Czwartek na zagranicznych hipodromach przyniósł Polakom zwycięstwa oraz kilka czołowych lokat. W Lier wygrał Konopacki, w Samorin hymn Polski usłyszała Juliana Suska.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Tak jak w poprzednim tygodniu w Samorin tak i dzisiaj bardzo dobrze na parkurach pokazały się młode konie naszych zawodników. W rywalizacji 5-atków wysokie 3 miejsce zajął Krzysztof Złocki dosiadający wałacha Kalan Camp Z. W dwufazowym konkursie dla 6 i 7-latków błędów na parkurze nie miało kilka polskich par – Malwina Urbańska na klaczy Kantate Hippica (7 m.) oraz na wałachu Oh Jonny (13 m.), Tomasz Miśkiewicz na ogierze VEX OF SOMARA MB Z (15 m.), Adam Grzegorzewski na klaczy Enigma Z (17 m.), Jacek Mierzwiński na ogierze Gornet Obolensky I (19 m.), Tomasz Plewa na klaczy MAGICKAAT (22 m.), Krzysztof Złocki na wałachu KONOOR BOY Z (23 m.), Adam Grzegorzewski na ogierze Mustang (26 m.) oraz Maksymilian Wechta na ogierze NACHO TVL (30 m.).

W konkursie małej rundy (115 cm) dobre przejazdy zanotowały nasze amazonki. Miejsce 6 zajęła Joanna Cebulak na klaczy NENA V/D HEEZERENBOSCH, na 7 uplasowała się Patrycja Dadal na klaczy LA LUNA, Eliza Wiśniewska na wałachu NATIONS CUP była 9, Agnieszka Olszewska na klaczy OGANO'S AMBRE uplasowała się na 13 pozycji, a Amelia Brelińska na wałachu Poniatowski była17 w klasyfikacji.

W konkursie srebrnej rundy 130 cm triumfowała Juliana Suska i Nigiri. Ten sam parkur na czysto pokonali również Jacek Mierzwiński i O-STAR (8 m), Tomasz Miśkiewicz i VHS COME TO ME (10 m).Maksymilian Wechta i FIBONACCI S oraz Emilia Gielata i DINDEPENDENT Z.

Juliana Suska i Nigiri

CSI4* Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Większość czwartkowych przejazdów polskich zawodników startujących w Vejer de la Frontera kończyła się bez błędów na przeszkodach. W konkursie zwykłym o wysokości 145 cm wysokie 8 miejsce zajął Łukasz Piksa na wałachu Lucky Horse, a na 30 pozycji uplasował się Jacek Polikowski dosiadający wałacha Celtic. Na miejscu 22 w konkursie o wysokości 140 cm uplasował się dzisiaj Bartosz Adamus, który pokonał bezbłędnie parkur na ogierze U2. Zawodnik zanotował też dobry start w konkursie 135 cm, w którym na ogierze Naccord Melloni uplasował się na 19 miejscu. W konkursie 110 cm miejsce 13 zajął Sławomir Polikowski na wałachu Julius

CSI3* Spring Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP)

W dzisiejszym konkursie 130 cm błędów na parkurze nie miał Krzysztof Okła na wałachu La Talent. Dłuższy czas przejazdu pozwolił na zajęcie 47 miejsca w klasyfikacji. We wtorek zawodnik pokonał bez zrzutek parkur w konkursie dla koni 7-letnich, w którym startował na wałachu Mr. Herman. Spokojna jazda przyczyniła się do przekroczenia normy czasu, co kosztowało 3 pkt.

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL)

Bardzo udanie drugi tydzień startów podczas zawodów w Lier rozpoczęli nasi reprezentanci. Najwyższy czwartkowy konkurs miał wysokość 140 cm i został podzielony na dwie kwalifikacje ze względu na dużą ilość par w nim startujących. W jednej grupie zwyciężył Przemysław Konopacki na wałachu No Limit, na którym pokonał parkur bez błędów w czasie 62,74 s. W tej samej grupie miejsce 20 zajęła Aleksandra Kierznowska na klaczy Westfalia L. Również ta para nie miała błędów na parkurze. W drugiej klasyfikacji miejsce po raz drugi miejsce 20 zajęła Aleksandra Kierznowska startująca na ogierze Diament, a Przemysław Konopacki na klaczy Kaliber zajął po bezbłędnym przejeździe miejsce 37. Kolejny bezbłędny przejazd nasz reprezentant zanotował w konkursie dla 5 i 6-latków, w którym na ogierze Z B Fenix Z uplasował się na miejscu 20. Wysokie 2 miejsce w rywalizacji koni 7 i 8-letnich zajęła Aleksandra Kierznowska na klaczy Roxy Blue Kms