dwufazowy o wysokości 130 cm. Wysokie 3 miejsce zajęła w nim Małgorzata Koszucka na klaczy Ivy, która pokonałą obie fazy bezbłędnie a drugą w czasie 32,14 s. Jeden błąd w drugiej fazie miała Ewa Macieszczak na wałachu Secret Weapon L, która zajęła 10 miejsce w klasyfikacji.

 

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CDN Arezzo/ITA

Duży sukces podczas zawodów krajowych we włoskim Arezzo odniósł Mikołaj Barański. Na wałachu Juggle Baraka polski zawodnik zwyciężył w konkursie Grand Prix pokonując rozgrywkę bezbłędnie w czasie 33,38 s.

 

 

Na tym samym koniu Mikołaj Barański zajął w piątek wysokie 5 miejsce w konkursie o wysokości 140 cm.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 fot. PIXELS EVENTS